27.9.2024
Kategorie: Ze světa

Donald Trump jako prezident stáhne USA z účasti ve válce na Ukrajině

Sdílejte článek:

VK

Donald Trump jako prezident stáhne USA z účasti ve válce na Ukrajině, protože bojovat proti Rusům je marné, porazili Hitlera i Napoleona! Příchod Donalda Trumpa už větří i Petr Pavel a začal ze sebe sypat výroky, které jako by čerpal z Aeronetu! Ukrajina musí být realistická, čeho lze dosáhnout, a proto nelze usilovat o vítězství tím, že Ukrajina přijde o polovinu své populace!

Situace na Ukrajině má neuvěřitelné dopady na politické procesy daleko za hranicemi válkou rozvráceného státu. Bývalý americký prezident a současný kandidát na prezidenta Donald Trump totiž na posledním mítinku s voliči jasně předložil svou vizi, co udělá s Ukrajinou po návratu do Bílého domu. Donald Trump totiž v úterý pochválil vojenské výsledky Ruska v historických konfliktech a vysmál se pomocí USA Ukrajině když znovu trval na tom, že v případě zvolení prezidentem rychle ukončí válku na Ukrajině. V projevu ve městě Savannah v Georgii se Trump navezl do výroků prezidenta Joea Bidena, že USA budou podporovat ukrajinské ozbrojené síly, dokud Kyjev válku nevyhraje.

Donald Trump prohlásil, že jako prezident stáhne USA z války na Ukrajině!

Vyzdvihl dva válečné konflikty, aby naznačil, že Moskva neprohraje – roli bývalého Sovětského svazu při porážce Adolfa Hitlera a nacistů ve druhé světové válce ve 40. letech 20. století a neúspěšnou invazi francouzského císaře Napoleona Bonaparta do Ruska o více než století dříve. Trump trval na tom, že USA musí “vystoupit” z konfliktu, ačkoli neupřesnil, jak by vyjednal ukončení americké účasti ve válce. To vlastně ani není potřeba, protože ve volební kampani nejsou detaily plánů potřeba, stačí stěžejní teze a nosné konstrukty volebního programu. Upřímně, nic jiného než stažení USA z konfliktu nepřipadá v úvahu, pokud USA nechtějí riskovat další polarizaci ve světě, která hraje do karet soupeřům, tedy Rusku a především Číně.

Zelenský věští brzký konec války a možná netuší, že má pravdu. Ale jinak, než si myslí

Čím déle válka na Ukrajině trvá, tím více posiluje role Číny a skupiny BRICS, protože ruské válečné úsilí je nástrojem destrukce a demise systému Pax Americana ve světě, tedy světového řádu ukotveného nadvakrát, poprvé v roce 1945 po II. sv. válce, a podruhé po roce 1989 po pádu Železné opony a o 3 roky později po rozpadu Sovětského svazu. Unipolární hegemonie Pax Americana, která od roku 1992 trvala přesně 30 let,  skončila 24. února 2022 invazí ruské armády na Ukrajinu. Následující válka vytvořila nejhlubší ekonomickou a bezpečnostní krizi Pax Americana ve světě od konce II. sv. války. A v této situaci Volodymyr Zelenský na Valném shromáždění v úterý prohlásil [1], že konec války je blíže, než si myslíme.

Volodymyr Zelenský

Paradoxně tento výrok je možná nejblíže pravdě ze všeho, co za poslední skoro 3 roky Zelenský ze sebe vypustil. Konec války je opravdu blízko, ale ne zásluhou ukrajinské peremogy, ale v důsledku návratu Donalda Trumpa do funkce prezidenta USA po čtyřleté přestávce. Pokud totiž dojde na jeho slova a USA se stáhnou z konfliktu na Ukrajině, bude to konec války a Kyjev bude muset přistoupit na ruské podmínky, které nakonec nebudou tak zlé.

Rusko bude požadovat neutralitu Ukrajiny, postavení kultu Stěpana Bandery a neonacistických prvků na Ukrajině mimo zákon, ustanovení jazykových a etnických garancí pro národnostní menšiny a odstoupení Ukrajiny celkem 5 oblastí ve formálním usnesení Nejvyšší rady jako etnické završení rozdělení zemí Sovětského svazu, ke kterému fakticky nikdy nedošlo během Bělověžských dohod v Bělorusku na konci roku 1991 při rozdělení SSSR.

Konec války nelze uskutečnit bez vyřešení etnické otázky na Ukrajině

Ruskojazyčné regiony na Ukrajině v době SSSR nepředstavovaly problém, protože v té době byla Ukrajina součástí jednoho státního svazku, takže etnická majorita regionů na Ukrajině nehrála roli. To se ale změnilo po roce 1991, kdy se ruské obyvatelstvo a ruské regiony na Ukrajině dostali do samostatného ukrajinského státu, který začal ovládat banderismus, šovinistická a nacionální hnutí s extrémní vyhraněností proti Rusům na východě Ukrajiny a proti Poláků na západě v prostoru Haliče. Jediným štěstím byli ukrajinští prezidenti sovětského formátu, kteří tlumili a dusili tato hnutí s cílem nerozpoutat rozpad a rozvrat Ukrajiny v občanské válce.

Leonid Kučma, bývalý ukrajinský prezident

Velkou zásluhu na uhašení sporů měl bývalý ukrajinský prezident Leonid Kučma, který se snažil ponechat regionům a oblastem maximální míru autonomie. To se změnilo po nástupu Viktora Juščenka k moci, který na pokyn západních kurátorů zahájil proces anti-Rusifikace Ukrajiny, ale byl naštěstí zastaven při dalších volbách Viktorem Janukovyčem, lídrem Strany regionů. Následné odstavení Juščenka a výbuch Julie Tymošenkové, která nedokázala Janukovyče porazit, vedl západní kurátory k plánu provést na Ukrajině státní převrat. Operace byla zahájena na konci roku 2013 a záminkou bylo Janukovyčovo odmítnutí podpisu Asociační dohody s EU, která obsahovala tzv. konvergenční klauzuli.

Západ rozvrátil Ukrajinu řízeným převratem v únoru 2014

Ta vyžadovala po Ukrajině privatizaci energetiky, plynovodů, ropovodů, rafinérií a především bytového fondu na Ukrajině. Janukovyč se zhrozil a pochopil, co by to znamenalo, sociální kolaps na Ukrajině a miliony Ukrajinců na ulici bez bydlení. A proto Asociační smlouvu nečekaně odmítl podepsat. To se rázem stalo vítanou záminkou pro vypuknutí Majdanu a pro svržení Janukovyče.

Po nástupu Petro Porošenka začala nacifikace Ukrajiny, začaly být přijímány protiruské zákony, na Ukrajině vypukly pogromy proti Rusům, v Oděse 4. května 2014 došlo k upálení místních Rusů v Domě odborů a už to jelo. Etnická válka na Ukrajině vypukla a byla v plném proudu. Konec války na Ukrajině tak musí obsahovat vyřešení tzv. etnického klíče na Ukrajině a kompletní denacifikaci Ukrajiny. Bez toho žádný konec války nastat nemůže, ne pro Rusy. A když si český prezident spočítá, kolik je jedna a jedna, a když se podívá do USA, kdo se chystá na návrat do Bílého domu, tak není divu, co z něj najednou začíná vypadávat.

Petro Porošenko, bývalý prezident post-majdanovské Ukrajiny

Jak uvedl [2] deník The New York Times v rozhovoru s Pavlem, prezident České republiky je bývalý vysoký generál NATO, který byl jedním z nejpevnějších zastánců Ukrajiny ve válce s Ruskem, ale teď říká, že je podle něj čas, aby se Ukrajinci a jejich příznivci postavili čelem k tomu, co je podle něj realita.

“S populistickými vůdci přátelskými k Rusku, jako je prý maďarský premiér Viktor Orbán, kteří narušují evropskou jednotu kvůli válce,” a s únavou z 31 měsíců trvajícího konfliktu, která “všude roste“, bude Ukrajina “muset být realistická“, pokud jde o její vyhlídky na znovuzískání území okupovaného Ruskem, řekl Pavel v rozhovoru.

Ukrajina musí být realistická ohledně toho, čeho lze dosáhnout

Nejpravděpodobnějším výsledkem války bude,” řekl, “že část ukrajinského území bude dočasně pod ruskou okupací.” Dodal však, že tato “dočasnost” může trvat roky. Český prezidentský úřad je podle listu do značné míry ceremoniální funkce, ale názory Petra Pavla, který byl zvolen s velkým náskokem, se obecně shodují s názory středopravicové vlády premiéra Petra Fialy, všímá si deník. Petr Pavel má jako bývalý náčelník generálního štábu české armády a bývalý předseda vojenského výboru NATO značný vliv na bezpečnostní otázky, dodává The New York Times v článku.

Rozhovor s Pavlem proběhl na okraj výročního Valného shromáždění OSN a Pavlovy výroky prostě znovu vrací na tapetu tzv. přípravné tance na střet s realitou po návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. Pavel tyto výroky ze sebe nevypouští jako civilista, ale jako kariérní voják, který se stále řídí rozkazy ze shora, ze zákulisí, z nadřízených instancí v NATO a ve Washingtonu. A v rozhovoru pro americký deník to zdaleka není všechno.

Petr Pavel s projevem na Valném shromáždění OSN

Jak uvedla [3] ČTK, prezident Pavel v New Yorku mluvil v úterý s českými novináři a vysvětloval své výše uvedené výroky pro americký deník. Článek podle Pavla prý odráží jeho dlouhodobý přístup. “Já jsem neřekl nic, co bych neříkal už dlouhou dobu. Už na loňské konferenci v Mnichově jsem varoval před tím, abychom vzbuzovali nerealistická očekávání,” řekl Pavel.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí v úterý vydalo reakci na to, co nazvalo prohlášeními o možnosti dočasného ponechání části Ukrajiny pod okupací. “Stažení ruských okupačních vojsk ze svrchovaného území Ukrajiny v rámci jejích mezinárodně uznaných hranic je jedním z povinných bodů mírové formule ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského,” uvedla ukrajinská diplomacie.

Petr Pavel už začal citovat Aeronet a nelze prý dosáhnout vítězství Ukrajiny obětováním poloviny populace

Ministerstvo nikoho konkrétně nezmínilo, nicméně podle serveru Jevropejska pravda jde o reakci právě na Pavlovo vyjádření v NYT. Je třeba poznamenat, že jde o konzistentní postoj českého prezidenta, dodal ukrajinský web. Vyvolávat naděje, že válka skončí jednoznačným úspěchem Ukrajiny v několika týdnech nebo měsících, se podle českého prezidenta může ukázat jako velice nebezpečné pro všechny. Pavel míní, že je třeba nahlížet na problém s ohledem na to, co je reálně možné.

Já jsem nikdy nezpochybnil to, že bychom měli podporovat Ukrajinu v obnovení (její) teritoriální integrity, že to je konečný cíl. Jenom musíme být realističtí v tom, v jakém horizontu a za jakou cenu se ten cíl dá dosáhnout,” řekl. “Porazit Rusko na Ukrajině za cenu toho, že polovina ukrajinského obyvatelstva bude zdecimovaná, to asi není vítězství,” dodal český prezident. Rusko vzápětí na Pavlova slova reagovalo v RB OSN. Rusko bude pokračovat ve speciální vojenské operaci na Ukrajině, pokud Západ nedovolí, aby byl kyjevský režim nahrazen mírovou cestou, prohlásil [4] ruský velvyslanec při OSN Vasilij Nebenzja na zasedání Rady bezpečnosti.

Ruský velvyslanec v OSN Vasilij Nebenzja

Je to neuvěřitelné, ale výše citované výroky Petra Pavla jsou doslova snad jako okopírované z mých článků tady na Aeronetu. Kolikrát jsem tady psal, že válka na Ukrajině z pohledu západu je konceptem, jak úplně vyhladit ukrajinskou populaci, která slouží jako maso do ruského velkokapacitního masomlýna? Píšu o tom už pomalu 2,5 roku, ale teď najednou to čtu a slyším od Petra Pavla.

Je to neuvěřitelné, ale když i Petr Pavel přebírá narativ Aeronetu o tom, že nelze usilovat o vítězství nad Ruskem za cenu vyhlazení vlastního národa, tedy poloviny populace – mužské populace, tak je to prostě dané, že procesy řízení jedou podle plánu. Prostě v USA se chystají velké změny po volbách a Petr Pavel jako generál prostě jede bomby, které nikdo z jeho věrných asi nečekal.

-VK-

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)