20.6.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Ještě nikdy nebyla 3. světová válka tak blízko, jako teď

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Ukrajinská analýzai současné situace potvrdila, že ruská armáda neustále postupuje a vyhrává na všech frontách. Ukrajinské ztráty na životech jsou přímo hrozivé, mezi 1800 až 2000 lidských životů denně. Něco takového si nemůže žádná armáda dovolit.

Rusové právě dobývají čarovjarsko, ale také novopokrovskou a jasnobrodivskou oblast na západ od Doněcka, včetně Avdijivky na severu. V Kupjansku, nedaleko od Charkova dobývají Olšany a Krachmalnoje. Ukrajinci přiznávají, že Rusové postupují neustále kupředu a dobývají jedno místo za druhým.

Podle ruského Ministerstva obrany, v okolí Charkova se armáda probíjí ukrajinskými obrannými složkami, které poráží a rozprašuje. Ničí jejich zařízení a jak již psáno, ztráty na životech jsou obrovské. Přesný popis, mapky a krátká videa jsou na stránce.

A to je přesně to, co Západ v žádném případě nechce.

Jak říkáii známý a vážený politický znalec, profesor John Mearsheimer, značné množství členů americké vlády stále jaksi věří, že Ukrajinci dokážou situaci stabilizovat a s pomocí západních zbraní budou schopni ruskou armádu porazit. Ale to není ten případ. Jejich situace je beznadějná a Ukrajinci nejsou schopni válku vyhrát.

Postupem času bude muset Ukrajina pochopit, že mají neúnosné ztráty jak územní, tak na životech a všichni budou muset uznat, že Rusko opravdu vyhrává. To bude samozřejmě znamenat porážku NATO, Spojených států a celého Západu. A něco takového budou tito nabubřelí mluvkové ve svých hlavách a před svým lidem těžko zpracovávat.

Americký president Joe Biden nutně potřebuje podstatné výhry a zlepšení situace ve prospěch Ukrajiny. Potřebuje to kvůli volbám, protože zřejmě stále doufá, že i přes zjevnou senilitu se dokáže v presidentském křesle udržet. Jenže ani kdyby vyhrál Trump, tak to nezaručuje konec ukrajinského konfliktu, říká profesor. I Trump bude muset bojovat se zahraničními specialisty, kteří ho v jeho prvním presidentském období sráželi kde mohli.

A i kdyby se Trump vynasnažil ze všech sil, aby zničil NATO, není jisté, jestli dokáže válku ukončit. Ruský president Vladimír Putin mu totiž nebude věřit o nic víc, než věří Bidenovi. Západ Putina zklamal a obelhal příliš mnohokrát a to se nezapomíná.

NATO tuší co přijde

NATO si je vědomoiii, že jeho porážka je nevyhnutelná a snaží se zachránit situaci jak jen může. S neutuchající důvěrou stále doufají, že se jim podaří Rusko porazit a jsou ochotni k tomu použít i jaderné zbraně. Přinejmenším 300 000 jejich vojáků je již připraveno na válku s Ruskem, která má vypuknout někdy během dalších 30 dnů, jak říkají.

Členské státy předstihovaly jeden druhý, jak dodávali na Ukrajinu zbraně a souhlasili, aby jejich dalekonosné střely zasahovaly ruské území. Holandsko a Dánsko jim dokonce chtějí doručit F-16 stíhačky, k čemuž se Rusové vyjádřili velice nesouhlasně. To proto, že F-16 mohou nést i jaderné střely. Z toho důvodu se Ukrajinci rozhodli parkovat stíhačky mimo území Ukrajiny, ale Rusové prohlásili, že je zbombardují i tam. Něco takového je ale velice nebezpečné. To by taky mohl být začátek 3. světové války!

Příměří?

Presidentiv Putin nabídl Ukrajincům příměří, ale jako pokaždé, byl odmítnut. S největší pravděpodobností se nezákonný ukrajinský president Zelenský obával, že s příměřím by byl konec jeho presidentování a raději nadále prolévá krev svých lidí na bojišti, než by ustoupil.

Zelenský stejně už nemá co rozkazovat a rozhodovat, protože od 21. května se drží v pozici presidenta Ukrajiny nezákonně. Vyložil na to, aby se udržel, veškerou snahu jaké byl schopen a dokonce i zakázal nové volby – prý v dobách války na to není čas.

Zato nav LGBT oslavnou demonstraci v Kyjevě, která se konala tento týden, čas byl. Celý červen zasvětili Ukrajinci homosexuálům a lesbám a přesto, že o demonstraci valný zájem nebyl, přesto ji lidem vnutili. Pod ochranou policie se v kyjevských ulicích předvádělo několik stovek LGBT zkaženců, spolu s jejich podporovateli a s některými vojáky. Tak jako všude jinde, požadovali pro sebe rovnoprávnost a potrestání diskriminace.

Putinovy podmínky, kdy je ochoten uzavřít mír s Ukrajinou, jsou následující:

Ukrajinská vojska musí opustit Rusy zabrané území, což je Doněcká a Luganská republika, Cherson a Záporoží;

Ukrajina se nesmí stát členským státem NATO;

Rusko chce Ukrajinu neutrální, bez spojenců, bez jaderných zbraní;

Všecky západní sankce proti Ruské federaci musí být odstraněny;

Krym, Sevastopol, Doněck, Lugansk, Záporoží a Cherson musí být v mezinárodních smlouvách vedeny jako součásti Ruské federace;

Jestliže Kyjev a Západ tyto požadavky pro ustanovení míru odmítnou, pozdější požadavky budou rozdílné.

Tyto podmínky jsou prakticky ultimatum a to nejen pro Ukrajinu, ale zrovna tak pro NATO, Evropskou unii a celý Západ. President Putin se vyjádřil, že jestliže budou tyto podmínky zamítnuty, pak se válka posune do další fáze, která bude jen horší. Ministr zahraničí, Sergěj Lavrov k tomu dodal ujištění, že Rusko nemíní napadnout Evropu. To jediné co chtějí docílit je konec války a mírové jednání.

Snad aby dodal svým slovům patřičnou váhu, Putin se zmínil o stavu ruských vojsk, který až do té doby nebyl znám. Podle něho, 700 000 ruských vojáků jsou již na Ukrajině a jen čekají na povel, kdy začne skutečná válka. Asi 550 000 vojáků je v předních liniích, což je obrovské množství. Ten zbytek je v zázemí, kde se zabývá zásobováním, přípravou a opravou zařízení a podobnými úkoly. Postupně jich všech dohromady může být až jeden milion. Nejen vojáci, ale i vojenské vybavení bylo dodáno v nevídaném množství.

A přitom západní analysté odhadovali množství ruských vojáků mezi 150 000 a 550 000. V prosinci minulého roku bylo na ukrajinské frontě oficiálně hlášeno 617 000 vojáků.

Taková zprávavi všem vyrazila dech, protože jestli Rusové získali tolik dobrovolníků, aniž by museli zavést povinný odvod, to představuje obrovský problém pro Ukrajinu. Její zničení je naprosto jisté, pokud se NATO rychle k válce nepřipojí a i tak je sporné, že by vyhráli.

Kyjev začal okamžitě volat po další vojenské posile a žádali členské státy NATO o tuto podporu ‘co nejdříve‘. Asi 300 000 přídavných vojáků je podle nich naprosto nutných, aby mohli Rusko porazit! Jenže když dostanou další lidi, nejdříve je musí vycvičit a budou snad Rusové trpělivě čekat až se tak stane? Těžko!

Takže na Ukrajině se dnes už nebojuje do posledního Ukrajince, ale do posledního Evropana.

Spojené státy se rovněž připravují

Pentagonvii se rovněž připravuje na válku a mají na mysli jadernou válku. Teď dokonce vydali doplněk (H.R. 8070) k ‘Zákonu o autorizaci národní obrany‘ (National Defense Authorization Act), který požaduje povinný odvod všech občanů ve věku 18–26 let. Stejně jako Ukrajinci, zkoušejí nahnat i své ženy a dívky do války. Všecka mladá děvčata musí povinně narukovat, mladé maminky musí opustit své děti a nastoupit na frontu. Jinými slovy, chtějí zničit celou jednu generaci Američanů. Záznam o tomto nesmyslném požadavku je uveden v armádním dokumentu, ke stažení zdeviii.

Američtí psychopati, pod vedením válečného štváče Senátora Lindsay Grahama touží po jaderné válce s Ruskem, Iránem a Čínou. Zjevně nechápou, co jaderná válka znamená a jsou ochotni kdykoliv vystavit tomuto nebezpečí miliony svých vlastních mladých mužů a žen.

Co je ještě horší, Amerika se připravuje na dvě jaderné války a obě zaráz. Jedna z nich proti Rusku a ta druhá proti Číně. Takže všichni mladí lidé zahynou, vláda pak sebere tomu zbytku, co zůstal doma všecko co mají, včetně potravin, lidé budou hladem, dolar bude tištěn takovým tempem, že se vyřídí z platnosti a celá země bude zničena.

Vláda Spojených států je podle toho všeho ve válce s americkým lidem.

V Evropě je možno očekávat to stejné. Postupně, jak globalisté vyvraždili na Ukrajině koho mohli, tak je chtějí nahrazovat Američany a Evropany. Je to poměrně jednoduchá strategie: mladí lidé jsou posláni na jatka, na frontu a mezitím jejich majetky zaberou nezákonní migranti, kteří postupně převezmou i jejich zaměstnání, stanou se politickými vedoucími a bílá rasa přestane existovat.

Ubohý pokus o řešení ve Švýcarsku

V zoufalé snaze vyřešit celý konflikt po svém (to znamená, aby se vlk nažral a koza zůstala celá), svolal nezákonný ukrajinský president Zelenský na 15.–16. června mírovou konferenci do Švýcarska. Jako správný politický ignorant na konferenci nepozval Rusko.

Bývalý ruský presidentix, Dimitrij Medvěděv se o této události vyjádřil jako o velmi chaotické, kde nikdo nevěděl o co jde a co se děje.

Konference se pokoušela soustředit na hlavní podmínky Zelenského ‘míru‘, kdy měli Rusové opustit veškeré území, které dobyli, vyplatit Ukrajině finanční náhradu za napáchané škody (i za ty, co napáchali Ukrajinci sami) a tvrdé potrestání ruských ‘válečných zločinců‘.

Finanční náhrada škod byla na setkání zemí G7, které ho se z neznámého důvodu a naprosto neoprávněně zúčastnil i Zelenský, stanovena na $486 miliard. Nejen on sám, ale i G7 zástupci zemí tímto dokázali, že postrádají veškerou logiku a soudnost.

Jak se vyjádřil Medvěděv, celá akce byl čistý surrealismus, k čemuž přidal ještě pár květnatých výrazů z jeho nevyčerpatelného slovníku polo-urážek. Přirovnával osazenstvo konference ke zvířatům na statku, kde jako psi štěkali a plivali kolem sebe jed, zatím co jiní bečeli jako ovce, když recitovali předem naučené fráze. Nakonec po nich zůstala jen halda výkalů, které zaplatili daňoví plátci.

Pochybnosti o soudnosti účastníků

Hned po skončeníx prvního dne konference se ozvaly vážné pochybnosti o mentálním zdraví některých přítomných. Několik ukázek následuje. Bývalý holandský premiér Mark Rutte prohlásil, že „Ta skutečnost, že Putin přišel s tou ubohou nabídkou míru včera, je znamení toho, že panikuje a to je dobrá zpráva.“ Mark zřejmě nečetl Putinovy podmínky a povolil uzdu své fantazii.

Polský president Andrzej Duda se přidal: „Zastupuji tu část světa, kde je Rusko často nazýváno vězením národů. Rusko zůstává tím největším kolonizátorem světa, které oproti evropským státům neprošlo dekolonizačním procesem.“ Zde by bylo na místě pana Dudu vyzvat, aby jmenoval jednu jedinou ruskou kolonii.

Americká vice-presidentka Kamala Harris se zjevně divila, když řekla: „Včera Putin navrhl podmínky pro skončení války, ale nemluvil o žádném vyjednávání. Mluvil o kapitulaci Ukrajiny.“ Asi si nevšimla, že Ukrajina už dávno válku prohrála a sotva se drží nad vodou.

Finský president Alexander Stubb prohlásil: „V dobách 2. světové války zaútočilo Rusko na Finsko a my jsme ztratili 10% našeho území. Já sám jsem pozbyl území, kde se narodili moji prarodiče a můj otec.“

Stubb rovněž opomněl několik detailů. Na Finsko zaútočil Sovětský svaz. Sovětský svaz a Rusko jsou to dva rozdílné politické systémy. A Finsko bylo kdysi, v letech 1809-1917 součástí Ruska: bylo to ruské vévodství. Předtím byli součástí Švédska. 100% současného finského území byl dar Ruského císařství. Za druhé světové války bylo Finsko na straně Hitlera a zúčastnili se blokády Leningradu, kde zemřely miliony Rusů hladem. Bratr presidenta Putina byl jeden z nich. Je zajímavé, jak tyto historické informace všichni ignorují.

Snad jediný, kdo dával smysl byl argentinský president Javier Milay, který řekl: „Můžu svého souseda nenávidět, ale když nebude kupovat moje zboží, pak zbankrotuji … tyto myšlenky nejsou dnes v módě.“

Přidal se k němu president Colombie, Gustavo Francisco Petro Urrego, který prohlásil: „Rozhodl jsem se zkrátit svoji návštěvu ‘Mírové konference‘ ve Švýcarsku: zjistil jsem že tato konference je ve skutečnosti společenství těch, kteří jsou na straně války a s tím nesouhlasím. Latinská Amerika nechce další válku.“ A odešel pryč.

Byli i jiní, kteří kritizovali shromáždění, které jedná o míru mezi dvěma soupeři a toho druhého nepozve. Jedním z nich byl i slovenský ministr zahraničí, Juraj Blanár.

Zato italská premiérka Giorgia Meloni volala po trvalé podpoře Ukrajiny, až do úplného vítězství nad Ruskem. „Ochraňování Ukrajiny znamená ochranu globálního systému pravidel. Musíme se spojit a s veškerým úsilím Ukrajinu podporovat. A jestliže Rusko nebude souhlasit s podmínkami, musíme je donutit, aby se vzdali,“ řekla. Otázka: jak je chce paní Meloni, donutit.

Meloni – je od Melon, což je bohatá bankéřská rodina v Americe, neboli globalisté.

Korunu všemxi těmto nesmyslům a dohadům dodalo Polsko. Jejich president Duda navrhl, aby bylo Rusko rozděleno na 200 etnických států. Jak již víme, podle něho není Rusko federace, ale je to kolonizátor, který násilím drží 200 etnických států.

Zkouší Duda spáchat sebevraždu Polska? Neví, anebo už zapomněl, že Rusko má ve své ‘veřejné doktrině‘ podmínku, že jakékoliv ohrožení Ruské federace je opravňuje k použití jaderných zbraní na svoji vlastní ochranu? Duda zřejmě rovněž neví, že ty státy, které jsou dnes součástí Ruské federace, jsou tam dobrovolně. Oproti tomu země, které zůstat nechtěly, se odpojily a nebylo jich málo. Ukrajina, ke své vlastní škodě, je jednou z nich.

Bylo to prostě fiasko

Dokonce i Alexander Dubinský, člen opozice v ukrajinském Parlamentu napsal na Telegramu, že přese všecku propagandu, mírová konference neuspěla.

Z více než 160 pozvaných se dostavilo pouze 92 zastupitelů různých zemí. Ten zbytek odmítl, protože nebylo pozváno i Rusko.

Po skončení jednáníxii, 12 zemí odmítlo podepsat závěrečné prohlášení. Mezi nimi byla: Arménie, Brazilie, Indie, Saudská Arabie, Jižní Afrika, Arabské Emiráty. Také čtyři organizace dokument nepodepsaly, včetně OSN a OSCE (Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, neboli Organization for Security and Co-operation in Europe).

79 států závěrečné prohlášení podepsalo. Mezi nimi bylo: Maďarsko, Srbsko, Argentina, Turecko a Gruzie. Tím dali souhlas k rozdělení Ruska na 200 států, kromě jiného:

Zmíněný dokument požadoval upevnění ukrajinského území na základě mezinárodně uznávaných hranic, oprava a navrácení jaderných reaktorů v Záporoží Ukrajině a navrácení mořských přístavů v Černém a Azovském moři. Také požadovali navrácení nezákonně odcizených ukrajinských dětí. Proč asi?

Jaká je možnost války?

Hal Turner, člověkxiii s vynikajícími informacemi říká, že nás nechce strašit, ale válka se blíží. Někteří ji odhadují již teď, v červnu, za pár dnů, málem ihned. To, že polský president řekl na švýcarské konferenci, že Rusko by mělo být rozděleno na 200 etnických států a 78 zemí s ním souhlasilo, což potvrdily svým podpisem, je velice vážné. Takže 78 zemí zde bojuje proti Rusku.

Ruská odezva na něco takového bude pouze jedna a to je, že použijí všecko, co mají, aby svoji zemi ochránili. Pochopitelně. Měli bychom se ptát, jakým právem mají jiné země co rozhodovat o jiném, samostatném státě? Co kdyby někdo chtěl rozbít Francii na menší státy, nebo Německo, nebo Ameriku? Jaká by asi byla tam odezva na takový plán?

Je jisté, že ruská reakce bude namířena proti Západu, včetně států Evropské unie. Nakonec to byli oni, kteří v r. 2014 provedli na Ukrajině politický převrat, nemínili dodržovat podmínky dvou konferencí v Minsku, osm let odstřelovali, mučili a vraždili své vlastní občany v Donbasu a veškerým ruským požadavkům na mír a klid se jen vysmívali.

A pak si dovolí tvrdit, že ruské tažení na Ukrajinu bylo nezákonné!

Arogantní Západ pak dodával Ukrajincům zbraně, napřed běžné zbraně, později protiletecké obranné systémy. Rakety s krátkým dostřelem byly následovány raketami s dlouhým dostřelem, tanky, špionážní zprávy, své vlastní vojsko a kdoví co jiného. Naštěstí pro Rusko, všecka tato vojenská výbava byla podřadné kvality a způsobila Ukrajincům víc potíží než prospěchu.

Dnes chtějí dodávat F-16 stíhačky a protože pro ně nemají vhodné přistávací plochy, tak je chtějí skladovat v sousedních státech, snad v Rumunsku a v Polsku. Když pak taková stíhačka vzlétne z některého sousedního území, zaútočí na ruské oddíly na Ukrajině a vrátí se zpět, odkud vyletěla, Rusové po ní pochopitelně střelí několik ze svých raket a tyto dopadnou na cizí území. NATO pak začne křičet do celého světa: „Rusové nás napadli, Rusové nás napadli!“

A máme zde třetí světovou, nejspíš jadernou.

K těm stihačkámxiv se hlavní šéf NATO, Jens Stoltenberg vyjádřil, že ‘použití F-16 letadel na útoky na ruské území není stupňování války‘. Asi ztrácí soudnost. Nejen že odsouhlasil použití raket s dalekým dostřelem na ruské území, ale teď ještě letadla! Z toho vyplývá, že NATO a s ním celý Západ stále ještě nepochopili, že Rusové jsou daleko mocnější než oni, že je to vyspělý národ, se kterým nemohou žertovat stejným způsobem, jak jsou zvyklí jednat se zaostalejšími, neozbrojenými zeměmi.

Stoltenberg dále řekl, že: „Vítám rozhodnutí Spojenců, kteří snížili, nebo uvolnili jejich zákazy použití zbraní také proti vojenským cílům uvnitř Ruska, protože potřebujeme rozumět o co se jedná. Toto je válka útočná.“ To řekl a ani se nezačervenal. Protože to není válka útočná, ale válka vyprovokovaná.

Podle něho, Ukrajina má plné právo bránit se útoku a sebeobrana neznamená zhoršování konfliktu. Problém je v tom, že to, co říká, není vůbec pravda. Jakmile nám nad hlavami létají cizí bombardéry, tak jsme ve válce. To je přece jasné. Jak by se asi dívala Amerika na to, kdyby jim Mexičané brázdili oblohu s jejich bombardéry?

Člověk se pak neustále diví: jsou tak hloupí, nebo poplatní, či zákeřní?

 

i https://warnews247-gr.translate.goog/war-monitor/oukrania/anafora-ths-dioikhshs-ston-b-zelenski-o-rwsikos-stratos-proelaunei-se-oles-tis-kateuthunseis-apwleies-rekor-2-000-oukranwn-stratiwtwn-se-24-wres-xartes/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

ii https://en.topcor.ru/48546-mirshajmer-situacija-na-ukraine-razvivaetsja-katastrofichno-dlja-zapada.html

iii https://news.antiwar.com/2024/06/16/nato-500000-troops-on-high-readiness-for-war-with-russia/

iv https://bulgarianmilitary.com/2024/06/16/arent-700000-russian-troops-preparing-for-a-full-scale-offensive/

v https://www.rt.com/russia/598498-kiev-stage-gay-parade/

vi https://warnews247-gr.translate.goog/war-monitor/oukrania/anhsuxia-kai-problhmatismo-sto-nato-ta-noumera-den-bgainoun-700-000-rwsoi-stratiwtes-se-anamonh-gia-thn-enarksh-ths-kurias-epitheshs/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

vii https://www.naturalnews.com/2024-06-15-ndaa-authorizes-mandatory-military-draft-american-women.html

viii https://www.armed-services.senate.gov/imo/media/doc/fy25_ndaa_executive_summary.pdf

ix https://www.rt.com/russia/599377-ukraine-summit-animal-farm-medvedev/

x https://x.com/OlgaBazova/status/1802072211286536465

xi https://halturnerradioshow.com/index.php/news-selections/world-news/at-peace-conference-in-switzerland-poland-proposes-breaking-up-russia-into-200-ethnic-states-poland-just-signed-its-own-death-warrant

xii https://www.rt.com/russia/599384-twelve-states-refuse-ukraine-peace/

xiii https://halturnerradioshow.com/index.php/news-selections/world-news/folks-i-dont-want-to-scare-you-but-we-are-rapidly-running-out-of-time

xiv https://news.antiwar.com/2024/06/13/stoltenberg-ukraine-using-f-16s-on-russian-territory-wont-be-an-escalation/

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)