13.8.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Z blogu Vox Populi: Dva syrští vetřelci – otec a syn – si v Německu drželi sexuální otrokyni

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Už pár článků na téma „sexuální otrokyně“ jsem zde zveřejnila. Většinou se jednalo o případy ze zemí mimo Evropu, zpravidla zemí islámských nebo se jednalo o znásilňovací gangy, působící ve Velké Británii, které si „lovily“ náhodné oběti. V tomto případě však nejde o otrokyni, kterou by si dotyční drželi v jejich domovské zemi, ale otrokyni měli v Německu. A co víc, tato otrokyně byla k tomuto účelu do Německa dovezená a navíc s jedním z násilníků otěhotněla. Nyní proběhl s novodobými otrokáři soud.

Dva syrští vetřelci – otec a syn – byli německým soudem odsouzeni za to, že do Německa propašovali nezletilou dívku a nutili ji sloužit jako otrokyni, přičemž syn ji opakovaně znásilnil. Ahmad E. (48) a jeho 22letý syn Khaled E., kteří přišli do Německa jako žadatelé o azyl, byli odsouzeni za několik obvinění souvisejících s únosem a zotročením Katbeh A., která byla přivezena do Německa, aby se nuceně provdala za Khaleda E. a porodila dítě v Německu.

Žena, která byla propašována přes balkánskou přistěhovaleckou trasu, byla znásilněna dvaadvacetiletým vetřelcem a nakonec v únoru roku 2019 porodila syna.

Po porodu měli oba muži v plánu odvézt ji ze země a nechat ji na Blízkém východě, ale Katbeh A. se dokázala dostat do tureckého tábora, kde zůstala tři měsíce, než se vrátila do Německa, kde nyní žije se svým synem v ženském azylovém domě. 48letý Ahmad E. byl shledán vinným z únosu nezletilé osoby, nátlaku a obchodování s lidmi, za což byl odsouzen k pouhým dvěma letům a třem měsícům vězení.

Jeho syn Khaled mladou ženu často škrtil, mnohokrát znásilnil a zbil, přičemž v případě, že neudělala to, co po ní chtěl, ji zbil opaskem. Teprve když mu políbila nohy, pustil ji. Značnou část týrání zdokumentovala sama Katbeh A. na svém mobilním telefonu, přičemž k některým incidentům došlo v době, kdy byla těhotná. Dvaadvacetiletý vetřelec byl shledán vinným ze čtyř prokázaných případů znásilnění a dvou případů těžkého ublížení na zdraví.

Oběma mužům hrozí po dokončení trestu deportace, i když německá bilance v dodržování příkazů k vyhoštění je slabá, v zemi většina vetřelců, kteří měli být deportováni, nakonec i dlouhé roky zůstává, často třeba v režimu tzv. „strpění“.

V tomto případě mne zaráží hned několik podivných okolností. Jednak dívku dostali do Německa po tzv. „balkánské trase“, tedy zcela zřejmě občas pobývali i v nějakých azylových zařízeních, v táborech v Řecku, předtím v Turecku, cestou snad i jinde. To snad dívka neměla možnost někde uniknout? Nebo se svých trýznitelů natolik bála, že se k podobnému kroku nedokázala odhodlat?

Jak je možné, že měla k dispozici mobil a nezavolala si pomoc? Dalo by se předpokládat, že na něm neměla žádný kredit, ale nouzové volání je přece k dispozici i tak. Toto možná napadne každého z nás. Jenže pokud se vžijeme do myšlení těchto žen, které jsou od narození vychovávány k absolutně podřízenému postavení ve vztahu k mužům, pak je její chování na druhou stranu pochopitelné.

Jednoduše ona sama sebe považovala za jejich „majetek“, respektive za majetek mladšího z dvojice. Jako nezletilá ani nemusela mít žádné relevantní informace o tom, že v Evropě je podobné jednání trestné. V muslimských zemích by totiž stál zákon na straně násilníků, obzvlášť, pokud by ona byla nemuslimka nebo pokud by ji – i coby muslimku – mužům prodal některý její příbuzný.

Takže v kontextu výše uvedeného je jednání dívky zcela pochopitelné, nicméně z toho vyplývá, že podobných otrokyň může být v Evropě mnohem víc, jen jsou zpravidla deklarovány coby „manželky“ či jinak příbuzné osoby nebo je jejich přítomnost v domech násilníků utajována.

Redakce
Sledujte PP
Latest posts by Redakce (see all)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg