5.10.2016
Kategorie: Ekonomika

Dluhopisová bublina na hranici kolapsu, bankovní elita potřebuje urychleně válku

Sdílejte článek:

NEMESIS

V roce 1913 se bankéřská “elita” v USA dala dohromady a vytvořila Federální rezervy. Na kostech Britského impéria postavila základy impéria nového, hnaného z ničeho tištěnými penězi. Veřejnosti byl tento nápad prodán jako skvělý patent, který zajistí stabilitu finančního a bankovního trhu.

[ad#clanek-respo]

Pokud bude tvorba kreditu, emise dluhu a oběživa centralizovaná, už nikdy nebude muset americký ovčan zakusit hořkost zpomalení ekonomiky. Chystala se totiž velká válka a nějak ji bylo nutné financovat. USA tehdy měly čistý štít, protože Otcové zakladatelé v ústavě explicitně zakázali komukoliv jinému kromě kongresu vytvářet peníze. A tak v rozporu s ústavou země vznikl Fed. Gumová Anča bankéřů, se kterou se mohli vyřádit, když potřebovali kasu na své vylomeniny. Ať už šlo o výkupné zkrachovalým bankám, financování válek nebo spuštění laviny bankrotů, aby mohli sociopatičtí banksteři nakupovat podniky za zlomek jejich ceny.

I přesto, že machři z Fedu jakože spravují ekonomiku, zažila země 19 recesí a obrovských nafouknutí a splasknutí komoditních bublin. Tištění peněz, které Fed od té doby dělá, nikdy nevytvořilo a nikdy nevytvoří ekonomický růst. Rothschildova franšíza centrálních bank nyní funguje na stejném modelu na jakém byl zkonstruován FED. Tohoto dinosaura je třeba konečně pohřbít, dokud nás všechny nesežere a zavést decentralizované systémy jako Bitcoin a aktiva kryté měny. Systémy z nichž má užitek 99,99% obyvatelstva této koule valící se vesmírem a ne jen hrstka bankéřských honibrků, kteří se tváří že jsou lepší než my ostatní. Centrální banky v současnosti prostě nakupují dluhopisy, nafukují tak ceny komodit a aktiv a tváří se, že tak vytváří ekonomický růst, aby mohly mít pod kontrolou finanční systém.

Ceny akcií a dluhopisů dosahují v současnosti nerealistická čísla. Z dluhopisového trhu se vytrácí likvidita a trading desky z nich strategicky ustupují. V amerických dluhopisech je celý glóbus. Za poslední roky si banda retardů hrála s ohněm a dolarové pozice přepákovali do úžasných čísel. Když nyní začne dolar oslabovat, jejich karty se odhalí a přijdou i o trenky. Zatímco v roce 2001 byly v bublině akciové trhy a v roce 2008 realitní sektor, nyní je v bublině dluhopisový trh, nadmutý jako sousedova kráva. Co tím chci říct je, že v bublině se ocitla celá soustava Rothschildovyých centrálních bank a z této bubliny začal unikat vzduch. Proto tak zoufalá snaha těchto staříků na jednu světovou centrální banku. Nedávné setkání bankéřů v Jacksonhole byla totální ubohost. Optimistické vize o zvedání úrokových sazeb, jak kdyby celý víkend fetovali kanagón. Tak jako každý měsíc a nakonec nic z toho. Opět velkohubé prohlášení o výtlaku v září, které bez špetky realistického pohledu převzala média a běžela s tím k ovčanom. Ale když přišlo na lámání chleba, paní předsedkyně Žaneta se opět pokálela a výtlak mír se zase nekonal.

V současnosti nevím co je trapnějšího sledovat. Bezmocné centrální bankéře nebo chudáky v médiích, se kterými si bankéři vytírají své podělané zadky. Jediné co teď centrální banky mohou dělat je manipulace měn. Tedy devalvace. Úrokové sazby jsou již na nule. Za posledních 8 let zkusili snad každou fintu která je napadla, kromě hrubé devalvace. Před 10 lety zde nebyly žádné nulové úrokové míry ani monetizace akcí. Rozvahy centrálních bank šly od roku 2007 nahoru ze 6 na 21 bilionů dolarů. Zatímco mezi lety 2002 až 2008 platilo půjč si dolar a investuj do vysoce výnosných měn, po poslední krizi bylo výhodné půjčovat si dolar a shortovat jen a euro. Obrovské prachy byly pořízeny na těchto obchodech. Ale toto gigantické carry začíná s tím jak se svět otáčí proti dolaru. Americká měna dostane do držky, když se Fed přidá k ECB a Japoncům a spustí další vlnu pobídek. Přepákované dolarové pozice explodují do obličeje nejednomu idiotovi.

Posledních 300 let platilo, že během ekonomické expanze šly úrokové sazby nahoru a když přišlo ochlazení, úrokové sazby klesaly. Čím byla větší ekonomická aktivita, tím byl větší poptávka po kapitálu a naopak. V současnosti však nemáme trhy řízené nabídkou a poptávkou. Globální ekonomice šéfuje komunistická centrální banka, která byrokraticky rozhoduje o ceně kreditu na globální úrovni. Ano komunistická z hlediska jejího působení. Pokud nevěříte, podívejte si bod číslo 5 komunistického manifestu. Za ten čas byl v té či oné formě vždy měnový systém napojen na zlato a stříbro. V 70. letech 20. století však světová měna dolar opustila zlato a úrokové míry musel Fed vyhnat na závratných 18%. Nyní má kupón hodnotu 1-2% na dluhopisech s dlouhou dobou splatnosti.

Co se děje v současnosti je čisté šílenství. Italský desetiletý dluhopis má nižší výnosy než desetiletý dluhopis USA díky tištění Evropské centrální banky. 30% všech korporátních dluhopisů investiční kvality v EU má úrokové sazby v negativních číslech. Také díky tištění ze strany ECB. To znamená, že evropské korporace dostávají peníze za to, že jdou do dluhu. K čemu investovat do kapitálu a rozvoje pracovní síly. Stačí když Hypermário Draghi spustí rotačky a bude se žít. K čemu vůbec třeba zaměstnance? Můžeme na nich spustit totální genocidu. Ta pro důchodce již v praxi začala.

Druhou stranou těchto šíleností je, že střadatelé dostávají do držky. Výnosy peněz na které důchodci celý život tvrdě dřeli jsou nulové. Ocitli jsme se v lucidním snu, kde již neplatí zákony fyziky tak jak je znali naši otcové. Centrální banky mají totální kontrolu nad trhem dluhopisů. Nebo se alespoň tak tváří. Probuzení z tohoto snu bude kruté jako po víkendové chlastačce s třemi teplými námořníky. Bankéři musí do bubliny dofukovat vzduch rychleji než z ní uniká. Přebytkem likvidity se snaží zakrýt insolvenci celého systému. Zvýšení úrokových sazeb je způsob odebrání peněz z trhu. Odsání likvidity ze systému. Pokusili se o omezení infuze nových peněz, což je o třídu nižší než skutečný výtlak mír. Jednou před rokem a jednou v lednu. Do toho minulý prosinec o miniaturních 0,25% zdvihli míry. A nastalo hotové peklo.

Definitivní potvrzení jejich neschopnosti jiného způsobu ukončení pobídek, nemluvě o zvedání mír do nějakých historicky smysluplných čísel, proběhlo na začátku září. Draghi osmý den v tomto měsíci řekl, ne že zvýší míry, dokonce ani že sníží objem kvantitívneho uvolňování. Hypermádio řekl, že QE se nadále nebude rozšiřovat. Že pumpování likvidity již tak v obrovských číslech nechá beze změny, nezvýší ho a nastal 400 bodový odprodej. Výnosy vyletěly z 1,53% na 1,72% během jednoho týdne. To je 12% nárůst nákladů na správu dluhu během 7 dnů. Stejnou míry klesaly ceny dluhopisů. V Německu i Japonsku šly jejich ceny dolů. To znamená, že pokud politika nulových a záporných mír zmizí, je konec. Dluhopisová bublina splaskne.

Pokud by 21. září Fed úrokové míry vztyčil, byla by to konečná. Pokud by přišel šok a míry by vylétly na 2, 3 nebo dokonce 4 procenta, trhy se rozloží během několika dnů. A milým přepákováním pozicím zde urve hlavu. To je realistický scénář. Ale i kdyby se zázrakem systém udržel pohromadě a takové Japonsko by platilo dvouprocentní inflaci plus několik procent za vyrovnání rizika insolvence, pak by začal odliv kapitálu nevídaný v historii. Pokud bude mít 10 letý americký dluhopis výnos 1,7% a Japonci 3% a více, tok kapitálu se ihned obrátí směrem z amerických dluhopisů a začne jejich odprodej. Fed oddálení výtlaku odůvodnil závislostí na datech. Pokud by byla Žaneta skutečně závislá na datech, na těch strašných číslech retailového prodeje, exportů, průmyslové výroby a reálné zaměstnanosti, znamenalo by to, že míry nezvedne nikdy.

Nějakým způsobem však budou muset peněžní zásobě dovolit aby se snížila. Vygenerována likvidita v současnosti párá světové trhy. Jak věž, která se s každým kolem pobídek stávala vyšší a nestabilnější, budou muset dovolit aby si našla nějaký smysluplný bod rovnováhy. Jednou cestou je devalvace, tedy snížení kupní síly již vygenerované hotovosti. Zatím na rozdíl od Japonska a EU nemá Fed záporné míry. Ale pokud by je zavedl, nač by pak investoři drželi americké dluhopisy? Rozumnější bude držet hotovost, jejíž hodnota se nebude snižovat. Investoři tak budou utíkat k hotovosti a zásoba peněz v systému zažije tak či tak kontrakci.

Toto je past, ve které se bankéři ocitli. Toto je zoufalá pozice, ve které je nyní západní finanční mafie. Samostatnou kapitolou je akciový trh. Výnosy jsou někde na úrovni roku 2003 a ekonomika začíná kontrakci. Výnosy musí růst absurdních 13%, jinak půjde trh do kolen. Momentum se vytrácí. 

Konec konců ale dluhopisová bublina musí splasknout. Když se tak stane, úrokové sazby tak či tak vyletí do nebes. První záchvěvy je vidět už nyní. Je sporné do jaké míry dokáží vykonávat mikromanažment kapitálových toků a úrokových sazeb. Dluhopisový trh nyní zažívá volatilitu bez významných zpráv. Už i Bill Gross, bývalý dluhopisový král, hovoří o dluhopisové supernově a doporučuje zlato. Partičky přepákovaných retardů hájí své dluhopisové pozice tím, že Fed je bude nakonec i tak vykupovat, neuvědomují si jeden zásadní fakt. Pokud Fed přistoupí k otevřené monetizaci velkého množství dluhopisů znamená to hyperinflaci. Blbečci dostanou zaplaceno, ale nic si za své peníze nekoupí. Následující týdny a měsíce zažijí tito lidé velmi napínavé momenty.

O zlato je od začátku roku velký zájem. Takový, že některé banky přestaly vyplácet své věřitele v cihlách. Xetra-Gold, zlatý ETF který má pod palcem Deutsche Bank, odmítl svým klientům vyplatit zlato, které mělo být jejich. Toto podobné bude brzy vidět i na GLD. Samotná Deutsche má v současnosti velké problémy. O ní jsem psal již nespočetkrát a tak moje čtenáře asi nepřekvapí její současná situace. Akcie banky klesly na historické dno poté co dostala pokutu od amerických úřadů za účast na podvodech s hypotékami během minulé krize. Amíci od Deutsche požadují 14 miliard, což je více než je celá tržní kapitalizace banky. Baba Merkel řekla, že německý daňový poplatník bance nepomůže. To znamená, že jediný zdroj peněz budou účty idiotů, kteří si v této kůlně nějaké nechali. Pokuta je odvetou za výpalné, které požaduje Evropa od Apple. Jde o skoro stejnou částku. A ta je zase odvetou za pokutu vůči francouzské BNP Paribas. Ať je další kolo ekonomických válek otevřené. Ať se líbí, můžete si navzájem podřezávat hrdla.

A tohle všechno se děje na pozadí snad nejdůležitějších voleb za posledních 200 let. Minimálně pro USA. Korporátní média se snaží zoufale tlačit agendu elit. Je to asi poprvé, co jsou americká média tak jednostranně orientovaná. Pokud má ještě někdo víru v objektivitu amerického tisku, stačí když si podívá Timesy. Dosud se vždy snažily objektivně hodnotit kandidáty, i když měli tendence preferovat jednoho. Ale zdá se, že to na Trumpa nestačí. Mediální bombardování a obrovské peníze vražené do Clintonové kampaně nemusí stačit na to, aby volby vyhrála. Starý marketingový model – vysbírejte peníze, nech běžet reklamy, vydělej peníze a opakuj – už nefunguje. Internet změnil hrací pole a umožnil ideologickou a informační férovku. Kdokoliv může šířit cokoliv, je jen na lidech co si vyberou. Proto taková zoufalá snaha schovat zákony na kontrolu internetu do obchodních dohod jako TPP a TTIP. 

Pokud bude Hitlary vést USA, pak amen s Američany. Pokud vyhraje Trump, mají ještě jakou takovou možnost udělat s Východem dohodu. Pokud píšu o bezradnosti západní elity, není to jen tak z rozmaru. Tito lidé jsou v koncích. Brzezinski ještě v roce 2008 před CFR řekl, že USA má dva potenciální konkurenty. Prvním je Čína a druhým do určité míry Rusko. Video se dá najít na YouTube. A podívejte se na velkou šachovnici teď. Rusko šlape na krk Amikům na východě, Čína bere pod svou kontrolu trh zlata. Dědeček Brzezinski nyní říká, že převrat v Turecku proti Erdoganovi byla zásadní chyba, které se zásadní elita dopustila a dokonce se nechal slyšet, že by měl Západ s Čínou a Ruskem vyjednat určitou formu míru. Proto ty absurdní a drzé tance Powerové na půdě OSN a snaha zatáhnout Rusko do nové světové války. Tito zoufalci nevědí kam z konopného provazu. Rusové však snad nejsou idioti a proto bude asi třeba další 11. září. Nebo něco na ten způsob.

Ztrácejí půdu pod nohama nejen na mezinárodní scéně, ale i doma. Hitlary je jejich kandidát. Trump je nevypočitatelný a asi ani sám nepočítal, že za republikány získá nominaci. A do toho dluhopisové a akciové trhy na hraně kolapsu a Fed, který se ocitl v zóně krvácejícího nosu. Rothschildům, Brzezinským a Sorosům se jejich čas krátí, stejně jako jejich mimoňům v USA a Evropě.

[ad#clanek-respo]

ZDROJ: nemesis.sk

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...