19.1.2018
Kategorie: Společnost

Chtějí řidiče a nevinné osoby pozabíjet?

Sdílejte článek:

PAVEL OPL

Rádoby bezpečnostní opatření, které před řidičem udělá díru ve vozovce, je nápadem naprosto šíleným ! Co si na nás kdo ještě vymyslí a kam naše země spěje ?

[ad#textova1]

Každý řidič v naší zemi ví, jak zoufalé jsou naše komunikace a jak velmi často jsou nesmyslná všemožná dopravní omezení a jak je celá naše země doslova zaplevelena nadměrným množstvím dopravních značek, radarů, kamer …

Asi úplně každý jsme zažil, jak na naprosto přehledném a bezpečném úseku silnice je nesmyslně stanovena nízká povolená rychlost a zde se v rámci údajných dopravně-bezpečnostních akcí “vyrábí” dopravní přestupky, které jsou okamžitě tvrdě sankcionovány.

RAM1Policejní slogan “pomáhat a chránit” se tak jasně mění na znění “nahánět a kasírovat”. To oprávněně štve nás, řidiče, ale současně to úplně zbytečně sráží prestiž policie.

Pro úplnost, já za to samozřejmě neviním ony policisty, kteří to na místě realizují, jde o obžalobu systému, všelijakých údajných odborníků a vedení Policie ČR. To říkám s plnou vážností jako bývalý policista.

Ovšem nápad, se kterým se nyní “vytasil” nějaký “odborník”, šikanu povýšil o “level” výše. Ovšem tady jde už o život. A to doslova.

Princip je jednoduchý. Pokud auto v obci pojede vyšší, nežli povolenou rychlostí, vytvoří se ve vozovce přes celou její šířku díra. Rána, kterou auto dostane, má řidiče odrazovat od nerespektování rychlostního omezení. Aktivováno má být toto zařízení při překročení rychlosti o 3 km/hod.

Chápe vůbec někdo, jak nebezpečné to může být ?

Řidič se může leknout, strhnout řízení a následná nehoda může být smrtelná pro celou osádku vozidla, kterou kromě řidiče tvoří i děti a další osoby. A co ostatní účastníci provozu – náhodní chodci, další vozidla … Pro řidiče motocyklů je to nebezpečnější ještě daleko více a pravděpodobnost dopravní nehody dramaticky stoupá.

To je naprosto šílené. Pod legendou zajištění dodržování pravidel silničního provozu se připravuje potenciálně smrtelná past, která může postihnout i úplně nevinné osoby.

Co si na nás kdo ještě vymyslí a kam naše země spěje ?

PS : Tuto technickou “vymoženost” chtějí instalovat jako první v obci Branišovice v Jihomoravském kraji. Má to být za cenu cca 3 miliony korun a “samozřejmě” na to chtějí ještě dotaci …

[ad#pp-clanek-ctverec]

Autor: Pavel Opl
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...