5.12.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Covid aneb možnosti tu jsou, nejsme bezmocní

Sdílejte článek:

ANNA B.

Covid, jak se na něj připravit a jak se léčit doma:

1. Můj život v covidové době

2. Prevence + co mít v lékárničce

3. Covid je tady – zabojujte, abyste sebe nebo blízkou osobu ochránili před pobytem v nemocnici. Hlídejte si seniory!

4. Odkaz na nejlepší a stále aktualizované informace, které jsou k dispozici

5. Léčba – zjednodušený výklad protokolu včasné léčby

6. Alespoň něco pro ty s vakcínou + na co si dát pozor

7. Monoklonální protilátky, dechová cvičení, závěr

1. Můj život v covidové době

Vždy, když jsem procházela články na internetu, hledala jsem jako laik konkrétnější popis prodělaného covidu i s doporučením léčby. Můj zájem jaksi nebyl uspokojen. Nemoc mám, jakožto velmi komplikovaný pacient v letech, zdárně za sebou, bez pobytu v nemocnici. Ráda bych se podělila o zkušenosti poznatky, které jsem za rok a půl této paranoidní doby vstřebala. Ve svém nejbližším okolí znám cca 14 vyléčených, všichni brali Isoprinosine, mladší i postarší s nemocemi. Měli jsme jen jedno úmrtí, a to po očkování.

Jestliže také máte pocit, že chybí systematická léčba v první linii, tedy u obvodních lékařů, asi si rozumíme. Popularizace domácí léčby covidu není v kurzu, jelikož jde o věc neprobádanou, špatně uchopitelnou a do toho se nikomu nechce. A ty, malý český člověče, se v tom zorientuj. Jsme výjimečně kreativní národ, to je naše chlouba. Dokážeme si poradit. Tak pojďme na věc.

Pokud máte chuť, poslechněte si na úvod toto video od prof. MUDr. Jiřího Berana, CSc. V předkovidové době to byl největší český epidemiolog, kterého uznával svět. Přišel s možností léčby covidu Isoprinosinem. Tento lék (a nejen tento) bude v textu zmiňován častěji. Odkaz na rozhovor s člověkem, který ještě zastává zdravé názory, je tady:

2. Prevence + co mít v lékárničce

Ve virové epidemii se člověk musí chovat co nejlépe ke svému tělu. K tomu patří spánek, pobyt venku, nepřehánět to se zátěží jak psychickou, tak fyzickou. Je potřebné brát D3, což je něco mezi vitamínem a hormonem. Pozor – čím starší člověk a čím tmavší má kůži, tím hůře vstřebává vitamín D ze slunce. K určení hladiny vitamínu D v krvi slouží jednoduchý krevní test, dělá se běžně. Hladina by měla být v horní části doporučených hodnot.

Jaké vitamíny a přípravky nás dokážou chránit před nákazou? Udává se, že pokud budete brát alespoň tyto, účinnost ochrany před covidem může být až 60%. Platí to i pro očkované.

  • Takže denně: D3 – 1000 I.U. (25 mikrogramů)
  • Omega-3 mastné kyseliny
  • Zinek
  • C a B, jestli jich nemáte dostatek ze stravy
  • Selen

Základní výbava lékárničky při hrozbě covidu:

Vitamíny C 500 mg, D3 (silnější, bere se 4 000 – 5 000IU/den), B-komplex forte, zinek a acylpyrin (alespoň dvě balení)

Doporučuje se obstarat si napřed Isoprinosine (u nás jen na recept, v Polsku Groprinosin bez receptu).

Podle protokolu aliance FLCCC (viz bod 4) není od věci opatřit si včas:

  • antiseptickou ústní vodu na kloktání s cetylpyridiniumchloridem (např. ScopeTM,
    ActTM, CrestTM), s 1% roztokem povidonu/jódu nebo ListerineTM s esenciálními oleji
  • Semeno Nigella Sativa – černého kmínu, hodí se k podpůrné léčbě
  • Quercetin – opět k podpůrné léčbě
  • Ivermectin nebo Nitazoxanide – pokud máte doma

Tyto přípravky se dají brát i preventivně, pokud jste se setkali s nakaženým a máte strach, že onemocníte. Používají se i při samotné léčbě covidu.

 

3. Covid je tady – zabojujte, abyste sebe nebo blízkou osobu ochránili před pobytem v nemocnici. Hlídejte si seniory!

Léky už máte doma nebo alespoň víte, co byste tak mohli potřebovat. Dobrý začátek.

Výzva lékařů, kteří žádají veřejnost o spolupráci při léčení covidu.

Jsou 3 komplikace covidového onemocnění, se kterými je potřeba se seznámit a řešit je: kontaktovat lékaře, ať navrhne léčbu, nebo si musíte poradit sami.

  1. množení viru v těle vyvolá prvotní potlačení imunitního systému – imunitní systém není schopen zareagovat. U mladších lidí se imunita vzchopí rychle v řádu hodin, u osob starších 70 let třeba až za týden, a to je už pozdě.
  2. Druhou komplikací, která vzniká z množení viru v cévách, je žilní tromboembolická nemoc, i té je možné od počátku onemocnění předcházet léky.
  3. Poslední komplikací, která se objevuje na konci prvního týdne nemoci, je druhotný bakteriální zápal plic, jenž je vcelku dobře léčitelný antibiotiky.

Poznámka pro ty, co pečují o starší seniory: zkuste si představit, jak se v tom všem asi může vyznat starší člověk, který vám na všechno bude říkat, že už je mu lépe. Tady je jediná možnost – dohlížet na něj a připravit léky a vitamíny v nějakém rozumném množství: C, D a určitě zinek. V péči je třeba být kreativní, senioři mohou mít omezené možnosti v polykání dalšího množství pilulek. Jedná se o virus a ten se léčí hlavně klidem a podpůrnými prostředky. V případě zhoršení zdravotního stavu je důležitá a zásadní hospitalizace, která musí přijít včas.

Jak tedy alespoň hodně zjednodušeně předejít výše uvedeným komplikacím?

Bod a) nachystat Isoprinosine nebo alespoň semeno černého kmínu.

Bod b) by mohl vyřešit ¾–1 acylpyrin, pokud není kontraindikován – podrobněji dále.

Bod c) Nechat sledovanou osobu nadechnout a pozorovat, jestli v nádechu vydrží nebo se rozkašle. Pokud to budete dělat od začátku, zhoršení poznáte. Podle tohoto se dá usoudit na potřebu další léčby. Zaměřit se na to, zda se vykašlává nebo ne, a jaká je barva vykašlávaného.

Ad. a) Potlačení imunitního systému

Tady pozor na běžné léky posilující imunitu, nedoporučují se! Paradoxně hrozí přehnaná imunitní odpověď. V počátcích covidu se používá protivirový lék Isoprinosine, Groprinosin (viz dále Něco o Isoprinosine). Pokud máte doma Ivermectine, zabírá excelentně, stačí dávka 0,2mg/kg, jednou denně, minimálně dva dny, max. 5 dní. Bere se s jídlem, ve kterém je tuk. Poznačila jsem si někdy dříve toto dávkování jako doporučené od FDA. Bohužel, lék už není k sehnání.

Ad. b) Žilní tromboembolická nemoc

Česky – je třeba brát něco na ředění krve – stačí ¾–1 acylpyrin denně. Polyká se rozpuštěný (kvůli ochraně žaludeční sliznice) a samozřejmě se zapíjí. Ti, co mají problémy s krví nebo berou léky na ředění krve a další vzácné skupiny nemocných, vědí, že acylpyrin nesmí, a nebudou ho tudíž brát. Mohou se poradit s lékařem.

Ad. c) Druhotný bakteriální zápal plic

Pozor, hrozí už ke konci prvního týdne nemoci! Hlídejte si svůj zdravotní stav, jinak jdete vstříc pobytu v nemocnici.

U virové infekce je kašel suchý a dráždivý (až bolest plic při kašli) – to patří ke covidu, berou se léky např. Stoptussin nebo jiné, doporučené lékárnou nebo lékařem.

Při bakteriální infekci se kašel mění na produktivní s hleny. Prostě člověk vykašlává. Horečka někdy nebývá výrazná. Pokud hleny přestávají být bílé, nutno kontaktovat bezodkladně lékaře! Hrozí komplikace, zápal plic. Neotálejte. Musíte se upomínat, že je vám zle, kašel se horší, je produktivní, máte covid a obáváte se, jestli už nepotřebujete antibiotika.

Léky – antibiotika, ACC long (zvyšujete šanci, že předejdete stavu neudýchání). Lékař může napsat i silný Erdomed, na covidový kašel jsou dobré i léky na astma s účinnou látkou Budesonic, opět na předpis.

Obecně se dá říct, že při zhoršení stavu plic by se měly brát asi antibiotika a další. Pokud byste potom stále ještě nebyli dostatečně v pořádku, dají se nasadit pro domácí léčbu i kortikoidy. Píšu to jen orientačně, abyste měli představu, jaké možnosti v domácí léčbě covidu už lékaři mají. Myslím, že už je teď zcela jasné, že léčba covidu rozhodně není o čaji s citrónem, paralenu a záchrance.

Něco o Isoprinosine

Jedná se o vyzkoušený lék na viry obecně, nejen na covid, nemusíte se bát ho použít. Imunita se zvyšuje už pár hodin po podání léku, dvojnásobně po pěti dnech. Jeho účinek, pokud byste ho brali třeba 7-10 dní, by měl být velmi výrazný. Isoprinosine zjednodušeně řečeno označí napadenou buňku, tu pak imunitní systém lépe najde a zlikviduje. Je vhodné ho použít co nejdříve po objevení prvních příznaků onemocnění jako jsou horečka a kašel, bolest svalů, kloubů, malátnost. Čím ostřejší příznaky, tím potřebnější léčba.
Při léčbě Covid-19 je dobré využít maximální dávkování, a to 4×2 tbl (4×1000 mg = 4g/den). Bereme v úvahu hmotnost pacienta. Délka léčby by měla být 7-10 dní nebo ještě dva dny po vymizení příznaků.

U pacientů 50+ a u chronicky nemocných je potřeba začít s léčbou co nejdříve. Tam hrozí těžký průběh. Isoprinosinu se vyhnou pacienti s vysoce specifickou léčbou, kteří berou např. aropurinol, urikosurika, diuretika, imunosupresiva. Naopak s AZT se účinek posiluje. Více viz odkaz v závěru. (Bonbónek – informace o preventivním používání Isoprinosine pro lékaře ke zvýšení a udržení populace NK buněk, které mohou zásadně ovlivnit ohrožení covidem: 2×500 mg po dobu 10 dnů, 20 dnů vynechat, a to ještě 2x zopakovat).

4. Odkaz na nejlepší a stále aktualizované informace, které jsou k dispozici

Stáhněte si léčebný protokol z této stránky:

Jedná se o stránky pravidelně aktualizované, překládané do více než 20 jazyků. Pro nás je nejbližší slovenština, proto dávám odkaz přímo na ni. Vytiskněte si Protokol prevence, slouží k ochraně člověka, který byl v kontaktu s nemocí a má obavy, že se mohl nakazit. Další stránka je Protokol včasné léčby, jinak řečeno domácí léčby. Pokuste se zajistit z uvedených léků a vitamínů vše, co půjde. Jsou uvedeny v pořadí od nejdůležitějších a pusťte se do léčby. Ivermectin pro lidi už asi neseženete. Nicméně v protokolu uvedený Ivermectin se dá nahradit Isoprinosinem, dávkování viz výše. Vše se dá ještě doplnit nebo v nouzi nahradit černým kmínem. Mělo by to být postačující. Pokud si protokoly předem vytisknete a projdete, určitě neuděláte chybu.

Odkaz na kompletní stránky léčby covidu, pro hlubší poznatky (v AJ):

 

5. Léčba – zjednodušený výklad protokolu včasné léčby

Mladí lidé a zdatní, kteří mají lehké příznaky by si určitě vystačili i s acylpyrinem, vitamíny a dalšími pomocnými látkami. I ty bych vyzvala, aby nezanedbali léčbu, jak je popsána dále a sledovali zdravotní stav. Obecně platí, čím nemocnější člověk, tím větší je potřeba urychlené a rázné léčby.

Pokud jste pozitivně testovaní (nebo jste si jisti, že jde o covid), máte příznaky, jste nemocní a cítíte se nemocní, máte horečku, malátnost, bolí vás tělo, pak vůbec neváhejte. Něco už jste si obstarali do lékárničky nebo narychlo pořídíte. Dávky jsou uvedeny podle protokolu FLCCC. Jelikož jsme na léky citliví, nebrali jsme některé z nich v plných dávkách. Tady je přehled:

  • Isoprinosine nebo Groprinosin ……. 3-4x denně 2 tablety, podle váhy. (Imunita se zvyšuje už pár hodin po podání léku, dvojnásobně po pěti dnech.)
  • Vitamín D3 ………………….…..… 5 000 IU/denně (125 mikrogr./d.) – s jídlem, ve kterém je nějaký tuk, lépe se pak vstřebává, nejlépe rozdělit na dávku ráno a odpoledne
  • Vitamín C ………………………….. 500 – 1 000 mg/2x denně (brali jsme 500 mg)
  • Quercetin ……….………………… 250 mg/2x denně (nesehnali jsme, pomáhá vstřebat Zn)
  • Zinek …………….………..……… 100 mg/denně (Zn blokuje rozmnožování viru, my jsme brali 50 mg/den)
  • Melatonin …………………….…… 10 mg před spaním (Způsobuje mj. příjemnou ospalost a dobrý spánek. Osvědčil se. Začali jsme na čtvrtinové dávce, pak se zvyšovala.)
  • Acylpyrin …………………………. 325 mg/denně (pokud není kontraindikovaný, znovu, nejdřív rozpustit na lžičce, pak polykat, nejlépe ne na lačno!)
  • Antivirová ústní voda ……..………. kloktat 3x denně (nepolykat, musí obsahovat chlorhexidin, povidon-jod nebo cetylpyridiniumchlorid), neměli jsme
  • Promývání nosohltanu ……………. pokud nemáte něco kvalitního, jódového, z popisu v protokolu, používejte alespoň vlažnou Vincentku. Zároveň ji pijte, dodá vám minerály.

Takže, je vám mizerně, léky a vitamíny máte, berete co nejvíce z toho, co jste sehnali a co jste schopni s lehkým jídlem přijmout… Zbývá hodně pít, třeba i nějaké čaje na průdušky. Jíst odlehčenou stravu, spíše zeleninu, brambory, málo masa, nic smaženého, sladké raději nejíst vůbec. Výjimku tvoří med, ten je žádoucí. Dělejte pro své tělo jen to nejlepší, buďte v teple, braňte se depresím, zavolejte někomu, najděte si stránky se vtipy, koukejte na co nejveselejší oddechové filmy. Kdo jste věřící, poproste, aby vám někdo pomohl s modlitbami. A věřte, že bude líp.

Na doléčení pak můžete ještě použít oreganový olej. Uvaříme bylinný čaj. Do malé lžičky dáme kvalitní olivový olej, do něho kápneme 2-3 kapky (podle hmotnosti) oreganového oleje a zamícháme do čaje, když začne chladnout. Pijeme 2 – 3x denně, musí se brát k tomu laktobacily. Je to proti virům i bakteriím. Takových možností najdete na netu hodně. Např. zhodnoťte, zda nemůžete mít málo vitamínu A….

Skutečnost, že je léčbu potřeba zahájit co nejdříve, demonstruje příběh jednoho z největších odborníků na toto téma Pierre Koryho. Popisoval příběh svého známého, který si 8 dní myslel, že je nastydlý. Teprve pak vyhledal pomoc onoho lékaře. Ten musel použít všechny své léčebné možnosti, aby ho uchránil pobytu v nemocnici. Povedlo se.

Držím palce, abyste mohli posílit řady vyléčených a mít 13x lepší imunitu než očkovaní. Pokud jste prodělali jakoukoli mutaci covidu, vaše tělo si už s dalšími vlnami poradí. Rozloží virus líp než genetik a způsobí, že zafunguje imunita už na sliznici nosohltanu a krku. A pokud byste se nakazili znovu, což je velmi výjimečné, ulehněte a lečte se tak, jak už znáte.

6. Alespoň něco pro ty s vakcínou + na co si dát pozor

Pro úvod bych si přála rozšířit tuto modrost, z doslechu: Moje žena je očkovaná, já nejsem. Pokud bude ona jako očkovaná potřebovat pomoc, já ji pomůžu. Pokud budu potřebovat já jako neočkovaný pomoc, pomůže ona mě.

Doporučuje se, aby se očkovaní lidé, kteří podávají vysoký výkon nebo jsou pod tlakem, hodně mírnili s alkoholem. Očkovaný mladý člověk může být ohrožen srdečně cévními nemocemi a sraženinami, o kterých ani neví. Pokud podává vysoký sportovní výkon a má po nějakém tahu, může se problém projevit. Může mít málo hořčíku, draslíku, z alkoholu může mít rozvrácené minerální hospodářství, může být lehčeji dehydratován a tím pádem mít zahuštěnou krev.

Z napsaného vyplývá asi toto:

Je potřeba nebýt zbytečně dehydratovaný, ani přespříliš převodněný. „Tak akorát“ se pozná podle barvy moči – je přiměřeně žlutá. To už každý odhadne.

Dávejte si pozor na dostatečný příjem hořčíku a draslíku. Ten zajišťuje správné fungování srdečně-cévního systému. Sledujte, jestli nemáte chuť na banány, avokádo, brambory s fazolkami, to vše jsou dostupné zdroje draslíku. A vyhledejte si další. Na co máte chuť, to jezte. Nesypejte do sebe zbytečně samostatný syntetický draslík (stejně je jen na předpis), dokázalo by to ublížit. Hořčík se bere běžně při zátěži, doporučená dávka je 375mg/den.

7. Monoklonální protilátky, dechová cvičení, závěr

* Léčba monoklonálními látkami. Je umožněna lidem s velkými zdravotními problémy (tzv. polymorbidní pacienti). Spadáte do skupiny do skupiny 65+ obecně nebo 55+ s kardiovaskulárním onemocněním, velkou obezitou, vysokým tlakem, cukrovkou, s nemocnými játry nebo ledvinami apod.? Pak máte možnost požádat svého lékaře o to, aby pro vás domluvil v nějakém centru poblíž vašeho bydliště konkrétní dobu infuze, a co nejdříve. Předpokládá to ale, že tyto drahé léky budou na skladě a v centru bude volné místo. Jedná se o velkou šanci pro lidi s nabouraným zdravím už před covidem. V každém případě je tato léčba podstatně levnější než jakýkoli jiný covid-pobyt v nemocnici.

Je naděje, že se z infúzí stanou časem injekce nebo pilulky na dostupnější použití. Více o tom nevím, pomáhá to, ale jak se chovat po infuzi za týden, za dva, jestli něco brát, alespoň kousek acylpyrinu, to vám už musí říct lékař. Asi by bylo dobré brát alespoň vitamíny a minerály, hlídat si zdravotní stav a chovat se, jako v rekonvalescenci.

* Orientační kontrola obsahu kyslíku v plicích: nadechněte se a když vydržíte se zadrženým dechem 24 vteřin, potom zahoďte starosti. Neměli byste se ale rozkašlat.

* Procvičování plic při covidu. Zkuste toto: nadechněte se, vydechněte a pak párkrát zakašlejte. Zakašlat po výdechu může být i nepříjemné. Můžete si tím ale udržet lepší kapacitu plic do budoucna. Pokud vám cvičení nevyhovuje, vraťte se k němu později nebo po vyléčení.

* Dechové cvičení po vyléčení. Pokud by vám vyhovovalo, můžete ho zkusit (37 mil. shlédnutí). Další informace o Wim Hofově metodě jsou k nalezení hned pod videem.

* Něco na závěr. Covid si dělá, co chce, chodí ve vlnách. Není to mor a jak vidno, budeme se s ním muset naučit žít. Trošku se můžeme podívat do světa. Teď máme začátek prosince 2021. Nejvíce proočkované země zavádějí zpět tvrdé lockdowny, ty ale moc nepomáhají a velice poškozují psychiku lidí. Např. Gibraltar, Portugalsko má stav kalamity, Německo má problémy, Rakousko ruší Vánoční trhy. Není to jen záležitost naší republiky. Naopak ve Švédsku probíhá klidná vánoční atmosféra bez roušek a omezení a jde to, už dlouhodobě. Na příkladu Japonska a některých států Indie je vidět, že se vlny dají prakticky zastavit Ivermectinem. Ale ten jaksi není zrovna v ´kurzu´, bohužel.

Vlny se přeženou a zase bude líp. A prozatím tedy platí tolik omílaná prevence 4R: rozestupy, roušky, ruce, rozum! Na ten nezapomínejme. Kvalitní respirátory měnit, desinfikovat, nosit jen v přeplněných prostorách. Pozor, když zvlhnou, množí se v nich bakterie. Je to jako kdybyste dýchali přes posmrkaný kapesník. U respirátorů opravdu nikdo nekontroluje jejich kvalitu, což je trestuhodné! Jedná se přece o zdravotní pomůcku. Možná by bylo dobré, kdyby se tím někdo zabýval. Já si do nich vkládám jednorázový kapesníček, pravidelně jej vlhký likviduji.

Pokud se nechcete vystavit většímu riziku onemocnění, nechoďte do míst s vysokou koncentrací lidí. Naopak pobývejte co nejvíce na čerstvém vzduchu, odstup dvou metrů od cizích venku bohatě stačí. Mějte na paměti, že roušky oslabují vrozené imunitní pochody na sliznicích. Nejsou obecně prospěšné. Udržujte si alespoň svou malou komunitu, udržujte kontakty.

To nejdůležitější na závěr: nedejte se pohltit negativním chrlením zpráv ze strany sdělovacích prostředků. Věřte, že je stále potřeba žít a milovat…

Přeji hezké dny. A pokud budete tyto informace potřebovat, ať jsou vám k užitku. Máte velikou šanci a teď už i znalosti, abyste, stejně jako spousta jiných před vámi, toto strašidlo porazili.

Informace pro zdravotníky – odkaz: https://www.orthodont-cz.cz/data/files/Isoprinosine-informace%20pro%20zdravotn%C3%ADky.pdf

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...