23.1.2015
Kategorie: Ekonomika, Politika

Nigel Farage: Přetrhněme si řetěz!

Sdílejte článek:

DUŠAN NOVÁK 23|01|2015

Následující text je překladem článku Nigela Farage (předseda UKIP – Strana nezávislosti Spojeného království a člen Evropského Parlamentu), ve kterém Nigel Farage reaguje na bývalého britského ministerského předsedu Sira Johna Majora, signatáře Maastrichtské smlouvy za Velkou Británii, který tvrdí, že Británie by měla zůstat v EU. Místo Velká Británie si může český čtenář doplnit Česká republika a v mnoha bodech to bude sedět.

[ad#hornisiroka]

Přetrhněme si řetěz!

Pokud chceme udělat z Malé Anglie zpět Velkou Británii, musíme opustit EU. Ale jsou zde lidé jako John Major a další falešní Eurofilové, kteří nás drží spojení ve slabé a ničivé Unii.

Pokaždé, kdy jsem v sále Evropského Parlamentu, musím poslouchat stojící lidi mluvit o tom, jakých úspěchů EU dosáhla a neustále dosahuje. Já si ale opravdu nejsem jist, že tomu ještě někdo z nich věří. Stejně, jako když jsem slyšel Johna Majora říkat, že pro Británii je lepší být v EU než mimo ní. Je to inteligentní člověk, opravdu tomu věří?

Dobře, Sir John nese vinu za to, že byl Britským předsedou vlády, který podepsal Maastrichtskou smlouvu – a, vy víte, že to podepsal a pak se musel ptát úředníků s čím to vlastně souhlasil – takže určitě, on EU zajisté věří.

Jinak by musel přiznat, když podepsal onu smlouvu, že dovolil vytvoření jednotné měny, příšerného euro monstra, které zničilo ekonomiky Sředomořských členů EU a dalo Německu – opět – velkou politickou moc na kontinentem.

Souhlasil ale s tím, že Maastrich a mnoho dalšího je pro VB přítěž a prokletí pro celou EU.

To je mnoho, za co by se měl Sir John stydět. Takže nemůže být překvapením, že stále pěje píseň spolu s opravdovými uctívači.

00farage

Pouze otázka času

Faktem je, že Británii by bylo lépe mimo tuhle Evropskou Unii ekonomického nezdaru, velké nezaměstnanosti a malého hospodářského růstu. Když Británie odejde – a ona odejde, je jen otázkou kdy – může přestat býti Malou Anglií a stát se zpět Velkou Británií.
Může být opět otevřena světu. Může se stát opakem k uzavřené, omezené EU.

Nezávislá Británie si bude moci vytvářet vlastní obchodní dohody, v našem vlastním zájmu, se zeměmi, které vykazují hodnoty růstu šest, sedm, deset procent ročně. Nebudeme dále připoutáni k stárnoucímu a atriktickému obchodnímu hegemonu, kde růst dvě nebo tři procenta jsou velkým cílem.

Přestali bychom býti dušeni Evropskou Unií. Místo toho se otevřeme dymackým ekonomikám a lidem, našim skutečným přátelům v Commonwealthu. Můžeme býti ekonomickými spojenci s Kanadou a Austrálií, s Indií a Singapurem.

Zajisté budeme nadále obchodavat s ostatními státy napříč Evropou. Členství v EU není nutností pro přístup na tento trh. Stačí se zeptat Norska, Švýcarska. Nebo se zeptejte Spojených států: USA exportují do EU více než Británie. Stejně tak Čína.

Chceme žít, pracovat a obchodovat v Evropě plné demokratických států. To ale není to, co chtějí vůdcové EU. Nevolené elity z Komise si uzurpovaly evropské úřady přijetím vlajky, hymny, presidenta. Vytvořily falešnou zemi, stát s velkým demokratickým deficitem. Tenhle falešný stát zvaný Evropa dosáhl pouze jednoho “úspěchu” – šíleného Euro projektu, který nasměroval desítky milionů lidí do chudoby. Když VB opustí Unii, může získat zpět svůj globální obchod vybudovaný kdysi předky. A nezávislost nám vrátí zpět hromadu peněz. Británie by získala zpět denně £55 milionů. Pro čtenáře uvězněné v deutsch-euro zóně je to €72 milionů. Což dělá ročně £20 miliard / €26 miliard.

[ad#hornisiroka]

Nevěřte hororovým příběhům

S takovou sumou peněz můžeme snížit shodek státního rozpočtu. Můžeme snížit korporátní daně a zatraktivnit tak daňový systém a konkurovat celému Západnímu světu. Do práce se vrátí lidé s nejnižšími příjmy, když jim snížíme daň z příjmu.

Takže, když se ptáte „Bylo by VB lépe mimo EU?“ musím odpovědět jednoznačně: „Ano“.

Mimo EU nám zůstanou naše peníze. Získáme zpět naše hranice. Náš parlament opět získá suverenitu. Získáme zpět náš rybolov. Získáme zpět místa v orgánech, které skutečně řídí svět, jako například WTO. Dostaneme zpět možnost podepisovat dohody o volném obchodu. Mohli bychom třeba zrušit cla na africkou produkci a uděláme tak mnohem více pro růst jejich životní úrovně než posíláním nějké peněžní pomoci.
Ale jsou zde tací, jako Sir John, kteří popírají vše co jsem řekl a tvrdí, že nemůžeme jít samostatně po vlastní cestě. Říkají, že náš globální vliv poklesne, protože jsme malí.

Sir John a ostatní se mýlí. Když jsem připoutání k EU, jsme nuceni sedět potichu při vyjednávání mezinárodních obchodních dohod a pozorovat představitele EU vyjednávat za 28 členských státu, ale nikdy za Británii. A abych vyvrátil hrůzostrašné příběhy Sira Johna, které mají lidi vystrašit od nezávislosti, povím vám co se nestane.

[ad#velkadolni]

Odstraňmě hanbu

Těch 10.000 náklaďáků, které denně směřují z kontinentu do této země se zbožím, nepřestane jezdit. £25 až £35 miliard v obchodu se zbytkem Evropy jen tak nezmizí. Představa, že EU začně obchodní válku s Británií je jednoduše nereálná. Lisabonská smlouva má tři články ohledně závazku EU vyjednat volný obchod s členem unie, který chce odejít.

Sir John říká, že VB mimo EU ztratí vliv a poškodí si obchod, faktem ale zůstává, že nic takového se nestane. Odchod z Unie nám vrátí zpět naší zemi a otevře dveře světu. Smaže to hanbu Sira Johna za Maastrichtskou smlouvu.

Zdroj: http://www.theeuropean-magazine.com/nigel-farage/9508-why-the-uk-must-leave-the-eu; český překlad: Dušan Novák

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...