17.5.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Všimli jste si, jak začínají tlačit ČSSD?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Česká televize zveřejnila včera, ve své hlavní zpravodajské relaci, aktuální průzkum politických preferencí od agentury Kantar. A mezi stranami, které by se teď dostaly do Sněmovny, v něm docela překvapivě, zazářila „zázračně znovuzrozená” ČSSD. Zatím s nadějnými 5.5%.

Co z toho usuzovat? Agentura Kantar často pracuje na objednávku České televize. V minulosti se sice párkrát trošku zmýlila v odhadu výsledků, ale vždy, kupodivu, ve prospěch toho subjektu, který zrovna intenzivně tlačila liberálně-bruselská lobby. Až by se, s jistou dávkou fantazie, mohlo mluvit o společném, televizně – kantarovském vytváření veřejného mínění, namísto jeho průzkumu.

Proto lze předpokládat, že ani to současné znovuuvedení  Šmardovy  ČSSD na scénu, nebude jen tak. Podíváme-li se totiž na průzkumy jiných agentur, tak ty uvádějí čísla mnohem nižší (Median), nebo nebožku ČSSD úplně pomíjejí a zařazují do kolonky „ostatní” (Sanep). Ovšem… jedno vysvětlení se při listování průzkumy konkurentů Kantaru přímo nabízí. Právě citovaný Sanep totiž poprvé zařazuje mezi relevantní strany, které mají šanci na Sněmovnu, také Rajchlovo PRO. S pěknými 6,7%.

Navíc současné, televizí (a Bruselem) preferované vládní strany, ztrácejí voliče. Nejhůře je patrně bita ODS, jejíž zklamaný elektorát se přesouvá k Babišovi. Při laickém přepočtu preferencí na mandáty to vypadá, že by strany současná vlády mohly obsadit jen 98 křesel. A to by byl malér, že? Proto začali předvídaví loutkáři zavčas, slouho před volbami, s přípravou spolehlivého, liberálního  parťáka, který by prořídlé řady bruselských posílil.  Časem tedy uvidíme, jak se „předvolební skóre” socanů bude postupně, polehoučku zvedat. A do ČT začnou být zváni různí Šmardové, aby bili do zdražování a bojovali za obyčejného člověka. Tak se už v předstihu vytváří vějička, na níž se určitě nějací hejlové chytnou a po volbách tak  překlopí výsledek zase nějakého umaštěného (ale liberálního) slepence na většinu.

A proč zrovna ČSSD? Ona je to přece taková tradiční značka… Tradiční, co se boje za chudé týká. Na to by se přece mohl někdo chytit! Právě teď, když se všecko zdražuje, ne? No ano, jasně, všichni vědí, že ta partaj už (za předsedy Sobotky, neblahé paměti) hodila na chudé a pracující bobek a vrhla se vší silou na budování liberálního, bruselského dobra, se všemi menšinami, grýndýly, inklusemi a dalšími hovadinami. Ale co na tom? Že ji za to původní voliči (pro které je snem domek se zahrádkou, a ne cykloveganská záchrana Planety) hromadně opustili? No tak se to, na chvíli a takticky, prohlásí za omyl a krok z cesty. Který se teď napraví. Vedení je na to pružné dost.

Že je v příslušných, stínových kruzích už rozhodnuto, o tom svědčí i zprávy o novém majiteli, eh tedy, sponzorovi strany. Zachráncem ČSSD má být miliardář Jan Bárta. O koho jde? Je to, například, jeden z hlavních sponzorů presidentského kandidáta Pavla. Funguje ve vedení investiční skupiny Pale Fire Capital, která má podíl například v Aukro.cz, Scuk.cz, Groupon, Rouvy, jenprace.cz, Semantic Visions, UptimeRobot, MUNIPOLIS a dalších. Za pozornost stojí zejména ta firma Semantic Visions, jurodivého Františka Vrábela. To jsou oni lovci dezinformací, bojovníci s ruskou propagandou a etalony pravdivosti, oprávněné posuzovat „ideovou čistotu” webů…

Jak vidíte, bude ČSSD ve správných rukou. Sponzor je kovaný a vedení strany tvoří spolehliví lidé, kteří mají jeho důvěru. „Doufám, že se Michalu Šmardovi povede stranu restartovat,” uvedl Jan Bárta v březnu pro Seznam Zprávy. Je už tedy zjevně ruka v rukávě a široké propagaci „obnovené” ČSSD ve všech mainstreamových médiích tak nic nebrání.

Až tedy uslyšíte nějakého socana ohnivě bouřit proti drahotě, proti asociální vládě a za důstojný život pracujícího, vezte, že je to nakašírovaná návnada na hloupé. A že „stoupající preference” oněch bijců za prostého člověka, které vám bude lít do hlavy ČT,  nejsou výrazem nějaké nápravy strany a její lidové podpory, ale další manipulací, která se chystá váš hlas po volbách opět znehodnotit v nějakém dalším, protičeském, bruselsko – liberálním slepenci.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)