13.1.2021
Kategorie: Politika

Trumpa zrušili, ale Chameneího účet funguje dál … žvásty o likvidaci Izraele jsou podle Twitteru v pořádku

Sdílejte článek:

LUBOMÍR STEJSKAL

lubomir-stejskal46696083_0Je to věc principu: považuji za hanebné, že Twitter šéfa demokratického státu je zablokován, nikoli ovšem Twitter duchovního vůdce totalitní teokratické diktatury.

Ten duchovní vůdce se jmenuje Alí Chameneí a je nejvýše postavenou osobou íránského režimu, kde stojí i nad prezidentem. Twitter mu slouží k propagaci nenávisti namířené proti Izraeli a židovskému národu.

Už v květnu 2020 se izraelská ministryně pro strategické záležitosti Orit Farkaš-Haconenová obrátila na výkonného ředitele Twitteru Jacka Dorseye s požadavkem, aby společnost pozastavila fungování Chameneího účtu.

Důvod? Šíření protiizraelské nenávisti.

Jak informovala izraelská televize i24news, ministryně uvedla několik příkladů nenávistných tweetů Chameneího. Třeba tento:

… zdroj: Chameneího twitterový účet via i24news

Podle něj představuje sionistický režim (tj. Izrael) smrtící a rakovinové bujení, které je ke škodě regionu. Nepochybně bude sionistický režim vykořeněn a zničen.

V jiném postu Chameneí uvedl: „Někteří tvrdí, že sionistický režim je realitou, s níž se musí region vyrovnat. Dnes je covid-19 také realitou; měl by být přijat nebo je nutné proti němu bojovat? Dlouhodobý virus sionismu bude vykořeněn díky odhodlání a víře mládeže.“

Jinými slovy: nejvyšší představitel jednoho státu hlásá prostřednictvím Twitteru politiku likvidace jiného státu. Existuje pádnější důvod k zablokování jeho Twitteru než tento? Sotva.

Přesto: Chameneího účet funguje dál.

Televize i24news informovala na konci července 2020 o jednání mezi členy izraelského parlamentu a šéfkou Twitteru pro Izrael a severské země Ylwou Petterssonovou. Výsledek vzájemné komunikace byl šokující:

Twitter říká, že Chomeneího antiizraelské příspěvky neporušují jeho pravidla.

V článku bylo publikováno vysvětlení Ylwy Petterssonové: „Máme takový přístup k lídrům, který říká, že jejich přímá interakce s ostatními veřejnými činiteli, komentáře k současným politickým otázkám a zahraničněpolitické řinčení zbraní ve vojensko-politických záležitostech není obecně v rozporu s našimi pravidly.“

Čili: věty o likvidaci Izraele, žvásty o tom, že židovský stát je rakovinový nádor, který musí být vykořeněn a zničen jako covid jsou podle pravidel Twitteru v pořádku. Ptám se: o co horší byly Trumpovy příspěvky, že mu byl účet zablokován?

Chcete-li vidět, jak vypadá ukázkové užití dvojího metru, navštivte Market Street v San Franciscu. Tam na čísle 1355 najdete ústředí společnosti Twitter.

A cestou můžete přemýšlet o tom, proč Chameneí ano a Trump ne.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,46 out of 5)
Loading...