14.12.2020
Kategorie: Společnost

Pomáhají roušky? Statistika zemřelých to nepotvrzuje

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonV Česku jsou roušky povinné ve vnitřních prostorách a na veřejnosti, pokud není možné dodržet bezpečnou vzdálenost 2 m. Statistiky ovšem nepotvrzují, že toto opatření má smysl.

Nošení roušek bylo jedním z hlavních argumentů Demokratické strany a jejích kandidátů na prezidenta a viceprezidenta USA v prezidentských volbách. Joe Biden prohlásil, že až nastoupí do úřadu, vyhlásí sto dní s rouškami – podotýkám dobrovolné nošení. Je proto docela zajímavé porovnat statistku počtu zemřelých, u kterých byl diagnostikován vir nemoci covid-19, podle států. Podívejme se na několik států EU, Velkou Británii, Kanadu, Rusko , Čínu, Japonsko a Austrálii.

WHO publikuje aktuální data počtu zemřelých na milion obyvatel. Tato data jsou samozřejmě mnohem lépe vypovídající o situaci než občasné výkřiky o tom, že „USA jsou nejpostiženější státem světa“, což zaznívalo před americkými volbami. Nyní už ale americká média tlučou na úplně jinou notu, protože se do úřadu chystá jimi podporovaný Biden a v USA se vše obrátí jako mávnutím kouzelného proutku k lepšímu.

  • Tabulka: Počet zemřelých s diagnózou viru nemoci covid -19 v některých státech světa
pořadí Stát Počet zemřelých na

1 milion obyvatel

1 Itálie 1059
2 Španělsko 1018
3 Velká Británie 943
4 Česko 890
5 USA 885
6 Francie 879
7 Brazílie 848
8 Kanada 351
9 Rusko 321
10 Austrálie 35
11 Japonsko 20
12 Čína 3

Co z výše uvedené tabulky vyplývá. Jediný stát, který se vymyká všem ostatním, je Čína. Tam to komunistická strana drží pevně v rukách, a pokud jsou statistiky pravdivé (i v tom panují pochybnosti), jenom tento zcela jistě totalitní stát je schopen nařídit nulový pohyb obyvatel. Japonsko má dokonale propracovaný systém s disciplinovaným obyvatelstvem. Austrálie se pak dokázala odstřihnout od zbytku světa a všechny příjezdy osob řeší pobytem v karanténě. Všude jinde ve světě, kde nepanují tak přísné zákazy pohybu, je situace v podstatě velmi podobná.

I když je pozice WHO oslabená tím, jak na počátku epidemie postupovala, pokud zástupce WHO říká, že nošení roušek nepovažuje za faktor, který by oslaboval počty zemřelých, má absolutní pravdu. Je navíc velmi zajímavé, že Česko je na tom shodně s USA, kde až do voleb panovala podle médii „nesnesitelná“ situace díky tomu, že Donald Trump nenosil roušku. To je právě ta mediální propaganda, která usvědčuje „historickou změnu v USA“ z blamáže. Nic se samozřejmě nezmění jako mávnutím proutku k lepšímu.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...