24.2.2023
Kategorie: Ekonomika

Sejmuli jste důchodce … to jste machři

Sdílejte článek:

OTO KADĚRKA

Všechno už tu bylo, tento článek jsem zde psal v roce 2012. Jiní lidé metody stejné. Naložíme těm, kteří se nemají jak bránit.

Ještě jeden odstavec k tomu níže. Je až s podivem, že nikomu nedochází, že problém penzí není problémem demografickým ale problémem peněžním v tom smyslu, že pokud budou banky ty, které budou tisknout peníze bez toho aby měly přímou odpovědnost za chod státu, tak nikdy nebude na penze tak jak je stále dokola vysvětlují dnešní politici, že si máme na důchod šetřit. Ukládat peníze na potom je ve světle plánované stále inflace ekonomický nesmysl, který jen dává prostor bankám vaše peníze zhodnocovat pro sebe…. Dost už a teď co bylo avizováno … léta páně 2012.

Tak se nám sněmovna shodla na tom, že neschopnost řešení problému státu odnese skupina občanů, která nemá možnost se bránit – důchodci. Není nic podlejšího a odsouzení hodného více jako to, že své problémy řeším tam, kde nelze očekávat adekvátní obranu. Pro mne je sto stejné jako dětská prostituce. Prostě hnus.

Místo aby ministr Drábek jako šéf resortu předstoupil před sněmovnu a jako politik strany, která se honosí sama svou pravicovou orientací všem sdělil, že on nemůže hlasovat v duchu trestu jedné skupiny obyvatel tak se ještě aktivně podílel na vysvětlování a tím se zřejmě ještě více zalíbil „hybateli“ v zákulisí – účetnímu (špatnému) Kalouskovi.

Sdělení, že rozhodnutí Sněmovny ušetří další rok 43 mld. Kč na výdajích státu je zavrženíhodné a úsměvné. Nic neušetří, jelikož se jen uvolní ruce v tom, že se bude rozhazovat jinde. Já si osobně myslím, že na penze se Vláda zaměřila i z toho důvodu, že se z těchto peněz nedaly vyplácet provize. Nebo si snad dokážete představit, že důchodce za vyplacení ještě někomu část pustí.

Všechny ostatní kapitoly státního rozpočtu již proti vyplácení provizí imunní nejsou a tedy jsou takto cíleně zákonodárci chráněny. Proč se Vláda nezabývá třeba komorovým systémem , který byl nešťastně zaveden v polistopadových letech ,v dobré víře slušnosti ke společnosti. Komorový systém , v našich končinách spíše druhý stupeň odborů je myslím ve výsledku daleko více nákladný, než-li úspora z nenavýšení důchodů. Nebo stálá podpora Krajů, kdy jsou jim podsouvány další a další agendy, zřejmě proto, aby se i na nižší úrovni vládnutí vlci nažrali investičních možností , jak národu ukázala komorou zocelený MUDr. Rath.

Doufám, že snad nejsem sám, kdo byl vychován k úctě ke svým rodičům. Ovšem ve Sněmovně podobných moc není. A že by socialisti hlasovali s úctou ke generaci rodičů prostě nevěřím.

Opravdu jsem neměl sílu zjišťovat ta současná jména a strany – je to jedno.

Oto Kaděrka

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)