14.9.2023
Kategorie: Společnost

Válku jděte už konečně od válu

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

V lékárně mají být léky a to všechny které potřebujeme. Pořád nám tvrdí jak jsme vyspělí, jak jsme bohatí, jak jsme pupek světa. Myslím tím EU. Jsme už leda tak lejno v trávě které s ošklivostí překročíme.

Asi bych měla napsat přímo ministru Válkovi, ale vím, že je to naprosto zbytečné. Stejně by dopis skončil někde v koši u jeho podřízených a takhle se dostane aspoň k pár lidem a možná, že ostatní pochopí vážnost situace a sprostotu našich mocných. Neustále toho pána posloucháme, že všechno bude, všechno zařídí a nemáme se obávat nedostatku léků. Ovšem většina mlčí, protože zatím se jich to možná tak moc netýká.

Notoricky známé jsou problémy s léky pro děti a mělo by se vědět, že hodně jsou ohroženi všichni chronici. Pokud astmatik nedostane svoje léky, může se udusit. Kardiak zemře na selhání srdce. U psychiatrických pacientů hrozí velký nárůst sebevražd. Neumím si představit lidi, co mají po operaci štítné žlázy a bez dodaného hormonu budou naprosto vyřízení. K nim patřím i já a už se mi stalo, že jsem je musela shánět, ale zbytečně. Musela jsem počkat až prostě budou. Zásoby si dělat nemůžete, protože vám lékař nenapíše tolik balení, abyste byli v klidu. Takhle bychom mohli pokračovat do nekonečna.

Také je možnost vyloupení lékárny, ale k čemu to, když má hlavně kosmetiku, blbosti na hubnutí, na omlazení a podobně. Takové kraviny si můžou strčit víte kam. V lékárně mají být léky a to všechny které potřebujeme. Pořád nám tvrdí jak jsme vyspělí, jak jsme bohatí, jak jsme pupek světa. Myslím tím EU. Jsme už leda tak lejno v trávě které s ošklivostí překročíme. Naše budoucnost ve všech směrech je velmi nejistá, ale jak se tak dívám, lidem to nevadí a nic je nerozhází, pokud nepůjde o život jim, anebo jim někdo neodnese televizi na kterou čumí a nechá se krmit kravinama.

Když si poslechnete video pod článkem dostanete se vám poučení, jak to v tom našem zdravotnictví chodí. Úplatky za dřívější ošetření, úplatky za předností operaci, úplatky za léky. Nevím o tom, že by někdo z vyvolených musel podstupovat peripetie jak obyčejný člověk bez známostí a bez možnosti dávat úplatky. Každý nemá zlatou kartu. Jsou mezi námi lidé, co nemají pomalu na chleba a kde by vzali na úplatky pro prodejné doktory. Jsem ráda, že lékaři které znám já, jsou slušní, ochotní a velmi milí ke svým pacientům a nechtěla bych potkat doktora-obchodníka s lidským zdravím.

Úplatky prý dávají hlavně mladí. Asi na to mají. Že tím podrážejí nohy a berou naději na zdraví ostatním je evidentně nezajímá. Zase je to ta známá sobeckost a nebojím se napsat, nelidskost. Nikdy bych se nesnížila k úplatku. Nedala jsem ho za totáče, ani za demokracie a ani ze téhle pseudodemokracie měnící se na novou totalitu. Proč si platíme povinně zdravotní pojištění je mi opravdu záhadou. Platíme si je všichni a všichni máme prý stejné práva. Ne, nemáme. Jsou nadlidi, lidi a podlidi. Jde jen o tom, kam patříte vy.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)