3.4.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

Teplo může za neplodnost Čechů. Za neplodnost Afričanů nikoliv. Věda promlouvá

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Na serveru iDnes vyšel článek, který by se mohl vystavit ve středověké mučírně a předčítat jako trest kacířům. Je plný smrti, paniky, hrůzy, strachu a blbostí. Základní premisou článku je, že vyšší teploty mohou za neplodnost. Mají to ti vědci befelem, rozkládat takové bludy?

Poetický název článku „Potíže se srdcem i početím. Zvyšující se teploty ohrožují zdraví Čechů, více ženy“ přepisuje dosud zažité pořádky. Ale podívejme se na problém optikou globálního rozpínání lidského rodu.

Průměrné roční teploty v Demokratické republice Kongo jsou mezi 25 °C. Přitom v Kongu slují do světových statistik porodností 6,16 dítěte na ženu. To je panečku krásná porodnost. Takhle kdyby rodil celý svět, začneme do roka a do dne přepadávat přes rantl planety a sypat se pro pobavení mimozemšťanů do vesmírného vakua.

To u nás, když se zvedne teplota o pár stupňů, přestáváme plodit, chodit, žít. Průměrná roční teplota v České republice je od 5 °C do 10 °C. S porodností 1,8 dítěte na ženu se k tomu rantlu planety jakživo nedopracujeme. A teď bude ještě hůř. Stoupne nám průměrná teplota na 7 až 12 stupňů? Radikálně klesne porodnost. Nejlépe do záporných čísel. Je to vůbec možné, mít porodnost v záporných číslech? U nás je možné všechno. Všecičko.

Hned v úvodu článku se nám zjevil se svou pravdou jeden chytrý pán. „Za posledních třicet let se zvýšilo riziko úmrtí kvůli vysokým teplotám o 42 procent. Zatímco u mužů vzrostlo riziko o tři procenta, u žen je to až 56 %,“ uvedl pro iDnes Tomáš Janoš z centra RECETOX z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity k datům o vývoji zdraví Čechů a Češek. Slyšíte ten podtext? Globální oteplování se převtělilo do zubaté a jalo se to tady řešit nikoliv kosou, ale kombajnem.

Kontroval mu v naději na získání Nobelovy ceny Aleš Urban z Ústavu fyziky atmosféry Akademie věd České republiky a Chloé Vésier z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Ohrožení teplem jsou hlavně staří lidé a rozvedené ženy. „Výzkum nám přesně neukázal jasný důvod, proč jsou teplem ohroženy ve velké míře právě rozvedené ženy ve středním věku,“ řekl Urban, adept na zájezd do Stockholmu na předávání Nobelových cen. „Jednou z teorií je, že rozvodem velmi klesá jejich socioekonomický status. Zároveň pokud se starají o děti, tak peníze využívají hlavně na péči o ně, nikoli péči o sebe,“ řekl pro iDnes Urban. Tak se na to podívejme. Rozvedené ženy ve středním věku. Těm jde zvýšená teplota po krku jako sup. Jako ten sup.

Dovolím si ocitovat slova článku: „V posledních letech zemře každý rok kvůli vysokým teplotám přibližně 400 Čechů a Češek. Podle predikcí odborníků by jich se stále intenzivnějšími teply mohlo být až pětkrát více. Nejčastěji zdravotními potížemi trpí lidé v Praze a v Jihomoravském kraji, kde vznikají tepelné ostrovy. Česko je také v posledních letech extrémně vystavováno vlnám veder, a to až o 250 % častěji,“ stojí v článku dále. Vidíte ten strach, který ve vás teplo má vzbudit? 250 % procent častěji. To je jasná pozvánka na schůzku s hrobníkem. Ne a ne, do Konga na pozorování zlikvidované plodnosti jezdit nemusíte.

A pozor, vrátíme se k panu Janošovi, který okomentoval i tyto strašlivé informace. „Scénářů vývoje je několik. Už nyní ale vidíme, že se nám nedaří chránit nejzranitelnější skupiny,“ vysvětluje Janoš s nostalgickou mžurkou na oku, která indikuje libé pocity v části mozku nazvané nucleus accumbens, „která kromě slasti hraje roli i v prožitku závislosti, agrese nebo třeba placebo efektu,“ píše Český rozhlas. Slast z „ochrany“ společnosti jako při covidu.

Ano, covid, to je téma, to je téma. Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků, které za covidu dělalo Babišově zvůli opozici a upozorňovalo na řadu a řadu nesmyslů a nebezpečných postupů, informuje, že z dat plodnosti lze vyčíst, že očkování experimentální vakcínou s největší pravděpodobností může za citelně se snižující plodností. „Děti, které nám od ledna 2022 chybí, jsou děti, které se z nějakého důvodu nenarodily matkám očkovaným proti covid-19. Neočkované matky byly na běžných číslech,“ vyvozuje Tomáš Fürst z dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky, která na základě zákona o svobodnému přístupu k informacím získal a jako profesor aplikované matematiky a následně je vyhodnotil.

Ale možná za to můžou ty stupně Celsiovy, jak tvrdí kovaní panikáři pro server iDnes.

A otázka za zlatého bludišťáka – proč, proboha, proč je výzkum dopadů plošného očkování experimentální vakcínou zahrnuté do pláštíku temných konspirací a lidé, kteří kladou otázky a hledají odpovědi jsou stále ještě vyštvávaní na okraj společnosti. Vždyť je to regulérní obava a podezření, že plošná vakcinace měla nesmírně negativní vliv na porodnost. Není to jakési fanatické vědní tmářství, kdy se některé otázky prostě nesmí otevírat? Protože… protože proč? Pravda někoho ohrožuje? No jo, to ona dělá ráda. Ale do psí nohy, pravda je mnohem zajímavější materiál. Věda, která se snaží místo hledání pravdy vyvolávat kolektivní pocit viny, je věda podobná dogmatismu církví.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)