18.12.2018
Kategorie: Politika

Babiš ještě o víkendu vykládal, jak jsou oba pakty špatně, a že je nepřijmeme. Dnes je všechno jinak

Sdílejte článek:

TOMÁŠ TYL

Ještě abychom si rozuměli: Kdyby Babiš řekl “klekli na mě, musel jsem ustoupit”, tak mu to národ odpustí. Základní průkak dnešního dne je, že ještě o víkendu vykládal, jak jsou oba pakty špatně a že je nepřijmeme, protože si o uprchlících a migraci musíme rozhodovat sami. A dneska ráno vyleze s tím, že “je to jiný pakt, toto nic není, je to právně nezávazné”.

[ad#textova1]
Už Jan Werich říkal “Nemysli! Když už myslíš, tak nemluv! Když už mluvíš, tak nepiš! Když už píšeš, tak nepodepisuj! A když podepíšeš, tak se nediv!” – tolik k nezávaznosti. Pokud něco podepíšeme nebo hlasujeme pro přijetí, vždycky existuje cesta, jak nám to pak omlátit o hlavu a donutit nás, abychom to, s čím jsme souhlasili, taky dodrželi.

Řečí o právní nezávaznosti mám už plnej kredenc – souhlas je souhlas a všichni sledujeme rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva nebo Soudního dvora Evropské unie – právě ten před měsícem rozhodl, že země Evropské unie nesmí vyplácet azylantům s časově omezeným povolením k pobytu nižší sociální dávky než svým vlastním občanům. Soud se tak vyjádřil k rozhodnutí spolkové země Horní Rakousko, které místo 921 eur, na které mají nárok Rakušané, vyplácí azylantům s časově omezeným pobytem “jen” 520 eur. K základu ve výši 365 eur je bonus 155 eur za projevenou snahu se integrovat.

Aby druhou složku azylant dostal, musí podepsat „integrační dohodu“, navštěvovat kurzy němčiny a absolvovat školení, která zlepší jeho budoucí uplatnění na trhu práce. A teď Soudní dvůr Evropské unie řekl, že toto takto nelze a azylanti mají dostávat stejnou částku jako domácí. Žalobu mimochodem podala rodina z Afghánistánu. Takže po azylantovi nesmíte de facto nic chtít, prostě mu máte dát dávky stejné jako místním a mlčet. Tím bychom měli hotovou kapitolu “integrace”.

A co myslíte, že udělá ESLP nebo Soudní dvůr EU, když nás zažaluje někdo, komu byl udělen status uprchlíka např. v Německu a u nás ne, když jsme hlasovali PRO Globální pakt o uprchlících, který jasně hovoří o tom, že je potřeba pomoci zemím s vysokým počtem uprchlíků a to formou přerozdělení?! Kdo ví, zvedne ruku za tři – dva – jedna – teď!

[ad#pp-clanek-ctverec]

Autor: Tomáš Tyl, fb

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...