26.10.2022
Kategorie: Ze světa

To by bylo, aby nebylo …

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dneska po delší době obrátíme zrak k blízké geopolitice, což znamená Ukrajinu, protože tamní dění stojí za pár řádků textu. Nečekejte ode mě dneska žádnou hlubokomyslnou úvahu, spíš bych rád shrnul události posledních týdnů a trochu si zavěštil… je totiž o čem.

Ale ještě než přeskočíme do širých nekonečných stepí, dovolte mi jednu věšteckou glosu z domova… V posledních dnech se totiž objevila celá řada kýblů špíny, kterými byl velmi kvalitně osračkován kandidát na českého Pichoneta – generál Petr Pavel. Najednou se našli dávní kamarádi, našla se celá řada dokumentů, Petr Pavel je v jednom kole a neví, komu odpovídat dřív, Lukačevičova mééédia se to snaží zachránit, seč jim síly stačí, ale moc jim to nejde. Agent Pávek už má na fejsbůku tolik roztomilých fotek se srpem a kladivem, že jeho raketový vzestup preferencí asi brzy nabere stejně strmý pád.

Vidlácky bych si proto myslel, že Babiš na prezidenta kandidovat nebude. Tuhle munici měl připravenou do druhého kola, aby ukázal národu, že není režimní prominent jako režimní prominent. Někteří prostě a jednoduše vybudovali Agrofert a druzí kvalitně lezli do nové americké řiti… Když přišel povel k palbě na Pavla už teď, tak se taktizuje na jiné jméno a zřejmě je pro tuto taktiku výhodné sestřelit soudruha generála co nejdříve. A to by mohlo být výhodné i pro nás na Alternativě. Třeba se nám podaří zacílit podporu a dostat do druhého kola někoho z našich.

A teď už na Ukrajinu…

Hele, víte proč Rusové tak moc potřebovali Krym a sevastopolskou základnu, že byli ochotní jít se Západem do otevřeného střetu, schytat ekonomické sankce a mít za hranicemi militarizujícího nepřítele? No přece proto, aby jim nějaký Američan nemohl v Černém moři odpálit plynové trubky. Černé moře kontroluje Rusko díky nepotopitelné letadlové lodi Krym. Křižník Moskva může jít ke dnu, ale Sevastopol ke dnu nepůjde.

Měli Němci stejně dobře hlídané Baltské moře? Neměli. Přišli o trubky? Přišli. Můžou natvrdo říct, kdo to udělal? Nemůžou. Kdo je v řiti s hospodářstvím? Tolik k úvahám o tom, k čemu je v jedenadvacátém století potřebná armáda a výhodně umístěné základny a proč někdy stojí za to, jít do střetu se silným nepřítelem.

Popojedeme ke Kachovce.

To je ta óóhromná přehrada na Dněpru, přes kterou vede jedna zásobovací cesta pro ruská vojska na západní straně (po hrázi). V předchozích týdnech se nám obě strany obviňovaly navzájem, že ti druzí chtějí odpálit hráz a způsobit zničující povodeň v Chersonu a okolí. Ukrajinci tvrdili, že to Rusové chtějí udělat prostě ze škodolibosti, aby zničili to, co nemohou ubránit, Rusové tvrdili, že to chtějí udělat Ukrajinci, aby se jim lépe ničilo ruské síly, které by díky povodňové vlně měly jiné starosti než obranu před americkými obrňáky.

Obě strany se nám navzájem předháněly v podrobnostech, skoro každý gaučový stratég na to měl svůj názor, podle toho, komu fandí, mělo to už už nastat, ale nakonec tento gordický uzel rozlouskli Rusové a začali Kachovku úplně normálně vypouštět. Tím skončily všechny důvody pro odpal hráze a zároveň to ukázalo, kdo měl skutečně zájem, dělat povodeň. Všimněte si prosím, že najednou je o Kachovce ticho, nikoho už nezajímá. Ve světle této skutečnosti – kdo měl zájem na odpálení přehrady? Ano milé děti, byli to Ukrajinci a Rusové předešli dalším kecům o jejich terorismu prostě tím, že vypustili vodu…

Mňo, a když byli Ukrajinci ochotní odpálit hráz, aby divoké vody konaly dílo zkázy místo šrapnelů, na koho byste si vsadili s hentou špinavou jadernou bombou? Rusové mluví o tom, že ji Ukrajinci chystají, Ukrajinci zase tvrdí, že ji Rusové chystají jako provokaci, obě strany vyzývají mezinárodní orgány i různé státníky, aby s tím ráčili něco dělat. Prý ji Ukrajinci vyrábějí v Dněpropetrovsku, Rusové zase údajně chystají něco v JE Záporoží… čert aby se v tom vyznal.

Naše mééédia mají samozřejmě jasno a pokud něco takového vybuchne, tak nepochybuji o tom, že viník bude znám ještě dřív, než se usadí radioaktivní prach.

Pravda ale také je, že Putin vysloveně hraje na záminky. Nejprve muselo dojít na Krymský most a pak teprve začal likvidovat ukrajinské elektrárny. Nejprve muselo dojít na sankce, než začal přiškrcovat kohoutky. Nejprve muselo dojít na diplomatickou roztržku, než jí on dokonal. Nejprve musel Západ Rusku zmrazit rezervy, než začal Putin znárodňovat západní firmy a těžební projekty. A tak celkem nepochybuju, že odpal špinavé bomby by znamenal ruskou odpověď. Zřejmě jadernou. Se vším, co k tomu patří.

O té špinavé bombě se teď tolik mluví, že bych se vlastně divil, kdyby na ní nedošlo. A je vlastně jedno, jestli je v háji Ukrajina a považuje to za svojí poslední možnost, nebo je v háji Rusko a považuje to za svoji poslední možnost. Špinavá bomba by skutečně mohla být tím posledním incidentem před koncem světa…

Nebo proto jel Steinmeier na Ukrajinu? Aby nabídl peníze, pokud Ukrajina nebude mít podobné nápady? Proto teď všichni začali najednou mluvit o míru, i když ještě před týdnem byli připravení šturmovat na Moskvu? Nějak moc spolu hoši mluví. Skoro to vypadá jako tlak na naše demokratické banderovce. Skoro to vypadá, že se naši představitelé lekli vlastní odvahy a zjistili, že se příliš blížíme něčemu, co by se opravdu mohlo vymknout kontrole.

Jako kdyby teď analytici řekli, že Moskva neblufuje a pokud na tuto bombičku dojde, tak odpoví plnou silou. Už i američtí Demokraté začali tlačit na Bidena… není divu – volby jsou za rohem a Republikáni mají našlápnuto. Pokud se má něco stát, bude to brzy. Za tři týdny může být už úplně jiná situace.

Pokud se něco stane, stane se to teď.

 

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (43 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)