30.4.2022
Kategorie: Společnost

Kam že se mají hlásit ty lži a dezinformace?

Sdílejte článek:

JAN TOMÁNEK

Od začátku války na Ukrajině dostáváme různé fotografie, prý nalíčených herců, výbuchů, které jsou ve skutečnosti z jiných válek, maminek, které zemřely po náletu, ale za týden mluví v dalším videu…

Nepřikládal jsem tomu váhu, protože takové věci od nás opravdu nelze ověřit.

Včera ale pořádně vedle šlápla dokonce Česká televize, když zveřejnila fotografii českého domu poničeného tornádem, jako ilustraci války na Ukrajině.

Kdyby to nebylo tak očividné, neozvali se přímo obyvatelé Mikulčic, kde dům z fotografie stojí a nevěnoval se tomu mainstreamový Deník, opět by to jistě zapadlo, jako lež a dezinformace “proruské scény”.

Mluvčí České televize Karolína Blinková uvedla, že šlo o chybu při chystání programu. „Příspěvek o Ukrajině mělo následně nahradit téma pomoci po tornádu,“ vysvětlovala.

Což je evidentně lež, protože v originálním příspěvku nic takového nenásledovalo. (vysílání čas 15:20)
​​​​​​​Fotografie byla použita minimálně 30 vteřin, přes polovinu obrazovky jen v tomto pořadu a netuším, kde jinde bylo toto reprízováno.

A divák se může právem ptát, jestli je to “jen” ohromné diletanství, nebo skutečně záměrná manipulace a vrcholek ledovce podobných lží, které mají naši zem jen zatáhnout do cizí války.

Z mé strany nejde samozřejmě o žádné popírání války, která je jistě skutečná a bohužel ji odnášejí opět pouze běžní lidé, ale jde o to, jak a proč se o ní informuje právě tímto způsobem a ještě v takové intenzitě.
Cui bono?

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)