4.12.2014
Kategorie: Společnost

Ilegální žlutá limonáda

Sdílejte článek:

MARTIN VLACHYNSKÝ 04|12|2014

Patnáctiletému Tommymu Rose ze Salfordu v Anglii hrozí vyloučení ze školy. Důvodem je nošení zakázaných předmětů a provozování černého trhu ve škole. Nože, drogy, alkohol? Ne, vůbec ne – sladkosti. Tato škola, podobně jako mnohé další v Anglii má přísnou politiku proti sladkostem. Šibal Tommy to využil a vybudoval na tom své impérium.

 

[ad#hornisiroka]

 

Sladkosti ve školách “dealuje” od dvanácti let (z předešlé ho vyhodili) a na konci vydělával zhruba 14 000 liber ročně. Zaměstnával dokonce dva spolužáky, kteří mu z byznysem pomáhali. Škole se nakonec jeho start-up podařilo zlomit. I tak se mu to vyplatilo.Tommy peníze vkládal do trustu, který má zaplatit jeho studium na univerzitě a už obdržel i několik zajímavých pracovních nabídek.

 

HEADER2

 

 

Absurdní příběhy ze zahraničí se nejednou poměrně rychle přemění na realitu i u nás doma. Nemyslím teď mladé úspěšné podnikatele, ale zákaz sladkostí ve školách. Za mých mladých časů jsme chodili do bufetu na žlutou limonádu. Byl (a v dobrých hospodách stále je) to sifon s cukrem, kyselinou citronovou a žlutým barvivem. Nijak zvlášť příjemné pití, ale o to příjemnější rituál, rozptylující šeď každodenní výuky.

 

Dnes se takové činnosti z vůle politika posouvají do ilegality. Politik nebo úředník vědí lépe než děti, či jejich rodiče, co je správné. Co na tom, že před čtvrtstoletím nás krmili fluoridovými tabletkami před obědem (a na oběd nám naservírovali povidlové buchty) a dnes na zubních pastách svítí varování před jeho toxicitou.

 

[ad#velkadolni]

 

 

“Dobro” je proměnlivé. Potlačit lidské touhy úřednickým rozhodnutím je směšné. Jediné, co se tím dá potlačit, je porozumění, že příčiny mají následky a že odpovědnost nad svým životem a svými činy by měla začínat u sebe sama, v případě dětí u rodičů.

 

ZDROJ: iness.sk

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...