24.9.2016
Kategorie: Politika

Hloupým multikulturalismem nahráváme těm, kteří nás chtějí snadněji ovládat a okrádat

Sdílejte článek:

JIŘÍ KOLDA

In varietate concordia – Jednota v rozmanitosti, tak zní oficiální heslo EU, činy Evropského parlamentu a Komise nás však spíše nutí se ptát: Jednota, nebo rozmanitost?

V současnosti se nás všichni snaží přesvědčovat, že je pro nás užitečné, ba výhodné, spojovat vše do větších celků. Evropské státy do EU, křesťanské denominace do ekumeny a jednotlivé kultury do jakéhosi multikulturního sondermischungu.

[ad#clanek-respo]

I když to na první pohled zní velice logicky, pojďme si nyní ukázat, proč to tak ve skutečnosti není. Uvědomíme si zde rozdíl mezi jednotou na základě dobrovolnosti, se zachováním většiny odlišností jedince, a (více, či méně násilnou) unifikací – či, v našem kulturním prostředí ještě lépe řečeno: normalizací.

Jako příklad si vezměme nejprve stírání rozdílů kulturních. Pakliže by na celé Zemi existovala jen jedna unifikovaná kultura, o čem by spolu lidé diskutovali, co by poznávali, a co nového by se od sebe mohli naučit? Čím by pak byl vůbec zajímavý? Vím, že ve světě, kde se věc odlišnosti řeší takřka výhradně násilím, zni tato věta naivně, ba rouhačsky, vysvětleme si ale, komu jedinému tato unifikace skutečně prospívá.

Stejný jazyk, stejná uniforma a stejný výcvik je dobrý například v boji, kde usnadňuje ovládání i značných mas lidí, spojených ke stejnému cíli. Podobná jednota je však v civilním životě spíše na překážku. Proč? Přiznejme si, že takzvaní politici, tedy ti, kteří společnosti mají ku jejímu prospěchu vládnout, mají charakter prostitutky, kterou navíc její povolání baví. S těmito vlastnostmi jsou pak tito viditelní vládcové snadno prodejní finanční plutokracii. A tyto „šedé eminence“ již nemusí žádné kladné charakterové vlastnosti ani vykazovat a dokonce ani předstírat, protože na ně veřejnost jednoduše nevidí…

Umíte si jistě představit, kam za této situace a s těmito vlastnostmi skutečných vládců, bude směřovat jejich úsilí. Vracíme se téměř někam do středověku, kde většina lidí byli rabové, nad nimi nižší, a pak vyšší leníci, jimž všem vládnul nějaký monarcha. Zní to šíleně? Podívejte se jen na všechny země postižené nějakou velkou katastrofou, povstáním, nebo občanskou válkou. Chtíč po moci a téměř fyzický hlad po penězích na straně jedné a touha po rychlém a jednoduchém řešení na straně druhé, vynesou vždy na vrchol nějakého darebáka, dost pyšného na to, aby si myslel, že je schopen lidem vládnout. To, že většinou dlouho nevydrží není ani tak důkazem naší vyspělosti, jako spíš důkazem o tom, že si vyšší vládcové – šedé eminence – nechtějí „na svém písečku“ nechat hrát nikoho jiného. Ti, kteří vydrží, jsou pak jasnými kolaboranty…

Je to šílené? V demokracii není nic podobného možné? Bohužel toto se již děje, navíc je to, podle všech indicií již ve fázi globální. Ale o tom tu psát nechci.

Hloupým multikulturalismem nahráváme těm, kteří nás chtějí snadněji ovládat a okrádat. Neboť, přiznejme si, pokud si mé peníze někdo bere, aniž se mě zeptal, je to zloděj. A kdo nám toto každý měsíc činí? Naše státy. Je-li stát v takovéto roli, v roli neomezeného vládce nad našimi penězi, pak tedy finančním plutokratům už stačí jen ovládnout oligarchii, stojící v čele státu. Jak? Pomocí dluhů, samozřejmě. Už Bible praví, že komu dlužíš, toho jsi otrokem. A ukažte mi dnes jedince, nebo stát bez dluhů.

Sjednocením, ba globalizací finančních trhů, tedy toků peněz, samozřejmě rovněž nahráváme této světové zlovládě. Stáváme se otroky „banksterů“, kteří se v zájmu zisku a moci neštítí ničeho. Jak bychom se tomu mohli vyhnout? Řešení mají v rukou překvapivě lidé sami. Ovšemže jednotlivec mnoho nezmůže, ale odmítneme-li nějaký „produkt“ všichni?

Shrnuto a podtrženo. Nepotřebujeme silnou centrální vládu (řeč, měnu ani banku), potřebujeme silné a sebevědomé státy, regiony a jednotlivce, odpovědné za své jednání až „do hrdel a statků“…

[ad#clanek-respo]

ZDROJ: juroviny.cz

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...