23.9.2023
Kategorie: Společnost

Dopis občana 66 firmám

Sdílejte článek:

FILIP PŘÍKOPA

Vážení zástupci firem, vážení zaměstnavatelé,

já, níže podepsaný občan a drobný podnikatel, bych vám rád sdělil své stanovisko k vašemu otevřenému dopisu ze 4. září 2023, který jste zaslali premiéru Fialovi.

Jakožto zástupci velkých firem byste si měli především hledět svého hospodářského výsledku, a nemíchat se do politiky. Politickou situaci v zemi můžete ovlivnit, tak jako my ostatní, tím, že půjdete k volbám. Chápu, že by se vám líbilo, aby korporáty byly nadřazené státům a jejich vládám. Ale ten čas, ač se obávám, že jednou přijde, a to bohužel již brzy, ještě nenastal.

Jakožto zástupci velkých firem byste měli nejen získávat nové zákazníky, ale též si udržet ty stávající. Sice jsem se u studie, o kterou se váš dopis opírá, zasmál jako už dlouho ne, ale celá situace bohužel k smíchu není. Ač vám trochu náleží i mé díky, protože váš dopis byl poslední kapka, která mne namotivovala k tomu začít psát a věnovat se veřejnému dění více než kdy dříve, musím vám sdělit, že od dnešního data se budu věnovat veškerým produktům a službám od vás, a budu doporučovat známým i neznámým, aby udělali to samé. Jedině tak vám snad jednou zase dojde, že zákazníci od vás chtějí v první i poslední řadě kvalitní produkty a služby, nikoliv ovlivňování veřejného mínění.

Takže, milá Coca – Colo, tebe už nevypiju ani kapku.

Amazone, na tobě jsem nakupoval jednou jedinkrát, a tvé ohavné uživatelské prostředí mi chybět věru nebude.

Milý Hiltone, už nikdy víc nebudu jíst v tvých restauracích.

MasterCard, s tebou to bohužel bude těžší, ale snad se jednou najde cesta.

Prazdroji, Staroprameni, jakožto milovník dobrého piva se vám už stejně drahnou dobu raději vyhýbám.

A nakonec Vodafone, Vodafone…

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)