23.12.2020
Kategorie: Politika

Tato zločinná vláda ničí naprosto všechno

Sdílejte článek:

LUBOŠ ZÁLOM

lubos-zalom8847970_0Tato zločinná vláda ničí naprosto všechno. I vztahy mezi lidmi. Vezměme si třeba jen ten nesmyslný příkaz, že na určité ploše provozovny musí být jen určitý počet lidí. Co to v praxi znamená? Že z majitelů obchodů vláda dělá své vlastní dráby. Hlavním úkolem majitele obchodu už není ani tak prodávat, ale v první řadě upozorňovat lidi, aby stáli frontu venku, třeba na dešti. A pokud někdo náhodou vleze dovnitř nad stanovený limit, vykázat ho ven. Zvláště u malých obchodů (u neosobních supermarketů je to sice také nepříjemné, ale je to jedno) je to podle mě ničivé, poškozuje to vztah mezi zákazníkem a majitelem, ačkoliv právě zde je ten osobní vztah velmi důležitý. Ať už si jdete koupit pastelky do malého papírnictví, víno do vinotéky, sýry do sýrařství, pro kafe do kavárny s “okýnkovým” prodejem, nebo lepení na duše do malého krámku s bicykly, je tam důležitý osobní kontakt.

 .
Domnívám se, že majitelé malých obchodů by nemuseli být tak horliví v plnění nesmyslných vládních nařízení. Vláda nevydala žádnou prováděcí vyhlášku, jak mají obchodníci ze svého obchodu vykazovat lidi. Nebo jak je mají počítat. Nebo jak je mají upozornit, kolik jich do krámku smí. Nemám jak omezit počet lidí. Nemám na to proškoleného zaměstnance. Nedostal jsem pokyn, jak ty metry spočítat. A tak dále.
 .
Vážím si těch malých obchodníků, kteří se rozhodli jít touhle cestou a nebuzerovat lidi. A je trochu smutné vidět u takového obchůdku frontu poslušných občanů, kterým majitel říká “neblbněte a pojďte dál”.
 .
Někdo by mohl namítnout: “nojo, ale když nebudeme poslouchat, tak nakonec vláda zavře i ty malé krámky a zavede totální lockdown”. To je velmi chybná úvaha. Od gangsterů nemůžete čekat dobrou vůli! Nemůžete čekat, že když splníte jejich nemorální požadavky, budou se k vám chovat slušně. Jsou to gangsteři. Máme morální povinnost vůči sobě, vůči vlastní sebeúctě, neposlouchat gangstery. Máme povinnost vůči vlastní sebeúctě neposlouchat špatné zákony.
 .
Někdo by mohl namítnout: “Ale jak poznáme špatné zákony?”
 .
Snadná rada: stačí jen začít konečně přemýšlet, principiálně uvažovat o pojmech, jako je svoboda, právo, dobro, morálka, atd. A nacházet jasné a pravdivé odpovědi. Když teď bude trocha toho volna a stejně se nikam nebude smět, začnete třeba tím, že si konečně přečtete román Ayn Randové “Atlas Shrugged”. Ono to tam totiž všechno je…

 
 
 
 
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x