11.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Proč jsem podpořil včerejší demonstraci

Sdílejte článek:

ALOIS SEČKÁR

Je mi zcela jasné, že můj příspěvek vyvolá bouři a nejspíš dost kritiky. Chci ale říkat věci na rovinu, proto jsem se rozhodl popsat, jak to cítím.

Včera jsem byl na demonstraci na Staroměstském náměstí a nestydím se za to. Přišel jsem, abych podpořil lidi, kterým vláda ničí živobytí a nedává žádnou smysluplnou alternativu. Obětuj se pro celek, nech své živobytí padnout a trpně vyčkej, až to nějak vyřešíme. Řeší to už 10 měsíců. 10 měsíců chaosu, zmatků a nesmyslných opatření, která nikam nevedou. Nemoc ohrožuje obézní? Zakážeme sport! Zavřeme malé obchody. Zavřeme restaurace. Zrušíme veškerou zábavu. Dětem zakážeme školu. Staré lidi necháme doživořit v izolaci horší než ve vězení. A co je výsledek? Lidi stejně umírají a čísla jsou nejhorší vůbec. Očkování v nedohlednu. Vládě se povedlo jen rozeštvat lidi proti sobě, obnovit zdejší tradici udavačství a svým agresivním přístupem, že kdo se nedá očkovat, bude nepřítel společnosti, vyvolat iracionální odpor proti vakcinaci.

Stihl jsem se trochu poznat s hlavními organizátory a vím, že to nejsou žádní fanatici, kteří by popírali Covid a potřebu s ním něco dělat. Popíráme však nutnost likvidace celých segmentů společnosti, která nyní pod záminkou boje proti nemoci probíhá. Jo, nesouhlasil jsem úplně se vším, co bylo řečeno na pódiu. A jistě, nelíbili se mi úplně všichni účastníci a jejich chování. Ale člověk se vždycky dokonale shodne jenom sám se sebou. Tato vláda je zoufalá a to bylo třeba říct. Musela se konat velká veřejná akce, aby to bylo vidět a slyšet. Mlít pantem na Facebooku umí každý, ale to krachujícím živnostníkům nijak nepomůže. Teď mohli vidět, že nejsou sami a že za nimi někdo stojí. Že nejsou odkázáni jen na hraběcí rady politiků, novinářů, úředníků, programátorů a dalších, co jsou pohodlně na home office za plný plat a vykládají ostatním, jak mají být solidární.

To by mě mimochodem zajímalo, kolik toho ti, co se nad akcí tak pohoršují, museli sami obětovat, že si troufají soudit druhé? Chápu, proč tam někdo osobně nešel, když má pocit, že schůzování v dnešní době není dobrý nápad. Ale tu krystalickou nenávist k zoufalým lidem, kteří se často musí bát, kdy jim na dveře zaklepe exekutor, k těm “neschopným”, co se mají nechat padnout, jak před časem řekl prasident, tu moc ne.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x