29.11.2016
Kategorie: Ekonomika

EET: Názory lidí, kterých se tato státní šikana týká. Čte je ministr Babiš?

Sdílejte článek:

PPOS

D. Veterán: “Kde to žijeme? Pro ministra financí neplatí zákony ani usnesení vlády? Respektuje něco ten chlap? EET je paskvil, bolševicko stébácká šikana, přijatá nezákonně, již druhá stížnost na Ústavním soudě a stejně to bude platit? Je to úplně absurdní a přece se to děje.”

[ad#clanek-respo]

Jiřina Krejčíčková: “Zastaví už někdo konečně toho arogantního zmetka? Nebo mu snad dovolíme, aby nemusel ctít naše zákony? Jak je možné že s tím nic nedělá vláda?”

Milan Rousek: “Mám tomu rozumět tak, že když na mě přijde kontrola a budou mě šikanovat za EET mohu se bránit tím, že je to nařízení přijaté nezákonně?”

  • 1.problém: “MF ČR stále nedoložilo poslancům, že vznik státního podniku pro elektronickou evidenci tržeb nebyl nelegální. Ministr financí stále věrohodně nevysvětlil, proč nový podnik vznikl s účinností od ledna 2015 odštěpením od Státní tiskárny cenin, přestože to podle tehdy platného zákona možné nebylo,“ uvedl šéf výboru Vladimír Koníček. Odštěpení umožňuje až novela platná od začátku letošního roku.
  • 2.problém je v tom, že podle usnesení vlády z loňského listopadu musejí všechny IT projekty nad šest milionů posoudit a odsouhlasit Rada vlády pro informační společnost a odbor hlavního architekta e-governmentu. Jen řešení datového úložiště pro zpracování účtenek, které ministerstvo zadalo bez výběrového řízení IBM, přitom stálo 50 milionů. „Projekt byl spuštěn bez souhlasu rady i architekta,“ konstatoval Koníček.

Mira Zapletal: “Pokud se křivda děje jiným tak to tu nikoho nezajímá, jen se ještě smějí. Třeba mýtné. Nepipne krabička – odpovídá za to řidič, pipne vícekrát – odpovídá za to řidič, mýtná brána špatně odečte peníze – odpovídá za to řidič. Odpovědnost státu není žádná. Když se proti tomu remcá, tak jsou to ty zlé kamiony co nechcou platit. Teď je každý živnostník zločinec, co podvádí a musí prokázat svou nevinu. Když protestuje proti nelegálnímu systému, tak je to přiznání zloděje. Je nám lhostejné co se děje jiným, ještě jim to škodlibě přejeme… Ale nakonec to sejme každého, míříme k totalitě.”

Boleslav Buzek: “Proč má každý živnostník online prokazovat svou nevinu? Co to je? Finanční správa už má dost nástrojů na kontrolu… Jaký je rozdíl, když se domluví řemeselník se zákazníkem na poskytnutí služeb bez dokladu, nebo teď po novém na poskytnutí služeb bez odeslání do EET? V Chorvatsku to neznížilo šedou ekonomiku ani o jedno procento…”

Líba Vonková: “V okolí Dvora Králové KONČÍ k 1.12. už asi 5 venkovských hospod. Nemojov, Dolní Brusnice, Bílé Poličany, Doubravice… Pořád se dělají z hospodských neplatiči daní. Vám tam nahoře s měsíčními příjmy kolem 100.000, přijde malicherný měsíční náklad třeba 700 korun na správu EET systému. Ale vážená paní náměstkyně, to znamená vytočit 100 piv navíc… Nebo neúměrně zdražit! A to pivovary UŽ ZDRAŽELI…”

Bohumila Cinová: “Vy i s panem Babišem stále nevěříte, že hospody končí kvůli EET? Takže v mém okolí budou končit 4 krámky a hospoda, To je jenom jedna čtvrt. V dalším menším městě končí 6 hospod.”

David Talla: “Žiju ve věsnici s 222 lidmi. Takto na podzim mám v hospodě jen 4 lidi denne. Tržba kolem 300 korun, z toho marže 90 korun. A z toho mám zaplatit za topeni, nájem, atd… Dělám to je kvůli místním lidem…”

Eva Szulcsánová: A nejen hospody končí paní náměstkyně. Pán co mi asi 20 let čistil pivní trubky, končí taky, zbylé hospody ho neuživí…”

I.J.: “Vy si opravdu myslíte, že hospodský Vám má co skrývat? Leda žebractví, že žijeme od výplaty k výplatě, kdy nám štamgast vyplatí co propil. A že v hospodách je prázdno. Z čeho máme platit EET, když náklady jsou větší než výdělek… a ještě nás Babiš nazve zlodějema.

Maruška Čančiková: “… to asi jen pan Babiš podle SEBE soudí ostatní podnikatele. Jenže my obyčejní malí živnostníci nemáme takové obraty, takže celá ta EET je pro většinu z nás likvidační. Jenže to ona paní chytrá a ON pan velkopodnikatel nepochopí. Sýty hladovému nevěří. EET mi přijde spíš jako ‘znárodňování’ svobodného podnikání.”

Miloš Mecerod: “Dřu od rána do večera a pro Vás jsem zloděj? Že proč to pak asi dělám? Dělám to pro spokojenost lidí, ale na vysoký náklady provozovny (Intergram, Osa…). Měla by jste si i s panem Babišem projet večer vesnice, aby jste viděli, kolik tam sedí lidí v hospodách. Ale 1.prosince končím. Nenechám si nadávat do zlodějů.

Jarmila Křížová: “Mě to štve též, jsem miniprodejce, mám svůj důchod a práce mezi lidmi mě baví. Ale přestane, když mě kdejakej miliardář, kterej mě neviděl ani z tryskáče, nazve zlodějem. Kde jsme se to ocitli?”

Radomil Bábek: “Andrej Babiš se rozhodl, že skřípne ty malé podnikatele a živnostníky. Jsou podle něj zbyteční a dokonce, ta hrůza, někteří mu i konkurují. Inspiroval se v (tehdy) socialistickém Chorvatsku a přišel s Elektronickou Evidencí Tržeb. Ukázalo se, že zvolil opravdu dobře. EET ještě nezačala fungovat, a už se osvědčila. Samozřejmě ne proto, že by nějak zvýšila výběr daní. Tomu nevěří ani ministr financí Babiš, i když to opakuje jako kolovrátek. EET se osvědčila jinak, a má pro Andreje Babiše dokonce trojí užitek:

  • 1) Za prvé, ti kteří si měli na EET vydělat, si už vydělali a ještě bohatě vydělávat budou. Jistě budou svému chlebodárci dostatečně vděční.
  • 2) Za druhé, už před startem nadělala EET podnikatelům a živnostníkům spoustu problémů a nákladů. Zjišťují, nakupují, dozvídají se změny, jsou nejistí, a mají obavy, protože jim pořád vyhrožujou kontrolami a pokutami…
  • 3) Za třetí, EET se osvědčila Andreji Babišovi jako báječný nástroj propagandy. Jak dokázal pomocí EET rozdělit národ, jak se mu povedlo poštvat část veřejnosti proti malým podnikatelům a živnostníkům, jak se mu daří dělat z nich zloděje a podvodníky, to je prostě radost pohledět. Gottwald se v hrobě tetelí radostí nad svým úspěšným soudruhem.

A tak tedy máme EET. Státu není k ničemu, protože stát už má všechny potřebné prostředky pro výběr daní. Pro stát je jen zbytečně drahá a ještě více pro samotné podnikatele a živnostníky. Ti si, jak absurdní, musí zaplatit nástroje, kterými je stát bude fízlovat. A peníze statisíců drobných podnikatelů, si rozdělí několik set dodavatelů techniky, softwaru, spotřebního materiálu atd. V EET nemají všichni stejné podmínky. Je to diskriminace a pokřivení, nikoli narovnání podnikatelského prostředí.

A tak bych mohl pokračovat o tom, jak je zákon o evidenci tržeb špatně napsaný, jak není finanční správa připravena, jak Babišovo ministerstvo zadává zakázky bez výběrového řízení. Soudný občan si položí otázku: Jak tohle mohlo projít? Jak se tohle podařilo Andreji Babišovi prosadit? Každý si udělá svoje závěry. Já vám své argumenty a názory řeknu 3.12. na Václavském náměstí. Za pět minut dvanáct.”

Iveta Krausová: “EET je nástroj k tomu, aby menší soukromníci sami ukončlili podnikání a velké firmy mohly bez konkurence prodávat za předražené ceny, zaměstnávat za minimální mzdu a užívat si daňových prázdnin i dotací. A ještě tomu půlka lidí fandí. Je to opravdu smutné. Jako když vyprávěl děda, jak komunisti statkářům odváděli krávy do kravínů a slibovali všem, jak bude líp…”

Jiří Sihelský: “O daně tady přeci nejde. Z toho co se vybere navíc díky EET, se zaplatí nové úřednícke místa. Něco sežere správa systému, hardware, software. Prostě kámoši budou mít nadstandardně placenou práci a ANO voliče. Ale hlavně bude mít velkopodnikatel dokonalej přehled, kde a kdy se ještě točej peníze…”

Jiří S.: Celkový výběr daní se v Chorvatsku nezvýšil, a po plném náběhu systému se pohybuje stále kolem 40 miliard kun. Šedé ekonomiky je v Chorvatsku nadále dvojnásobný oproti ČR a nezaměstnanost téměř čtyřnásobně vyšší. Důvodem stagnujícího výběru daní je konec podnikání desítek tisíc drobných prodejců i snížení sazby DPH, které podobně i u nás prosadil ministr Babiš. I proto se jeví jeho reklamní kampaň o výběru 18 miliard korun jako velmi zavádějící. Chorvatská vláda mezitím loni padla. Vydělala „pouze“ kontrolou nad obrovským množstvím obchodních dat, lehce zneužitelných. Přesto se v Chorvatsku našel někdo, kdo ze zavedení on-line pokladen výtečně profitoval, a dokonce významně expandoval. Jako jediný posílil svoje postavení potravinářský kolos Agrokor vlastněný nejbohatším oligarchou v zemi, který přes řetězec KONZUM ovládá polovinu chorvatského maloobchodního trhu. Kromě toho provozuje i řadu hotelů a potravinářských firem. Krach desítek tisíc drobných prodejců Agrokoru nepochybně nahrál do karet. Jeho majitel Ivica Todorič, shodou okolností dobrý známý Andreje Babišepatřil k hlavním podporovatelům zavádění chorvatské EET.

Roman Charypar: “Banda největších zlodějů obrátila závist proti živnostníkům… lidi probudte se!”

[ad#clanek-respo]

ZDROJ: Papaya POS

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...