28.11.2020
Kategorie: Politika

Nyní na sobě pociťujeme, jaké to je, dáváme-li státu bianko šek na naše životy

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0Zda se restrikce od pondělka rozvolní, očividně nezáleží na tom, jak štěká PES, nýbrž na libovůli zločinců Hamáčka, Babiše a dalších. Dalo se to čekat. Věřil někdo, že vláda darebáků bude jednat tak, jak slíbila? PES má být nástroj, jak “objektivně” zdůvodnit drakonická opatření, nikoliv odůvodněním rozvolnění. To už je myslím dnes všem jasné. Bude to stát ještě hodně životů, než tihle lumpové budou mít dost. Kolik lidí musejí zničit, zatím nevíme.

Zároveň je však zřejmé, že se vláda již pohybuje na tenkém ledě. Případ majitele hospody Šeberák v pražských Kunraticích je prvním příkladem toho, jak lidé, zoufalí lidé, kteří už nemají co ztratit, se mohou vzepřít, vybičovat se k nějaké aktivitě.

S určitým potěšením sleduji, jak nám, kteří jsme tuto příšernou vládu kritizovali už od jara, začínají pomalu dávat za pravdu i ti, kteří se ve strachu z koronaviru chovali servilně, působili jako poslušný dav, držící u moci každou špatnou politickou garnituru, čímž teď mám na mysli nejen Babišovu vládu, ale i naprosto impotentní a zbabělou opozici.

Přemýšlejme o svobodě. Bezpochyby je nás mnoho, kteří si přejeme, aby Babišova vláda zmizela. Mnoho z nás o těchto zločincích smýšlí podobně, jako lidé přemýšlejí o každém totalitáři, který ušlapává svobodu – tedy přejí se jejich konec, jakoukoliv cestou. Pokud by Babiš či Hamáček zítra zemřeli, přijal bych tu zprávu s radostí – a nestydím se za to. Babiš, Hamáček a další již morálně překročili hranici a ocitli se ve stejné množině s nestvůrami jako byl Gottwald a další. Nicméně pokud by se to stalo, co vlastně chceme?

Nyní na sobě pociťujeme, jaké to je, dáváme-li státu bianko šek na naše životy. Potom stačí jakákoliv vhodná definice ohrožení, a my pak poslušně tento šek splácíme. Protože jsme se vzdali naší svobody dávno předtím, než přišel nějaký koronavirus! Nesmíme tedy právo disponovat našimi životy přiznat nikomu. Nejen Babišovi, ale ani Fialovi nebo Bartošovi. To jsou ve své pravé podstatě stejní darebáci, jako Babiš či Hamáček. Svobody se nikdy nesmíme vzdát – a berme tohle všechno jako jedinečnou lekci.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg