13.5.2013
Kategorie: Politika

Plníme plány EU o počtu studentů na VŠ, kdo je zaměstná?

Sdílejte článek:

STANISLAV JANSKÝ 13/05/2013

Před pár dny jsem zavítal na zpravodajství CNN a narazil na reportáž pod názvem „Odliv řeckých mozků“ (The Greek brain drain – odkaz je dole). Tam se soucitná londýnská reportérka politicky korektně rozhorluje nad důsledky ekonomické krize v Řecku a odchodu Řeků za prací do zahraničí.

 

 [ad#hornisiroka]

 

Nevědomky, ale současně ukazuje, co je jednou z hlavních příčin vysoké nezaměstnanosti mezi mladými lidmi v tzv. Eurozoně.

 

Statisíce absolventů se zcela zbytečným vzděláním v nesmyslných oborech

 

Jedním z oněch zpovídaných mladých Řeků je absolvent oboru „environmental science“ (ochrana životního prostředí…?), který se podle svých slov chystal „zachraňovat svět“. Ten mladý nešťastník považuje za facku, že nemohl najít v Řecku práci ve vystudovaném oboru a musí v Londýně dělat v restauraci…(za což ho musíme jen pochválit) Na tom jsou divné minimálně dvě věci. Co tento absolvent zcela vědního pseudo oboru čekal? Vždyť s takovým vzděláním by měl velký problém dostat práci v oboru i v době konjunktury… Také mě udivuje, že o tom ještě veřejně mluví a navíc s pocitem křivdy. Jistě, člověk může udělat v životě chybu, ale ještě se tím veřejně chlubit?

 

Ten příklad je jenom důsledkem nesmyslné vzdělávací politiky řady evropských vlád, podporovaných štědrými unijními granty. Byla to ostatně právě EU, která stanovila onen cíl mít v EU 40 procent lidí s VS vzděláním. Jelikož inteligence populace se v čase (pokud není například uměle snížena třídní, či rasovou genocidou) příliš nemění, pak se podobného cíle dalo dosáhnout pouze snížením nároků na studenty a také zavedení „nových“ a intelektuálně nenáročných oborů. Jedná se především o obory v různých pseudovědách jako jsou gender studies, eu studies atd…

 

Výsledkem jsou masy mladých absolventů, bez jakéhokoliv relevantního vzdělání, kteří ještě k neštěstí všeho očekávají práci ve vystudovaných oborech. Navíc v oborech, které jsou ze své podstaty parazitní a destruktivní pro společnost. Tím jenom vzniká velmi radikální společenská skupina, která necítí žádnou loayalitu ke své vlastní západní společnosti a je velmi náchylná k podpoře různých extremistických (socialistických) experimentů.

 

 

Kde se stala chyba?

 

Velkou vinou nesou nesmyslné představy „evropských elit“ o budoucím obrazu společnosti. V jejich chorobných mozcích se nejspíš budoucí společnost jeví jako byrokratická struktura, kde o všem bude rozhodovat „sociálně-environmentálně-společenský vědec/odborník“. Zbytek společnosti pak bude jen plnit jeho byrokratická nařízení a příkazy. (Ostatně zcela antidemokratický model EU je toho pěkným příkladem).

 

Vinu nesou i národní „elity“, že se podobným nesmyslům nedokázaly postavit a vzdělávací politiku nastavit tak, aby nabízela kvalitní a současně relevantní vzděláni těm, co na něj mají. Vinu přirozeně nesou i rodiny těchto nešťastníků, že je od podobného kroku nedokázaly odradit.

 

Co s tím?

 

Jasnou redefinicí vzdělávacích politik národních států. Ty musí reflektovat jejich současné i budoucí potřeby. Ty se jistě liší v každé zemi. Například v případě CR by to měla být investice do technických oborů a oborů spojených s lidským zdravím. (Tj nejenom západní medicína, ale i alternativní medicína atd) a hlavně podnikání a ekonomiky. Naše země určitě nepotřebuje zástupy různých gender a environment „odborníků“ apod, kteří pak mohou nalézt uplatnění pouze v nějaké pochybné neziskovce, či státní správě… Tím se také dosáhne toho, aby se část intelektuálního potenciálu společnosti nemarnila v nesmyslech. Změnit společenské klima, kdy politicky korektní/multikulturní neziskovkář s pochybným vzděláním, se považuje za sám elitu. Zcela upřímně práce jedné zdravotní sestry vydá za tisíc podobných nešťastníků a mělo by se to každý den nahlas opakovat. Stejně tak by se ale měla česká (nejenom) společnost vymanit z té posedlosti v akademických titule, jenom to vede následně ke směšným ostudám. Politici jako třeba S. Gross, či M. Benda a mnozí další jsou toho nepěkným příkladem…

 

Co poradit Řekům?

 

Vystupte z EURO zóny, nebo rovnou z EU. Devalvujte měnu a mějte trpělivost. Ekonomická situace se zase pak rychle zlepší…

 

Odkaz na onu reportáž: http://edition.cnn.com/BUSINESS/

 

P.S. Aby bylo jasno, ať si každý studuje a dělá, co chce. Jen ať si pak za své rozhodnutí nese následky a nediví se…

 

[ad#velkadolni]

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...