21.12.2020
Kategorie: Společnost

Vláda byla na eurounijní standard moc volnomyšlenkářská

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝBlížící se svátky se staly pro politiky asi skutečným nebezpečím. Lidé se mohli sejít, popovídat si, možná by se ukázalo, že ne každý zná někoho, kdo byl skutečně v tomto roce nemocný. Nebo možná byl s něčím jiným, ale na něho zase nebylo ve zdravotnickém zařízení moc času. Navíc se z covidu – 19 stal díky politikům a médiím smrtící vir vzbuzující obavy a potřebný ke spuštění povinné vakcinace, takže bylo nepřípustní nechat lidi se scházet a říct si, že je vše jinak.

Zatímco v okolních státech se čísla ,,svědčící“ o prudkém nárůstu počtu nakažených zvyšovala, v České republice si vláda dovolila rozvolňovat opatření. Na špek jí skočili restauratéři, kteří dokoupili zásoby, někteří dokonce na celé vánoční svátky. Otevřely se prodejny, které jsou na vánočním prodeji závislé, bylo povoleno sportovat, dbát o sebe. Jenže tím asi vláda překročila své pravomoci. Leyenová prohlásila, že bude vypadat dobře, když celá Evropa začne plošně očkovat 27.12. a přes to vlak asi nejede. A kdyby se ukázalo, že si Češi řeknou, že jsou vlastně zdraví a jed do těla nepotřebují, byl by to pro Babiše, jeho úředníky a poslance asi průšvih. Hamáček s Blatným to včas zachytili a začínají se dít zase věci.

Plošné testování České republiky začalo. Přestože je chaos v hodnocení autogenních a PCR testů, z nichž ani jedny nepoznají skoro nic, navíc zkušenost s karanténou pražské fotbalové Slavie ukazují na to, že vůbec nic, Ministerstvo zdravotnictví dál jede dle manuálu. Kdyby tedy testy vypovídaly o skutečném stavu, vir by byl opravdu rozšířen, vcelku logicky by bylo zachyceno více nemocných. Jenže výstupy z celé akce nemohou být s přihlédnutím ke kvalitě testovacích sad relevantní a řídit podle nich ekonomiku státu je podobné, jako byste vedli námořní bitvu podle toho, jak dopadla večer oblíbená hra na lodě hraná mezi kuchaři v podpalubí bitevního křižníku. Už jsme upozorňovali na to, že nikde v tisku není dostupná informace, kde a kolik lidí se nechalo testovat. Zároveň se statisticky nerozlišují údajně infikovaní bez jakýchkoliv průvodních jevů nemoci od těch, kteří nějaké potíže mají. Z médií slyšíme pouze katastrofické reportáže, nikdo nezmiňuje vyléčené jedince. A mrtví s covidem nejsou zesnulí na následky onemocnění touto chorobou.

Vánoční svátky je tedy třeba zrušit. Ve Velké Británii vytáhli novou mutaci. Prý nebezpečnou. Některé státy v Evropě už přerušily s ostrovní říší dopravní spojení. Německo, Itálie, Francie, Holandsko, Slovensko přitvrdily opatření, blíží se ke stannému právu. Podřídili se Poláci a Švýcaři, zavírají lyžařská střediska. Nemůžeme tedy zůstat stranou. Eurounijní řiťolezci přepočítali svého PSA a agitátor Hamáček už hrozí zavřením všeho. Babiš se tomu trochu brání, na rozdíl od ČSSD má jeho ANO co ztratit. Zbavil Prymulu naděje dosáhnou postu hlavního koordinátora vakcinace, zároveň ví, že kdyby teď opět vše uzavřel, jeho ambiciózní plán opět vyhrát blížící se volby by asi vzal za své. Navíc potřebuje nutně prodloužit nouzový stav a může si myslet, že mu to poslanci nedovolí. Sedí teď na sudu s dynamitem. Ví, že covid není tím, za co je vydáván, ale u spánku má pistoli drženou Leyenovou, ta zase podléhá Sorosovi a Gatesovi. To už je vysoká hra.

Zdá se tedy, že budeme opět uzamčeni. Vakcinace se zatím setkává s problémy. V USA se projevuje vysoký počet lidé vyhledávajících lékařskou pomoc záhy po očkování. Švédsko přerušilo experiment s vakcinací úplně, Britové se proti ní bouří. Náš ministr zdravotnictví tvrdí, že 40% obyvatel se vakcinace nemůže dočkat a dalších 20% se spíše nechá očkovat. Takže, přestože jde o nesmyslné počty, které jsou neodpovídající realitě, bylo by to vlastně fajn, k požadovaným 70ti% by zbývalo ukecat už jen další 1 milion spoluobčanů. Lze se však domýšlet, že v případě zdravotních komplikací s aplikací vakcín bude lidí ochotných přijmout riziko mnohem méně, než si Blatný představuje. Naštěstí je velmi pravděpodobné, že si lidstvo s covidem poradí díky své imunitě. Gates a spol se však nevzdají a v laboratořích už připravují něco mnohem horšího. Jednou možná svým vnukům budeme vyprávět, co to byly Vánoce, Silvestr, svoboda a volný pohyb po ulicích. Návrat k normálnímu životu neznamená vyhrát boj s covidem – 19, ale spíše zbavit se Gatesových, Sorose a pár dalších, kteří nesmírně bohatnou a zároveň ovládají svět. V Davosu se tentokrát nesejdou, takže nebudou pohromadě. Tak třeba jindy….

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x