9.1.2024
Kategorie: Politika

Pirátka Gregorová považuje za úhlavní nepřátele fašisty a konzervativce

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Před sjezdem – piráti ho nazývají „celostátní fórum“, vyšel velmi podnětný rozhovor s kandidátkou na předsedu, či vlastně předsedkyni, Pirátů Markétou Gregorovou. Je to „zábavné“ čtení a současně děsivé.

Jsem velký zastánce svobody a konzervativci jsou moji nepřátelé, říká europoslankyně a kandidátka na předsedkyni Pirátů Markéta Gregorová. „Ráda se zhádám s panem Fialou nebo Jurečkou až na dřeň, protože se domnívám, že brání svobodě části obyvatelstva této republiky se vzít a před státem být rovni, kohokoliv milují,“ řekla v rozhovoru pro iDNES.cz.

Takto začíná článek uvozující rozhovor s kandidátkou na předsedkyni Pirátů Markétou Gregorovou. Probereme některé otázky a odpovědi z rozhovoru:

Otázka: Piráti jsou podle vás na rozcestí, na jakém přesně?
Média často opakují, že ve straně jsou údajně nějaké frakce. Sám Ivan Bartoš na fóru vyzval k tomu, abychom už o těch frakcích nemluvili. Já se domnívám, že je úplně normální, když lidé ve stranách mají nějaké postoje k tomu, jak jít dopředu. Všichni ve straně se shodneme, že jsme Piráti, jakou máme ideologii a co chceme dělat, ale metody, nástroje, sjednocené nemáme, a potom to působí navenek, jako že jsme rozpolcení.

Toto je krásný příklad úhybného manévru v odpovědi. U Pirátů tedy mají lidé různé názory a když se o tom nebude mluvit, tak tam žádné frakce nejsou. To je doslova k popukání, že ano. Jsou to prostě piráti, kteří chápou slova jinak než ostatní.

Otázka: To, že Česká republika patří mezi země, které v Evropě se nejvíce snaží pomáhat napadené Ukrajině, je podle vás správně? Expremiér Andrej Babiš vyčetl premiérovi Fialovi, že hájí primárně zájmy Bruselu a Ukrajiny.
V tom takzvaném Bruselu, tedy na úrovni Evropské unie, se rozhoduje o jedněch z nejdůležitějších věcí pro Evropu a pro Česko. Pokud bude Petr Fiala, co měsíc v Bruselu, tak já mu zatleskám, protože to si myslím, že je pro každý národní stát v EU velice důležité.

Pokud je mi známo, premiér Petr Fiala jezdí na všechna jednání Evropské rady a řekl bych, že je v Bruselu téměř „vařený, pečený“. Zde se opět projevuje pirátské mlžení s pojmy. Nejde totiž ve skutečnosti o to, jak často je premiér v Bruselu, ale zejména o to, jakou politiku tam zastupuje. Očekával bych, že zejména zájmy Česka. Co si myslí Babiš jako opoziční politik o Fialovi je mi jasné, ale o to také nejde. Co se podpory Ukrajiny týče, je z hlediska vojenské podpory Bruselem naprosto nedostatečná (to už připouštějí i oficiální analýzy, kolik se toho Ukrajině naslibovalo a kolik ve skutečnosti dostala). Navíc, Ukrajina potřebuje finanční pomoc, bez níž není schopná cokoliv zaplatit jak doma, tak v cizině. A řešení ilegální migrace je v zásadě na nule. Frontex je pouhou evidencí, kolik pak že se ilegálních migrantů opět dostalo do EU a paní Gregorová rozhodně nepatří k těm, kteří tuto migraci považují za ilegální.

A na závěr ono „nepřátelství k fašistům a konzervativcům“:

Napsala jste Pirátům, cituji: „Svoboda je pro mě vrcholnou hodnotou a fašisti a konzervativci úhlavními nepřáteli.“
Už nevím, kam jsem to psala.

O kus dále v rozhovoru:

Třeba Petr Fiala, Marek Benda nebo Marian Jurečka by od vás neslyšeli, že konzervativci jsou úhlavními nepřáteli?
Tak ono taky záleží, koho do těch konzervativců přesně jako počítáte.

Občanské demokraty a lidovce.
Ano, já ale netvrdím, že konzervativci jsou úhlavní nepřátelé svobody. Říkám, že já jsem velký zastánce svobody a že konzervativci jsou moji nepřátelé, a to je pravda. Domnívám se, že to, že tato vláda například stále ještě pro mě naprosto neuvěřitelně odmítá manželství pro všechny, je podle mě potlačování svobody LGBT+ lidí. A ano, o tomto se ráda zhádám s panem Fialou nebo Jurečkou až na dřeň, protože se domnívám, že brání svobodě části obyvatelstva této republiky se vzít a před státem být rovni, kohokoliv milují. Vidím rozpor mezi tím, co chce většina občanů České republiky, a tím, jakou vládu máme. Myslím si, že naše vláda je momentálně konzervativnější než společnost.

Takže si to rozeberme. Gregorová považuje fašisty a konzervativce za „úhlavní nepřátele“. Snaží se z toho vyvléci tím, že netvrdí, že konzervativci jsou „úhlavní nepřátelé svobody“. Takže fašisté jsou její úhlavní nepřátelé a současně úhlavní nepřátelé svobody a konzervativci jsou její úhlavní nepřátelé a současně nejsou úhlavními nepřáteli svobody? To je vskutku originální politický názor. Jak může „demokratka“ současně nenávidět konzervativce, když si současně nemyslí, že jsou odpůrci demokracie? Nenávidí je tudíž proto, že mají jiný názor na řadu politických otázek včetně onoho manželství homosexuálů. Ale to je princip demokracie, že se lidé sdružují do stran podle toho, jaké mají názory a každý skutečný demokrat by toto měl respektovat a nehovořit o „jiných“ demokratech tak, že jsou to jeho úhlavní nepřátelé. To už nemá s demokracií nic společného. Gregorová proto patří do té skupiny „progresivních politiků“, kteří jiné než „progresivní“ názory považují za zcestné a je třeba se s nimi radikálně vypořádat čili česky řečeno – zatnout jim tipec. To už udělali komunisté neblahé to paměti a piráti na tom pracují každý den. A právě tato část názorů Gregorové jasně dokumentuje, že není žádnou demokratkou, ale má povahu diktátorky.

Závěr: Ivan Bartoš zřejmě obhájí pozici předsedy Pirátů. Bohužel, o jeho straně mám velmi jasné mínění. Nebezpeční apologeti „progresivismu“ , kteří o tom, co je demokracie nemají nejmenší tušení.

Dodatek: Určite by bylo zajímavé znát strany, které Gregorová považuje za “fašistické”. Asi bychom se divili ještě více!

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)