3.11.2021
Kategorie: Ekonomika

Neplatit za žádnou cenu!

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dneska nakoukneme na našeho vykutáleného miliardáře Písaříka, který přivedl deset procent lidí v této republice energeticky na buben a ještě mu to nejspíš projde. Krátce shrnu situaci: 

 

Vzhledem ke stoupajícím cenám elektřiny a plynu na burze se majitel Bohemia Energy rozhodl ze dne na den skončit s činností a všech 900.000 jeho klientů náhle spadlo do režimu dodavatele poslední instance. Já jsem mezi nimi.  Od té doby posloucháme srdceryvné příběhy o tom, kterak důchodcům zdražily zálohy za energie i pětinásobně, že je nejsou schopní zaplatit, že jsou vyšší než jejich důchod. 

Do toho dostávají panské rady třeba od ekonoma Lukáše Kovandy, který jim radí, jak mají méně svítit, méně topit, včas vypínat troubu, brát si svetr a tak podobně.  Kovandu jsem si po včerejším rozhovoru také zařadil do přísušné škatulky…. a kdybych se tu někdy stal diktátorem tak on půjde dělat do kotelny. 

Já osobně jsem dopadl celkem dobře. O několik dní dříve než přišel krach jsem měl už podepsanou smlouvu s Innogy. Nebudu lhát, udělal jsem to podle našeho čtenáře Kadlase, který to tu probíral v diskusi. Stihl jsem také tu jeho tříletou fixaci a ukázalo se, že budu mít cenu energie zhruba stejnou jako u Bohemky. Ale platí to až od prosince, protože tak dlouho trvá udělat papíry. 

Na ten zhruba měsíc a půl jsem spadl do režimu DPI. Moji dodavatelé poslední instance jsou právě Innogy na plyn a E.On na elektřinu. Mimochodem… hned je poznat rozdíl mezi českou a německou firmou. Innogy chtěli zaplatit nové zálohy ihned a další ještě ten stejný měsíc. E.on  chtěl peníze až prostě další měsíc normálně jako zálohu. 

Takže milí bývalí pražští plynárníci – děkuji vám za důkaz, že žijeme ve svinském světě za který nestojí za to bojovat. Až jednou půjdete v pruhovaných mundůrech do uranových dolů, tak já z toho vředy mít nebudu. Váš přístup příliš připomíná romány Charlese Dickense. Prostě plať plať plať, protože na prostý lid musí být přísnost. Troufám si tvrdit, že váš rozpis záloh nejspíš už rozhodl o příštích volbách stejně jako Bakala už dávno na Ostravsku zařídil, že demoblok jsou svině a gauneři. On měl byty, vy to samé děláte rozpisem záloh. 

Zálohy mám sice vyšší, ale ne zase o tolik. Tedy  Innogy mě obere více než E.On.  Doteď jsem platil měsíčně 3000,- Kč, teď budu do konce listopadu platit 4. 000,-  Pak bych se měl vrátit zpátky na své původní zálohy a mělo by to tak příští tří roky zůstat. Možná… všechny smlouvy jsou napsány jistě šikovně, aby se kromě Písaříka mohli napakovat i další šmejdi. 

Ale teď zpátky k tomu miliardáři… Od včerejška můžeme slyšet, že od Bohemky už chodí vyúčovaní energií. A jsou tam doplatky jako prase, které nikdy předtím nebyly. Údaje z jakoby odečtu jsou značně přepálené.  Klidně i o polovinu. Na elektroměru a plynoměru mají lidé míň než se uvádí na faktuře. Člověk to sice může reklamovat, ale zaplatit stejně musí a až pak si může stěžovat. 

Vsadím se, že co peklo schvátí, to už nenavrátí. Jestli Písaříkovi někdo pošlete peníze, tak jste je viděli naposledy. Vlastně bych se hrozně divil, kdyby to bylo jinak – v dnešním kapitalismu se dá vydělat i na vlastním bankrotu. Zaplatí to ti malí, co se nemohou bránit. 

Kadlasi nevím jak Vy, ale já udělal odečet a nahlásil ho u distributora. A jsem vážně zvědavý, jaké vyúčtování mi přijde. Pokud bude přepálené, nezaplatím ho. Jestli se Písařík pokusí mě ještě pro jistotu obrat, aby si vydělal, tak slibuju, že přesně ty peníze, které mi bude chtít sebrat navíc, tak ty investuju do toho, aby Písařík už nikdy nikomu nemohl škodit.  Nejspíš se obrátím na nějakou firmu s ukrajinskými majiteli, kteří mají s přesvědčováním i dalšími možnostmi značné zkušenosti. Jasně, maličko přeháním, ale nějaký exemplární příklad by se fakt hodil. Na soudy bych nespoléhal. 

Vláda nám samozřejmě nepomůže, protože zákony jsou napsány tak, že se nic udělat nedá. Jen trpět. Ale tentokrát je nás bývalých od Bohemia energy hodně. Tak hodně, že by se mohl najít někdo, kdo by se nechtěl mstít na nějakém chudákovi, ale mohl by to na Písaříka zkusit. Na každou svini se vaří voda. Ne vážně… když slyším co je možné, mám obrovskou chuť založit transparentní účet a vypsat na Písaříka fatwu. 

Ale ono to nejspíš nebude nutné… tentokrát jde o příliš mnoho lidí. Je to příliš velký průser. A pokud nebude zmírněn, pokud se to celé nezaplatí z Písaříkovo majetku, pokud to zase projde dalšímu tunelářovi, pokud bude možné se ještě přiživit na lidském neštěstí, pokud bude možné dostat do bídy další důchodce, malé firmy i domácnosti, tak se nebavme o dalších volbách. Bavme se o převratu. Nebavme se o demokracii, ale o revoluci. 

A především neposílejte Písaříkovi peníze. Protože ten hajzl je ukradne a vy je pak zaplatíte ještě jednou. Pamatujete na H-systém? Jak si lidi koupili svoje baráky třikrát a stejně pořád dluží? Tohle by mohlo být to samé. Zaplatíte Písaříkovi, on to čórne a pak to zaplatíte ještě jednou ČEZu se všemi pokutami z prodlení. Oni po Písaříkovi už teď všichni jdou a i kdyby on sám byl čistý jak lilium, tak je to pořád pěkný majeteček a proč z něj vracet lidem, když se to dá rozkrást… Exekutoři to budou jistit… Čau Monsporte. 

Kydy čtou na všech ministerstvech. Tož hoši řekněte tam svým nadřízeným, ministrům, vládě, Babišovi a ostatním, ať nám vláda vyhlásí, že se Bohemce nemá posílat nic. Ani peníze za vyúčtování. Že se vyúčtování zaplatí až po vyřízení reklamací a že se zaplatí rovnou distributorovi a distributor se pak teprve vyrovná s Písaříkem. Protože jestli Písařík ještě ukradne i tyhle prachy, tak tu fakt hodně lidí skončí s demokracií a začnou volat po vládě tvrdé ruky. Začnou volat po skutečném českém Orbánovi nebo českém Putinovi.

Řekněte lidu, že doplatky pro Bohemia energy se vyřídí u distributora. Zařiďte to. Jestli vám Písařík pod rukou otočí ještě nějaké miliardy od babiček, tak nepočítejte s dobrým koncem. 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x