19.2.2021
Kategorie: Společnost

O výchově

Sdílejte článek:

RASTISLAV LIBERT

 

Za poslední dobu si kolem sebe všímám mnoho debat o výchově. Konzervativci by chtěli děti vychovávat k tradičním hodnotám, nacionalisté k národním a liberálové k genderové rovnosti. Samozřejmě jsou i jiné směry ale tyto jsou v poslední době nejvýrazněji. A nemluvíme tu jen o výuce ve školách. Ale také o tom jaké pohádky mají děti sledovat / číst, s jakými hračkami mají hrát či dokonce o tom s kým se mají hrát.

Asi všichni lidé na toto mají svůj názor a považují to co propagují za pravdu. Tu “pravdu” která je pro každého nejlepší. A kterou by se měl každý řídit. A kdo by mohl být proti takové svaté pravdě? No jedině nějaký hlupák a zaprodaný nepřítel. Co je nakonec jedním z důvodů radikalizace takových hnutí.

Mohli jsme si to všimnout při tom když například EU navrhuje zákony proti stereotypním postavením ženy a muže. Nebo když konzervativci odmítají adopci děti homosexuály. A najme na stále ostřejších způsobech jakými tito lidé na sebe vzájemné útočí.

Tomu všemu by se do jisté míří dalo předejít kdybychom ponechali tvůrcům svobodu tvorby, navzdory naším výhradám k jejich dílům. Pokud bychom nechali více prostoru samotným dětem aby se mohly samy rozvíjet a učit. Toto samozřejmě nesmí vymáhat žádný zákon. Je to spíše můj apel na rodiče.

Myslím že pokud bychom zrušili povinnou školní docházku, a stát by ponechal školám, rodičům a žákům volnu ruku ohledně výuky. Dalo by to všem možnost zajistit si vlastní typ vzdělávání. Konflikty panující kolem vzdělávání by se o dost zjemnili. Protože by neexistoval konflikt kteří vzniká když se všichni musí vzdělávat stejně.

Dále si myslím že tato záležitost by měla by pro libertaliany prvořadá. Ještě před cestami, před nemocnicemi a před ozbrojenými složkami.

Protože se když jste vychováváni v nesvobodě, těžko si zvyknete na svobodu. A pokud jste vychováváni v svobodě, těžko si zvyknete na nesvobodu.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x