3.2.2021
Kategorie: Společnost

Za zpřísňování opatření prý si můžou občané sami, protože prý nejsou schopní dodržovat nařízení

Sdílejte článek:

MATOUŠ BULÍŘ

Slovenský premiér Matovič prohlásil, že za avizované zpřísnění si můžou Slováci sami, protože nejsou schopní dodržovat nařízení. Slovenská vláda zvažuje zavedení dosud nejtvrdších opatření. Mezi ně patří například i vycházení z domovů pouze s SMS povolenkou. Zřejmě jde o nějaký slovenský politický folklor, jelikož i “náš” vlastní slovenský premiér Babiš je přesvědčen, že za vše mohou občané, nikoliv on.

Fascinuje mě jak politici zapomínají, že oni mají sloužit našim přáním, nikoliv my těm jejich. Výhodou skutečné demokracie, ve které je SVOBODA stále základní hodnota je ta, že nemůžete donutit lidi dělat co nechtějí, pokud nepřistoupíte k totalitním praktikám.
.
A to je to, čeho jsme svědky. Naštvaní a ukřivdění politici se uchylují k totalitním praktikám, aby se jim podařilo lid, kterému mají sloužit, zlomit a čím více oni ničí životy lidí, tím více a rázněji se jejich opatřením lidé staví na odpor.
.
Nejvíce k občanskému odporu však přispívá fakt, že vlády v drtivé většině činí opatření, která nemají oporu jak z epidemiologického hlediska, tak ani z hlediska zdravého selského rozumu.
.
Řekl bych to asi takto: Je v moci vlády vydat nařízení, že každý občan musí jednou za den zadržet dech na deset minut, ale nikdy se vládě nepodaří toto opatření donutit lidi dodržovat, protože nemusíte mít 3 vysoké školy k tomu, aby vám došlo, že je to totální hloupost.
.
Musíme se dostat do stádia, kdy vláda přestane bojovat s virem proti lidem a namísto toho začne bojovat s lidmi proti viru.
.
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...