Stejnojmenný syn se ostře ohradil proti remaku pro deník Telegraph 18. srpna.

„Je to úplně jiný koncept a já s tím prostě naprosto nesouhlasím a vím, že můj otec a Walt [Disney] by s tím také ostře nesouhlasili,“ řekl Hand mladší.

Kromě nesouhlasu označil koncept za „ostudu“ a domnívá se, že Disney se „snaží udělat něco nového s něčím, co mělo dříve tak velký úspěch“.

„Jejich myšlenky jsou nyní tak radikální,“ pokračoval dále a poznamenal, že dnešní Disney cítí nutkání „měnit příběhy“ a „měnit myšlenkové pochody postav“.

Disney letos vydal hraný remake animovaného filmu „Malá mořská víla“ a do původní hlavní role „bělošské zrzky“ Ariel obsadil černošskou herečku Halle Baileyovou. Film údajně s rozpočtem 476 milionů dolarů (včetně marketingových nákladů) vydělal zatím jen kolem 576 milionů. Jiné novější filmy Disneyho s podobným rozpočtem vydělaly firmě přes miliardu dolarů.

„Vymýšlejí si nové probuzenecké (woke) věci a mě prostě nic z toho nebaví. Považuji to upřímně řečeno za trochu urážlivé,“ řekl Hand a naznačil, že to, co Disney udělal „s některými z těchto klasických filmů“, poskytuje důkaz, že nemají „žádnou úctu“ k tomu, co Walt Disney a lidé jako jeho otec vymysleli a vytvořili.

„Myslím, že spolu s Waltem se obracejí v hrobě,“ dodal Hand.

Původní film „Sněhurka a sedm trpaslíků“ byl uveden v roce 1937. Byl to první Disneyho celovečerní film. Spolu s filmem Pinocchio, který byl uveden v roce 1940, je Sněhurka a sedm trpaslíků označována za Disneyho největší filmový úspěch.

Nová verze

Ačkoli se očekává, že nová verze bude uvedena do kin až v březnu 2024, její děj a herečka obsazená do role nové princezny se již staly zdrojem žhavých debat na sociálních sítích.

Jeden z rozdílů mezi novou hranou verzí filmu o Sněhurce a jejím animovaným předchůdcem je patrný už v samotném názvu, z něhož „sedm trpaslíků“ zmizelo. Navíc, těchto sedm malých, původně bílých mužských postav, bylo nahrazeno „partičkou“, kterou Disney označuje jako „kouzelné bytosti“ různých barev, velikostí, tvarů a pohlaví.

Povaha krásného prince se změnila na „nemotorného idiota“.

Nová Sněhurka už není bílá. Je to Kubánka Rachel Zeglerová, která hrála i v remaku West Side Story Stevena Spielberga.

Zeglerová původní verzi Sněhurky veřejně kritizuje. Ve videu na sociálních sítích označila děj klasické verze jako staromódní a dodala, že „je tam velký důraz na její příběh o lásce s chlapíkem, který ji doslova pronásleduje. Divné! Divné. Takže jsme to tak tentokrát neudělali.“

Místo toho Zeglerová vysvětlila, že progresivnější verze zaujala „jiný přístup“.

„Ve skutečnosti vůbec nejde o příběh lásky, což je opravdu, opravdu úžasné,“ podělila se o své dojmy Zeglerová. „A jestli na své cestě najde lásku, nebo ne, to se budeme dohadovat až do roku 2024. Všechny scény s Andrewem [Andrew Burnap, herec prince] by mohly být vystřiženy, kdo ví? Je to Hollywood, bejby.“

www.theepochtimes.com