7.10.2023
Kategorie: Ze světa

Hamás spustil útok na Izrael

Sdílejte článek:

COM/HSP

Co je zatím známo o eskalaci mezi Izraelem a pásmem Gazy?

V sobotu ráno byl hlášen masivní raketový útok na několik oblastí Izraele. Známý je jeden mrtvý a několik zraněných. Izraelské obranné síly vyhlásily “stav pohotovosti”, vojenské službě bylo nařízeno povolat záložníky.

 

Na internetu byla zveřejněna videa ozbrojených Palestinců, kteří pronikli do Izraele a pohybují se po ulicích. Šéf vojenského křídla Hamásu oznámil začátek vojenské operace proti Izraeli. Podle něj bylo na zemi vypáleno více než 5 000 raket.

Ve Sderotu se ozbrojení Palestinci zmocnili policejní stanice. Je známá přestřelka mezi útočníky a vojáky. Několik příslušníků izraelských bezpečnostních sil bylo údajně zajato. Letiště v jižním a středním Izraeli jsou uzavřena.

 

Byl zničen izraelský armádní tank Merkava IV, který byl dlouhá léta považován za jeden z nejzachránějších tanků na světě. Na internetu se objevily zprávy, že palestinská armáda zajala několik obrněných vozidel izraelské armády.

Izraelská armáda začala útočit v pásmu Gazy po masivním palestinském raketovém útoku.

Izraelský ministr obrany tvrdí, že Hamás vyhlásil válku jeho zemi a izraelské jednotky bojují proti nepříteli.

„Hamas dnes ráno udělal vážnou chybu a zahájil válku proti státu Izrael. Vojáci bojují proti nepříteli na všech místech invaze,“ řekl Gallant novinářům.

“Stát Izrael tuto válku vyhraje,” dodal.

Německý deník Bild píše, že kromě města Sderot v Izraeli pronikli militanti Hamásu i do Aškelonu.

Aškelon se nachází na břehu Středozemního moře, sedm kilometrů od pásma Gazy. Obyvatelé v sobotu ráno zveřejnili video, na kterém islamisté se samopaly hlídkují na náměstí v centru města.

„K tak rozsáhlému útoku Hamásu na Izrael ještě nikdy nedošlo. Teroristé se po úniku z pásma Gazy zmocnili centra izraelského města Aškelon (7 km severně od Gazy). Zdá se, že i Sderot je částečně pod kontrolou Hamásu. To znamená válku,” píše vojenský analytik publikace Julian Röpke.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
119 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x