21.10.2021
Kategorie: Politika

Covid – Rusko : USA = 1:1

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonUž několik dní informuje ČT o tragické bilanci covidu v Rusku a o rekordech zemřelých. V USA je přitom situace velmi podobná a o tom se na ČT nereferuje.

S rostoucím počtem pozitivních testů v Česku a – podle médií – „raketovému vzestupu počtu zemřelých na covid“ v Česku, se jako doklad nezvládnuté infekce covidu nyní v ČT referuje o počtech zemřelých v Rusku. Několik dni tam již počty zemřelých na covid dosahují asi 1000 osob za den. U nás stoupl počet nemocných v nemocnicích asi na 550 osob a denně zemře až 8 nemocných. Jsou to čísla sice neradostná, nicméně jen dokládají, že průběh infekce je obdobný na celém světě. I v situaci, kdy je ve většině států EU proočkováno kolem 60 % populace, se nákaza šíří a do nemocnic se dostávají i lidé po úplné vakcinaci, stejně tak i u nás. Žádná „tečka“ proto na světě nebude a vytvářet tuto iluzi je chybné.

Nicméně, pokračuje snaha veřejnoprávní ČT poukazovat na vývoj epidemie ve státech, s jejichž politikou EU nesouhlasí. Mezi NATO a Ruskem došlo k definitivnímu rozkolu v zastoupení pozorovatelů Ruska u NATO a zástupců NATO v Rusku. Rusko v reakci na vypovězení svých zástupců rozhodlo o úplném uzavření svého zastoupení při NATO v Bruselu a vyzvalo zástupce NATO v Rusku k odchodu z ruského území. Již několik dní ale ČT referuje i o covidu v Rusku a všímá si „rekordů“ v počtu zemřelých. ČT ale uniká, že například USA, nyní pod administrativou Joea Bidena, jsou na tom v podstatě úplně stejně jako Rusko. Následující obrázek ukazuje kumulativní počet zemřelých s covidem v Rusku, USA a Spojeném království.

Do doby nástupu Bidena do Bílého domu 20.ledna 2021 zemřelo na covid v USA přes 412 tisíc lidí, v Rusku 66 tisíc a ve Spojeném království přes 93 tisíc osob. Ve volební kampani v USA v roce 2020 Biden a Demokratická strana svalovala vinu za zemřelé na politiku Donalda Trumpa. Od té doby se počet zemřelých na covid v USA zvýšil asi na 730 tisíc a blíží se tak počtu zemřelých za Trumpovy administrativy. Biden se snaží situaci řešit povinným očkováním federálních zaměstnanců, a i privátní korporace vyhrožují neočkovaným ztrátou práce. Republikánští guvernéři postup Bidenovy administrativy kritizují a vydávají nařízení, která ruší nařízení prezidenta.

V Rusku se od doby nástupu Bidena do úřadu prezidenta zvýšil počet zemřelých k současnosti na více než 200 tisíc, je však stále menší po přepočtení na počet obyvatel než v USA. I počty zemřelých ve Spojeném království od té doby vzrostly, je však znát, že právě ve Spojeném království je růst počtu zemřelých dnes nejpomalejší. Nenaplnily se tak předpovědi o zhoršení situace, když britská vláda rozhodla o ukončení všech restrikcí o prázdninách. Příčinou je podle všeho velmi vysoká proočkovanost populace nad 70 %. V USA je očkována větší polovina populace a v Rusku asi 35 %.

Z výše uvedeného plyne vlastně jenom jeden jediný závěr – ať už je u vlády ten či onen a dělají se razantní restriktivní opatření nebo se od nich upustí, výsledek z hlediska počtu zemřelých na počet obyvatel zůstává přibližně podobný ne-li stejný. Restrikce používané ve většině států zejména na počátku epidemie zřejmě pomohly překonat kritické období přetížených nemocnic. Některé státy EU již svou restriktivní politiku zcela zrušily a mají kupodivu podobné ukazatele počtu zemřelých jako státy, které restrikce uplatňují i dnes či je dokonce znovu zpřísňují. Je směšné, pokud ČT za naše peníze odvádí propagandistickou práci i v situaci nemoci covid-19.

V EU ostatně existuje mnohem zásadnější problém – tím je snaha o „plíživou“ federalizaci. I v covidové době je zřetelné, že prosazování EU jako státu nad státy, je mnohem ožehavější téma než politizace covidu na země, které s ním bojují „vědecky“ a na země, které „prohrávají“. V Událostech 19.10.2021 byl komentován spolu se „sílícím covidem v Rusku“ i spor EU s Polskem. Zpravodaji ČT Lukáši Dolanskému se podařil krásný nonsense, když prohlásil, že předsedkyně EK Ursula von der Leyenová neskrývala svůj nesouhlas při projevu polského premiéra. Přitom měla nasazenou roušku a žádná mimika tváře tak nemohla být vidět. Právě takové „detaily“ jasně ukazují, kam až dospělo současné zpravodajství veřejnoprávní televize. Neukazuje svět, jaký je, ale takový, jaký by podle ní být měl. I to je důvod, proč současnou ČT považuji za propagandistickou. A tento postup pak ukazuje nejen na covidu, ale i v praktické politice.

Redakce
Sledujte PP
Latest posts by Redakce (see all)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)