19.3.2024
Kategorie: Humor

Co si myslí naše (j)elita

Sdílejte článek:

PAVEL CHCIMÍR

Někdy bych rád věděl, co si myslí lidé, kteří nám nyní vládnou. Pokusím se popsat jejich myšlenky a podložím to odkazy.

Fialový Péťa s nutellou: od té doby, co mám vousy, víc vlasů a brýle, tak už nevypadám jako mlok. Je to moc dobře. Přece jen není dobré být za fialového mloka ve státě, kde vznikla kniha Válka s mloky. Pak mohu nerušeně dostávat pochvaly od velkého německého demokrata, sudetského předáka pana Posselta, že jsem zachránil čest Evropy. Ano, pochválil mě člověk, jehož předci to s námi mysleli dobře, jen russáci nám to pokazili. Kdyby se nám tak podařilo zakázat nepohodlná média, aby na internetu nevisely tak ohavné články, jako tento (1). To by se mi krásně žilo z melounků, které se mi zakutáleny do kampeliček (2) a dalších děr. Barmské ženy si zaslouží mít silného spojence (3). Nakonec není tak zle, přece jen Seznam zprávy ví, že je třeba držet eurounijní basu. Tedy netřeba vytahovat věci, že jsem diametrálně změnil signály týkající se migrace. Stačilo mi na to 7 let migračních úspěchů v západoevropských státech (4). Stejně musím konstatovat, že máme občany hlupáky, kteří nechápou, že „fýrer“, tedy vlastně vláda, to s nimi myslí dobře. Proto bude třeba omezit právo veta České republice pro případ, že by ve vládě časem nebyli tak eurounijně osvícení politici, jako jsme my (5). Kdyby mě ti hlupáci znovu nezvolili, tak se dám do služeb EU, anebo na uměleckou dráhu komedianta. Však ten klip s nutellou se mi docela vyvedl. Abych nezapomněl na ty odporné protesty proti vládě a Green Dealu. Jsou to všechno proruští dezoláti, i ti slámonoši (6). Vidíte, že jako profesor disponuji železnou logikou. Konec signálu.

Jana Kozostíhačka Černochová: už od malých let jsem si přála poroučet vojáčkům. Na to netřeba příliš rozumu. Ještě když se přebarvím na blond, tak to bude sexy pozice. Jenom škoda, že ti vojáčci mě neposlouchají na slovo a že se se mnou hádají. To by se mi líbilo, kdybych tak mohla nějakému mladšímu důstojníkovi ukázat bomby, které se skrývají pod tričkem se stíhačkou. No nic, nákup F35 je taky švanda. Zavděčím se našim novým spojencům na věčné časy a třeba z toho taky něco kápne. Jen aby ti blbí důchodci neremcali, že každej z nich přišel o 133 000 Kč (7). Ať si běhaj po obchodech hledat zlevněné jogurty, pakáž jedna. Je to krásná představa, že F35 nesou jaderné nálože, jejíž výbuchy přináší demokracii všude po světě.

Markéta Pekarová Svetrová: jak se dcera řezníka dostala přes prodejce telefonů až po hlavního vládního nasrávače lidí? Nebylo to lehké, nejdřív jsem musela udělat hodnotnou diplomovou práci na „Diversity management“, abych získala titul inženýrka (8). Naučila jsem se, jak je třeba namíchat co nerozdílnější lidi do kolektivu, čímž je zaručen naprostá efektivita a úspěch týmu. Nejlepší kombinací je starší bílý křesťan, mladý muslim a transgender feministo. No nic, ale ty svetry se zapsaly do historie, no ne (9)? Ale umím toho mnohem víc, například štěkat na cizí státníky (10). Někdo by řekl chování řeznického psa, ale to je dezinformace, Honzík Cempera to potvrdí. Jsem jenom řezníkova dcerka (8).

preVítek Rakouský: nejvíc jsem se zasmál při vykroužkování Pirátů. Ti huliči snad věřili, že se bude hrát fér. Nejvíc odvahy jsem ukázal, když jsem nechal za státní peníze vystavit obrázek Putina v pytli na mrtvoly, aby tento obrázek hlídali policajti. Moje cílevědomost vede až ke sladkým plodům, jako například k cenzuře nepohodlných (samozřejmě dezinformačních) webů (11). Tím jsem přispěl k demokracii. V EU není místo na ruskou propagandu. Vytlačila by pak tu naši, západní. Mám samé lepší kamarády, jako je Farský a lidi od Dozimetru. Nic se mi nestane, nebojte. Jsem na správně straně. Však jsem hlasoval pro migrační pakt. Že o něm moc nevíte? Nevadí. Prakticky to znamená, že když nebudeme chtít přijmout obohacujícího Araba, který miluje Vánoční výbuchy, tak za to zaplatíte. Odmítnutí jednoho stojí slabých půl miliónu Kč (12). Když těch migrantů bude víc?… Násobit přece umíte.

Lipánek: vypadám jako ňouma, chovám se jak ňouma, ale ve skutečnosti jsem nejmladší ministr zahraničí ČR. Proslavil jsem se tím, že si dávám obráceně přilbu na hlavu. Víte, jak poznáte pravdu a jak lež? Pravdu říkáme vždy my, lež vždycky Rusko. Kosovo považuji za stát bez válečných zločinců v čele (13) a nic na tom nezmění „vypůjčování si“ orgánů zajatých Srbů. Kosovo má právo na nezávislost, a Krym ne. Kdo přemýšlí proč, tak je samozřejmě ruský šváb. Vítám návrh německého exministra, aby se sjezd našich sudetoněmecký přátel konal v Česku (14). Však 99% sudetských Němců volila Henleina, který to s námi samozřejmě myslel dobře. Nepromarním příležitost udělat radost našim silnějším spojencům bez ohledu na to, jak je to trapné.

PePa: jsem Petr Pavel, dobře vypadám a vždy stojím na správné straně. Dříve se Sovětským svazem proti západním imperialistům, nyní se západními přáteli proti zlému Rusku. Říkají mi PePa 107, neboť jsem se pochlubil, jak vysoce nadprůměrné mám naměřené IQ. Každopádně na vojáka je IQ 107 dobrý, ne? Naštěstí i na toto číslo se dají napsat oslavné články (15). Dále umím krásně jezdit na motorce za sudetskými přáteli, abych jim od srdce poděkoval (16). Pochybnosti o tom, že jsem hloupá loutka naštěstí energeticky smetl ze stolu můj americký loutkovodič Kolář (17). Svůj úkol zvládnu dokonale, jsem zvyklý poslouchat. Důrazně varuji před tím, aby se „Evropa snažila konkurovat Spojeným státům a dalším západním zemím“ – udělám pro to vše, co mi kariéra dovolí (18). Když bude třeba russa porazit, tak to udělám nehledě na množství ztrát vás obyčejných a zbytečných lidí. Stejně je to dobrý pocit, být v rodině lepších lidí. Tedy těch, kteří jsou v zahraniční vlivové organizaci Aspen Institutu (19). Nejsem vojenský necita, dokáži se i omluvit. Jako český prezident jsem při pietě v Terezíně se od srdce omluvil za německé nacisty těmito procítěnými slovy: „odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout a poučit se z nich“ (20). Nakonec vidíte, že IQ 107 bohatě stačí pro funkci českého prezidenta.

Pro Honzíka Cemperu a další spolupracovníky těchto „elit“: nechte si prosím někým velmi trpělivým vysvětlit, co je to satira.

[...]
 1. https://www.parlamentnilisty.cz/…/li>
 2. https://echo24.cz/…
 3. https://www.mix24.cz/…
 4. https://www.idnes.cz/…
 5. https://www.reformy.cz/…
 6. https://www.denik.cz/z_domova/blokada-prahy-protest-zemedelcu-premier-petr-fiala.html
 7. https://www.denik.cz/ekonomika/nakup-stihacek-f-35-cena-20230929.html
  Počet důchodců: 2 400 000 osob. Nákup stíhaček + přidružené náklady: 322 miliard Kč. Na jednoho důchodce vychází přibližně: 322 miliard Kč/ 2 400 000 osob = 133 000 Kč.
 8. https://cs.wikipedia.org/wiki/Mark%C3%A9ta_Pekarov%C3%A1_Adamov%C3%A1
 9. https://www.idnes.cz/…
 10. https://www.idnes.cz/…
 11. https://cesky.radio.cz/…
 12. https://www.parlamentnilisty.cz/…
 13. https://www.novinky.cz/…
 14. https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Lipavsk%C3%BD
 15. https://josefprouza.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=800242
 16. https://echo24.cz/…
 17. https://www.e15.cz/…
 18. https://www.irozhlas.cz/…
 19. https://www.aspeninstitutece.org/cs/people-of-the-platform/
 20. https://echo24.cz/…

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)