1.8.2023
Kategorie: Společnost

Primátorka Vaňková by (ne)měla rezignovat

Sdílejte článek:
JAN BARTOŇ
Markéta Vaňková se dostala do hledáčku médií poté, co se na internetu objevila fotografie, kterou nejprve označila za fotomontáž a potom prohlásila, že nemůže vyloučit její pravost.

Internetem od soboty koluje fotografie brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) s bílým práškem. Spekuluje se o kokainu, snímek má však nejasný původ a někteří tvrdí, že jde o fotomontáž. Vaňková v pondělí řekla, že neví, zda je fotografie pravá. Brněnská primátorka také přiznala, že občas konzumuje legální látku HHC. „Nevím, co na ní je, a jestli je pravá,“ řekla v pondělí večer pro TN.cz Vaňková, která se původně vyjádřila tak, že jde o fotomontáž. „Nebyla jsem schopna si vzpomenout na situaci, která je na fotografii. Dohledávala jsem i původní fotografii, z níž byla montáž udělaná,“ upravila své tvrzení v pondělí brněnská primátorka s tím, že Kerndl jí volal a sdělil, že „je možné, že před třemi nebo dvěma lety mohlo k podobné situaci, jaká je na fotografii, dojít.“

Na inovinky.cz je pod článkem o Vaňkové čtenářská anketa, v níž se přes 70 % účastníků vyjadřuje tak, že by Vaňková měla na funkci primátorky rezignovat.

Měla by podle vás brněnská primátorka rezignovat?

Ano 71,1 % Ne 28,9 %

Celkem hlasovalo 14256 čtenářů.

Vaňková se dále přiznala k užívání HHC – Hexahydrokanabinol, zkráceně HHC je další z mnoha kanabinoidů, který pochází z konopí. Jedná se o žhavou novinku, která dorazila na český trh z USA. A ano, má podobné účinky jako THC. Až na jeden rozdíl, v ČR je prodej HHC legální. Z chemického hlediska obsahuje HHC molekulu vodíku navíc, kterou THC neobsahuje. Spotřebitelé referují o HHC jako o 50% slabší THC variantě. Po konzumaci se dostaví slabší pocit rauše, zvýšená tepová frekvence a změna teploty těla. Z dostupných HHC recenzí můžete vyčíst, že tento nový kanabinoid má spíše velmi silné relaxační až lehce povzbudivé účinky než sedativní.

Aféra brněnské primátorky však především svědčí o tom, že je obecně pro každého politika či političku nebezpečné se pozdě večer pohybovat v ulicích svého města, protože může „narazit“ na kdekoho a dehonestující fotografie se pak „příhodně“ vypustí do světa, zvláště když onen politik či politička jednají jinak, než by lobbistické skupiny očekávaly. Anebo se za tímto zdrojem může skrývat politická rivalita i uvnitř ODS, kterou Vaňková reprezentuje.

Odsoudit Vaňkovou je pak veřejností snáze přijato kladně zejména, pokud je její strana u moci a vládne skutečně špatně. Pak se samozřejmě vyrojí tisíce chytráků, kteří vidí Vaňkovou jako „narkomanku“ a hezky se s tím sveze i vládní politika jako politika prováděná „v rauši“. Mimochodem, některá rozhodnutí Fialova kabinetu jsou skutečně podivná a člověk se někdy sám sebe ptá jak k nim naši páni ministři a předseda vlády dospěli.

Osobně mi přijde aféra Vaňkové – pokud je fotografie pravá a stará ony tři roky – jako akt jakési politické msty v době, kdy se vládni koalici skutečně nedaří. Ekonomika stagnuje, inflace drtí spotřebu domácností, které šetří a neutrácí.

Vládním stranám se obecně nedaří, piráti mají svého Koláříka a jeho „pražskou trojku“, lidovci se hádají rovněž mezi sebou velmi statečně a v ODS se šušká, zda má jít s ANO do eurovoleb – což by byl nápad, který by ODS definitivně pohřbil. Vládní politika má nízkou podporu a vypadá to na volební výprask, pokud se do konce volebního období nestane nějaký zázrak.

Vaňková tak může rezignovat a sypat si popel na hlavu či nemusí rezignovat. Nicméně, asi bude k rezignaci donucena. Je však otázkou, kolik takových fotek je ještě v „archivech“ a čeká se jenom na další vhodnou chvíli k jejich vypuštění.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 4,20 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x