19.9.2013
Kategorie: Společnost

Jak to chodí u Zemanovců

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 19|09|2013

Vysoce postavený Zemanovec, senátor Dryml, poskytl rozhovor České pozici. Byli jsme jeho popisem chování v Hradní partaji natolik šokováni, že předkládáme několik citací. Úsudek na stavem české politiky, obzvláště té presidentské, nechť si vnímavý čtenář vytvoří sám:

 

[ad#hornisiroka]

 

DRYML:

Mě překvapilo už to, že po zvolení Miloše Zemana prezidentem se najednou inženýr Miroslav Šlouf stal personou non grata. On založil SPOZ, zorganizoval ji a financoval a v médiích připravoval terén pro Miloše Zemana a přesvědčil ho, aby vůbec kandidoval.

 

Bohužel v české politice se gentlemanské dohody neplní. Proto to tady vypadá, jak vypadá, a nedobře skončí. Místo aby se SPOZ sjednotila a šla jednotně do voleb, strana se rozdělila na dvě části. Je to velká vina Vratislava Mynáře a Martina Nejedlého. A také pana prezidenta, protože on by měl být tím spojovacím článkem. On by měl říct „usmiřte se“, a ne, že bude jednu skupinu podporovat a druhou potlačovat.

 

Vše je direktivně nařízeno, všechno se zaštiťuje osobou Miloše Zemana a jeho příkazy. Tím ale prezident popírá sám sebe a myšlenku, že demokracie vychází zespodu, že jsou důležité přímé volby. Tak se to přece nedá dělat a je to nepřípustné. O Miroslavu Šloufovi si můžeme myslet ledacos, ale on byl v pražské SPOZ zvolen lídrem demokraticky na kandidátku v tajné volbě.

 

V našem kraji kandidátka nebyla schválena podle stanov. Nastalo zásadní pošlapání stanov SPOZ. Volební konference, která měla být již v červenci, byla záměrně odsunuta až na teď, dva dny před podáním kandidátních listin. Byly založeny další umělé organizace. Volebním manažerem v královéhradeckém regionu je Ota Janda, který ještě 30. června tohoto roku nebyl v SPOZ. To je velrybaření, jsou zakládány účelové, umělé organizace o pěti sedmi členech. A organizace s 50 lidmi není připuštěna na volební konferenci.

 

„To, co se stalo v Hradci, je jednoznačná prohra SPOZ a politiky, kterou nám diktují pánové Mynář a Nejedlý“Navíc královéhradecká kandidátka ani nebyla navolena, přišla povelem od předsednictva. To je hrozné! Museli jsme na konferenci požádat, aby nám tu kandidátní listinu od vedení strany alespoň přečetli. Kam jsme se to dostali? To je na odvolání předsedy Štengla a prvního místopředsedy Nejedlého.

 

Podle mne třeba ve středočeské SPOZ byl stejný problém. Místopředsedkyně strany Dita Portová byla odsunuta z prvního na čtvrté místo – jen proto, že se zastala demokratických metod? Inženýr Šlouf přece říká, že je ochotný odstoupit z prvního místa, ale jak je možné ho vyškrtnout zcela z kandidátky? To můžeme celé zabalit, ať si to pan Nejedlý dělá všechno sám po stalinsku z Hradu. Kdo pak ale ponese odpovědnost? Miloš Zeman?

 

Pokud SPOZ porušuje stanovy, pak se ptám: Co to je za stranu? Každá strana přece musí mít nějaký řád a pořádek. Navíc hlásáte-li ideje o přímé demokracii. V sociální demokracii se třeba děje něco podobného, ale tam to na rozdíl od SPOZ umí. V ČSSD to má aspoň nádech demokracie, u zemanovců je jednání brutální a křupanské.

 

Není mým úkolem zajímat se o to, kdo financuje SPOZ. Lobbistické skupiny najdeme nejen u této strany. Divím se, že někteří sponzoři SPOZ nechtějí, aby jejich jméno bylo vidět. Transparentní stranické účty jsou dobrým nástrojem.

 

„Pan Rusnok neměl do vlády povolat lidi, kteří tam nemají co dělat. Myslím, že ani Martin Pecina se netají tím, čí člověk je.“Nebyl by problém, kdyby pan Chrenek přišel a řekl: „Já jsem Chrenek a tady veřejně dávám SPOZ peníze.“ Nebyl by to problém. Pak by jen lidé dávali pozor, není-li ministr zdravotnictví úzce svázaný s firmou Agel, která chce ovládnout celé české zdravotnictví, nebo není-li spojený s firmami, jež od nemocnic skupují pohledávky.

 

Úsměvné je už to, když vystoupí místopředseda SPOZ a řekne, že v úřednické vládě nebude žádný ze zemanovců, a přitom vidíte, jak jsou tito lidé lídry na kandidátkách této strany. Nebo případy pana Augustina (šéf Úřadu vlády) nebo kancléře Mynáře. To jsou věci, které nás u občanů poškozují.

 

 

Nechápu, že na jedné straně prezident říká, že je třeba prošetřit kauzy typu Casa, a na druhé je bezpečnostním ředitelem na Hradě Jan Fulík, který roky pracoval na tom, aby se Casy koupily. Především on byl za to zodpovědný, ani ne tak paní ministryně Parkanová. Fulíka na Hrad přivedl Nejedlý, kterému ho doporučil pan doktor Barták.

 

Uvědomte si, že Ivan Langer pro pana Mynáře zařizoval evropské dotace. 

 

Účelovost je jednoznačná. Fouká to zcela jasně od ČSSD a zřejmě od části SPOZ, neboť jsem se asi stal pánům Nejedlému a Mynářovi nepohodlným. Asi se zapojili do této kampaně, což nepřímo přiznávají i moje policejní zdroje.

 

[ad#velkadolni]

 

Zdroj a celý článek: Česká pozice

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...