30.1.2017
Kategorie: Společnost

Co týden dal a Hampl napsal: Revoluce už není sprosté slovo

Sdílejte článek:

PETR HAMPL

Pondělí 23. ledna

Z mého Provolání k nesmělým revolucionářům: Nelze nevidět, jak je naše dnešní situace podobná těm na prahu buržoazních revolucí. Na jedné straně masy pracujících lidí, na druhé straně ti, kdo se cítí být novodobou aristokracií. Takové soužití může fungovat, dokud aristokracie zajišťuje stabilitu, řád a obranu proti vnějšímu nepříteli. Když se těchto úkolů zřekne, začne ničit vlastní zemi a dokonce se spojí se nepřítelem, aby zemi zaplavila cizími válečníky, a když jim poskytne volnou ruku k drancování, je čas na revoluci. Pokud je to možné, tak samozřejmě raději pokojnou. Ale Václav Klaus mladší měl pravdu, když před časem řekl, že proti současným eurolitám je správné použít jakýkoliv prostředek.

[ad#clanek-respo]

Úterý 24. ledna

Všimněte si, že ambicí Donalda Trumpa není “ochránit Američany před terorismem” a už vůbec ne “uklidňovat veřejnost” (jak se nedávno podřekl ministr Chovanec).

Ve svém inauguračním projevu vytýčil cíl “vyhladit terorismus islámských radikálů z povrchu zemského.” A jak ukázují poslední hodiny, když Donald Trump o něco usiluje, činy následují velmi rychle. Evropští “solidní politici” mezitím chystají další projevy o tom, jak jsou vyděšeni a jak je jim líto obětí.

Středa 25. ledna

Soustředěné mediální útoky mohou protisystémového politika významně poškodit na počátku jeho dráhy. Jakmile ale získá určitou sílu, jsou proti němu média naprosto bezmocná. To jsme viděli na příkladu Ronalda Reagana a dnes třeba na Zemanovi, Orbánovi, Szydlové. Proto skončí hysterické akce proti Donaldu Trumpovi, které dnes probíhají, naprostým debaklem. Vyjde z nich nepoškozen, zato protistrana se ztrapní a ztratí poslední zbytku důvěry. Mimochodem, víte, že už dnes důvěřuje prezidentovi třikrát více Američanů, než kolik jich důvěřuje americkému tisku? A myslíte, že Madoniny hlody o vyhazování Bílého domu do povětří Trumpovi odeženou voliče?

Čtvrtek 26. ledna

Z dnešní večerní úvahy Syndrom Brouka Pytlíka: Problém havlistů není v tom, že by tam milovali nějaké cizince. Jejich problém je v tom, že nenávidí vlastní spoluobčany. Protože jejich spoluobčané jsou pro ně takové zrcadlo. Člověk se podívá do zrcadla a vidí Brouka Pytlíka nebo dokonce kolaboranta s totalitní okupační správou. Pryč s takovým zrcadlem! Pryč s lidmi, kteří nás takhle vidí! To raději nějaké cizí lidi, kterým nerozumíme a o kterých tudíž můžeme doufat, že nás vnímají jako schopné a šlechetné osobnosti.

Pátek 27. ledna

Zajímavý web – anketa o nejošklivější americkou feministku. Co uspořádat něco podobného pro české sluníčkářky? Konečně by se zviditelnily.

Sobota 28. ledna

Včerejším soudním vítězstvím pražské zdravotní školy nad islámskými agresorkami by celá záležitost neměla skončit. Ukázalo se, že je tu organizované spolčení s cílem vyvolávat štvanice proti lidem, kteří se snaží, aby na území České republiky platily více české zákony než islámská šaríja. Ti lidé k tomu zneužívají postavení ve státní správě a peníze daňových poplatníků. V současném režimu není politická vůle vést proti nim trestní stíhání, ale tím není řečeno, že to za pár let nemůže být jinak. Normální selský rozum přece říká, že pokus zlikvidovat občanské svobody a zavést režim zabíjení nevěřících, mučení a znásilňování přece musí být trestán přísněji než třeba krádež nebo vloupání.

Neděle 29. ledna

S všeobecným vojenským výcvikem je to jednoduché: Kdo není ochoten bojovat, ten nemá právo pro sebe požadovat občanské svobody. Existují jen dva druhy lidí – potenciální válečníci a nevolníci. Historie nás dostatečně poučila o tom, že žádná třetí možnost neexistuje. Diskuzi je možné vést (a má být vedena) o podmínkách. Ale nikoliv jestli ano nebo ne.

[ad#clanek-respo]

hampl

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...