10.6.2014
Kategorie: Humor, Společnost

V létě bude teplo, led na slunci taje aneb blíží se okurková novinářská sezóna

Sdílejte článek:

OD: JANYS 10|06|2014

A je to zase tady. Léto. Studenokrevnými živočichy milované roční období, kdy se taví asfalt, na koupalištích není přes lidské hlavy vidět vodní hladina a z horka se kroutí kvalitní české koleje, takže vlaky mají stejná zpoždění jako v zimě. A jako každoročně vyblijou česká média sadu článků dle zajetých šablon, jen si musí dávat pozor, aby nezapomněli změnit letopočet z předchozího roku na ten současný.

 

 

Není potřeba se ani dívat do Karlových křišťálových koulí, abychom s naprostou jistotou určili, které články se v následujících týdnech v předních českých masmédiích objeví (a nebo se už objevily).

 

Hurá do Chorvatska!

 

Patří to tak nějak k českému životu. Nebudeme tady dělat laciné fórky na zapařené salámy a levné paštiky udící se v prastaré Felicii, která si to s bandou obdobně zapařených a vyuzených Čechů jechá k moři. Jak nahlížíte na epický Quest for Jadran, to je čistě vaše věc.

 

Důležité je, že budete mít podporu předních českých médií, a tak se setkáte s články jako Tipy na cestu do Chorvatska nebo 4 trasy, kterými se vydat k moři, případně Na co si dát po cestě k Jadranu pozor (plus asi 300 dalších variant). Redaktoři vám připomenou, že pojedete po nebezpečné dálnici D1, vysvětlí, že i tento rok si musíte směnit české chechtáky za kuny a dost možná vám i prozradí, že si s sebou musíte vzít opalovací krém. A hlavně bacha na úžeh.

 

Pod článkem se pak rozjede klasický flamewar mezi fanatickými zastánci Chorvatska, co si vaří Vifony na parkovšiti, a těmi, co si mohou dovolit letenku na Maleďyvy.

 

V létě je horko!!

 

I letos jsou čeští novináři zaskočeni teplotami nad 30°C, což asi nikdo nečekal. Proto se dočteme o tom, jak lidé kolabují, asfalt se roztéká a koleje se vlní. Lepší weby možná zařadí rozhovor s lékařem na téma, co se děje s lidským tělem v horku. Weby o zdraví doporučí dodržovat pitný režim a weby pro ženy nabídnou 5 receptů na domácí limonády, které vás spolehlivě ochladí.

 

Sekce zabývající se kutilstvím a domovem obecně zase vyzpovídají zástupce české firmy, která se zabývá montováním fólií na okna a následně vám lékařka prozradí, proč si nesedat přímo pod výdech klimatizace.

 

Z regionálních zpráv se dozvíme, že když je horko, jezdí češi na plovárny, dočkáme se možná i sofistikovaného rozhovoru s hlídačem parkoviště u přírodního koupaliště, který nám exkluzivně prozradí, že sem jezdí jakože fakt hodně lidí, no blázinec to je.

 

Ale víte, kdo je na tom nejhůř? Zemědělci! Maximálně do pár dnů se objeví zpráva, že pokud budou taková vedra pokračovat, bude špatná úroda a bude se zdražovat. Tak, to máte za to!

 

Autoweby

 

Cestu do Chorvatska jsme už naťukli, tudíž se autoweby chytí za nos a přinesou nám testy navigací, testy autoledniček a upozorní na nebezpečí neudržované klimatizace. S tím se bude pravděpodobně často pojit i obecné téma o klimatizaci – tedy jak správně klimatizovat, proč na sebe nenechávat foukat nejstudenější vzduch přímo, kdy klimu vypnout a hlavně pro fanatické české šetřílky: test spotřeby se zapnutou a vypnutou klimatizací. To abyste si rozmysleli, jestli radši budete napouštět svoji sedačku potem jako houbu a nebo zatnete zuby a snesete o litr vyšší spotřebu.

 

Ani autoweby vám nezapomenou připomenout, že s sebou máte mít dostatečnou zásobu kapalin (tedy především čisté vody) a co byste za volantem neměli pít.

 

Dost možná se objeví článek pojednávající o tom, jaká teplota může vzniknout v černém autě stojícím na přímém slunci, a proč byste v takovém autě zásadně neměli nechávat nic, na čem vám záleží (ať už je to iPhone, čivava nebo třeba dítě). Dost možná se o tom dočteme v černé kronice.

 

 

Zo sveta

 

Tradičně se dočteme i o tom, jak léto probíhá v jiných zemích, mediální mrdka navleče fakta tak, aby to vypadalo, že našich 34°C ve stínu je úplnej prd a nemáme si vlastně na co stěžovat. V článku bude patrně i přepočet teploty na Václaváky nebo něco takového.

 

Některé deníky možná vyšlou redaktora k moři (tzn. do Chorvatska), aby se místních optal, co si myslí o Češích. Pod článkem se rozvine výživná diskuze ve stylu „Stydím se, že jsem Čech.“ Tu a tam možná prosákne nějaká zpráva, jak se nějaký český Pepík někde bizarně zranil.

 

Kvůli šílenému suchu vypuknou v několika zemích rozsáhlé požáry, které zdevastují značnou část úrody a dokonce i mnohé lesy. Ekonomické weby přinesou zprávy o tom, že je to pro majitele benzínek důvod ke zdražení nafty. Eurohujeři budou chrochtat a poukazovat na globální oteplování.

 

Televize

 

Bohužel, telku už pár let nevlastním, a tak si jen dovolím tipnout, že TV [email protected] rozjede akci pojmenovanou „Letní filmové osvěžení“ nebo něco podobně debilního, což jim dá záminku rotovat dokola filmy, které mají alespoň něco vzdáleně souvisejícího se sluncem. Většinou se bude jednat o retro z komunistické éry – možná Slunce, seno a další voloviny.

 

V Televizních novinách si pak poslechneme všechno výše uvedené a to v prezentaci Raye Korantenga, který před hustou dotykovou obrazovkou bude stát v plavkách a se šnorchlem v hubě, aby názorně demonstroval, že je léto! Následovat bude statistika mrtvých dětí, které se upekly v autě a vše završí záběry koupajících se vyder („A Baťulka s Lukíškem mají nejlepší recept, jak strávit horké dny – hezky ve vodě“)

 

ZDROJ: kyblmrkve.cz (titulek redakčně upraven)

 

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg