20.5.2013
Kategorie: Historie

Zločiny komunismu se budou zkoumat pod vedením komunistů …

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 20/05/2013

Je opravdu s podivem jak bolševici i ultrabolševici dokáží ještě dnes naplivat do tváře slušné nekomunistické společnosti. Případ ÚSTR je sice možná pro někoho nafouknutá mediální bublina, ale jde o princip.  Dobře to vyjádřil Petr Žantovský:

 

[ad#hornisiroka] 

„Informace o tom, že do vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů nastupují pánové Petr Pithart a Vilém Prečan, je podobně děsivá, jako když se předsedkyní rady ÚSTR stala paní Šustrová. Odpusťte mi tu nadsázku, ale mně to přijde, jako kdyby bývalí členové NSDAP usedli v orgánech nějaké instituce, která má hodnotit období 1933 až 1945 v Německu. To je velmi podobné.“

 

 

„Říkám to proto, že paní Šustrová byla členkou Hnutí revoluční mládeže. Toto hnutí se vyznačovalo různými maoistickými tezemi, vedl ho Petr Uhl, byl tam přítomen také pan Bašta a spousta dalších lidí, které jsme potom viděli ve veřejném životě. Byla to extrémně levicová organizace a tito lidé byli postihováni pro svou levicovou úchylku počátkem sedmdesátých let, nikoli nějakou antikomunistickou. To je věc, na kterou se zapomíná. A když teď takoví lidé velí instituci, která o sobě říká, že chce být objektivní studijní institucí, tak se divím,“ poznamenává Petr Žantovský.

 

K Petru Pithartovi uvádí, že vstoupil do Komunistické strany Československa v roce 1960 a vystoupil z ní v roce 1968. „Vstoupil tam v době, kdy už byli komunistickým režimem popraveni lidé minimálně v řádu stovek a Petr Pithart jako syn komunistického funkcionáře o tom mohl, ale spíše musel vědět. To, že v devatenácti letech vstoupí do organizace, která vůči svému národu páchá genocidu, o něm něco vypovídá. To, že z ní vystoupí v okamžiku, kdy jeho skupina prohrává svůj boj, z něj nedělá hrdinu, ale dělá z něj poraženého.“ 

 

[ad#velkadolni]

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...