22.2.2023
Kategorie: Politika

To je spěchu …

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Aniž bych chtěl machrovat, zdá se, že jsem včera měl pravdu. Žádné bombastické prohlášení od Putina či Bidena nepřišlo. Oba jen potvrdili, že se bude pokračovat, protože je ještě dost zbraní i dost lidí ochotných se nechat zabít za henty evropské hodnoty. Válka je zřejmě stabilizovaná a já s dovolením budu předpokládat, že velcí kluci už k sobě mají cestičku díky které vědí, jak to dopadne. Dokud budou ceny na burze klesat a nebo dokud nepřiletí další černá labuť, budu se držet své včerejší myšlenky, že sice ještě umře hodně mladých kluků, ale byznys už zase začíná mít pomalu zase navrch.

Nezapomeňte… ceny komodit klesají. Když klesají ceny komodit, tak se svět dostává do normálu. Když klesají ceny jídla, tak chudé země nemají tendenci se bouřit a roli hrají jiné faktory, než hlad.

Nevylučuju další překvapení, nevylučuju raději vůbec nic, ale myslel bych si, že Rusko nemá důvod dělat něco jiného, než co dělá a tak považuju nějaký vééélký útok za méně pravděpodobný, než další vykousávání ukrajinské fronty, postupné dobytí Bahchmutu a nástup směrem na Kramatorsk. Prostě si musíme počkat na potvrzení realitou, kolik tanků bude na Ukrajinu dodáno a jak moc to pomůže.

Když jsem si vyslechl nejnovější prohlášení Černochové a Řehky, měl jsem pocit, že je jim to skoro líto. Oni se na tu velkou válku tak těšili…

Ve světle této úvahy (která vůbec nemusí být pravdivá) mi začíná dávat logiku počínání naší vlády, která chce nižší valorizaci důchodů protlačit co nejrychleji ve stavu legislativní nouze. Je to tak okaté, že s tím má problém i mefisto české politiky – Kalousek. Zdá se, že existují důvody ke spěchu. Je zapotřebí ještě řádně pustit ovčanovi žilou…. protože pak už bude mír a bylo by to trapné? Nebo pak bude ta velká válka a bude to jedno?

Nebo už vláda splnila svoje úkoly a teď je třeba k tomu pustit někoho dalšího, kdo to začne napravovat, zatímco současní protagonisté si budou užívat odměny za svojí mouřenínskou práci? Ještě rychle rychle něco udělat, protože brzy budeme všichni přemýšlet jinak? Nebo se tak bojí Rajchla a jeho demonstrace?

Nebo vědí něco, co my nevíme, třeba ohledně nápadů s digitální měnou a je zapotřebí ušetřit za každou cenu, protože jinak to bude ještě horší?

Víte, já pořád přemýšlím, proč právě Jurečka tak neúnavně pracuje na zničení své vlastní strany. Loni se s Nekulou postarali, aby je už nikdy nevolili žádní soukromí zemědělci, letos dělají všechno pro to, aby přišli o svojí hlásnou troubu. Na spořádaném venkově jsou to právě kostelní babičky, které dělají Lidovcům preference. Jsou to kostely, kde faráři kážou o skvělém Jurečkovi a zlém Babišovi a nabádají své ovečky, aby volily správně. Tam se dělá těch pár procent hlasů, bez kterých by KDU dávno skončilo na smetišti dějin.

A oni teď neúnavně pracují, aby si to zrušili. Vždyť jsou to právě důchodci, co levně bydlí ve vlastních domcích a mají náklady jen za jídlo a topení, kteří z důchodu živí kasy farností a sborů. Jsou to zbožní venkovští senioři, kdo přispívají na platy farářů. Teď se jim ceny jídla zvedly o 50%. Ceny topení se jim zvedly na minimálně dvojnásobek. Důchody jim reálně klesnou. Všechny ty Jurečkoviny se na prvním místě projeví přesně u těch, co ho volili. A to nemluvím o dani z nemovitosti. Většina důchodců má kromě domečku ještě i nějakou půdu, která se přece neprodává. Teď pěkně zaplatí ty zvýšené náklady z nižšího důchodu a bude hodně zajímavé, kolik ještě v neděli přispějí panu faráři, aby mohl tak pěkně mluvit o tom, že jestli někdo z jeho farnosti volil Babiše, tak jim ublíží.

Od Jurečky bych čekal, že právě tohle bude brzdit. A on ne, on jde v čele. Jako by věděl, že další volby už nebudou jeho starost. Jako by věděl, že má ještě pár bližších úkolů, které je třeba nezbytně splnit a pak už to bude jedno. Dokonce i Kalouskovi se to ekluje…

Svým způsobem teď Jurečka svým voličům říká, že KDU končí a on už s dalším pokračováním vůbec nepočítá. A já zjistil, že i ve Vidlákově kostelní senioři mění preference a místo černoprdelníků volí raději Veľkého Bociana… Zajímavé, není liž pravda?

Spěchají tam na vládě…. strašně spěchají. Měli bychom se pídit, proč.

 

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)