11.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Vláda rozvrací společnost, vláda likviduje české podnikání

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Vláda omezuje naši svobodu a tvrdí, že je to pro naše dobro. Není to pro naše dobro, a to ze dvou hlavních důvodů.

Zaprvé, vláda většinu svých opatření nedokáže rozumně zdůvodnit. Vláda neumí vysvětlit, proč právě lyžařské vleky mají být mimo provoz, ale hromadná doprava nevadí, vláda nedokáže zdůvodnit, proč některé obchody mohou být otevřené a jiné ne, vláda není schopná doložit, proč hospody musí být zavřené, zatímco ve výrobních firmách či kancelářích můžou být lidé osm hodin vedle sebe.

Druhým důvodem, proč nelze přijmout tvrzení vlády, že její zákazy a příkazy jsou pro naše dobro je fakt, že asi polovina společnosti je odmítá. Jestliže polovina společnosti něco odmítá, tak to asi nebude nic dobrého, alespoň ne pro tu polovinu společnosti.

Vláda tedy společnost svými zákazy a svým vystupováním rozděluje. Rozděluje nás ale i ekonomicky.

Větší část společnosti vládní opatření nijak nezasáhla. Krize se finančně nedotkla většiny zaměstnanců, finančně nestrádají důchodci ani lidé závislí na různých sociálních dávkách. Především státní zaměstnanci se v krizi mají dobře. Úředníci často pracují na poloviční úvazek, ale platy mají celé, a dokonce ještě dostávají v této době odměny! Také velké firmy, výrobní, strojírenské, chemické či potravinářské podniky jedou na plné pecky. To je větší část společnost, na kterou krize finančně nedopadla.

Menší část společnosti, především malí podnikatelé a živnostníci jsou naopak krizí zasaženi tvrdě a jde jim o existenci. Vláda vytvořili takový systém opatření, která jsou čirou náhodou právě pro malé podnikání likvidační. A aby se neřeklo, protože podnikatelé a živnostníci se bouří, vláda upletla nepřehlednou síť podpor a různých Covid – programů, které u nepodnikající veřejnosti mají budit dojem, že podnikatelé a živnostníci dostávají hromady peněz, zatímco skutek utek. Vláda vychytrale nastražila vše tak, aby podporu dostalo co nejméně podnikatelů a klidně nechá živnostníky bez koruny.

Shrnu-li chování vlády v roce 2020, pak je zjevné, že vláda rozvrací společnost a devastuje ekonomiku. Nedosti na tom, vláda cíleně likviduje české podnikání a nechává své občany, malé podnikatele a živnostníky často zcela bez podpory v situaci, do které je sama přivedla. To není vláda, to je zemský škůdce.

  • Radomil Bábek, předseda výboru Podnikatelských odborů
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x