8.11.2017
Kategorie: Politika, Volby 2017

SPD na účelovém pranýři

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Prakticky denně se objevují články či jiná hodnocení o tom, že Strana přímé demokracie je stranou (SPD) fašistickou, zločinnou a podle Zaorálka z ČSSD je dokonce ten, kdo chce hlasovat o setrvání v Evropské unii (EU) vlastizrádce. Příval kritiky SPD Tomia Okamury obrovský až šokující. Strana, která vznikla teprve v květnu roku 2015 má však v současném parlamentu 22 poslanců a volilo ji přes půl milionu občanů České republiky. Za největší údajné zlo SPD je pokládán návrh na referendum o vystoupení z EU a návrh na zestátnění České televize.

[ad#textova1]

Referendum o EU

Malým výletem do minula je dobré si připomenout, že není to pouze Velká Británie, která z EU odchází.

Z Evropských společenství (ES; předchůdce EU) už vystoupily:

  1. Alžírsko– v roce 1962, když získalo nezávislost na Francii; s ní bylo členem ES od jeho vzniku v lednu 1958.

  2. Grónsko– k 1. únoru 1985 vystoupilo z ES poté, co si to voliči odhlasovali v referendu v roce 1982; v březnu 1984 o tom ES s Grónskem podepsala zvláštní smlouvu; tento ostrov se stal členem ES jako součást Dánska v lednu 1973, ale v roce 1979 získal vnitřní samosprávu.

  3. souostroví Saint-Pierre a Miquelon– v roce 1985 se z členského území EU stalo přidruženým zámořským územím poté, co v rámci Francie přestalo být jejím departementem a stalo se jejím zámořským společenstvím.

  4. ostrov Svatého Bartoloměje, francouzské zámořské území v Karibském moři – vystoupil z EU k 1. lednu 2012, když jako první využil pravidla nově definovaného v LS, jež zámořským departmentům možnost vystoupení z EU administrativně usnadňuje; ostrov Svatého Bartoloměje (francouzsky Saint-Barthélemy) se stal přidruženým územím EU. (Zdroj: 1url.cz/xtSow).

Nikdo tyto země neprohlásil za fašistické, jejich národy za vlastizrádné a nikdo by si takové hodnocení ani nedovolil. Návrh na opakování referenda o EU předložili první britští socialisté (Pane Zaorálku!) v roce 1974 a také v roce 1975 znovu proběhlo, tehdy ještě skončilo ve prospěch setrvání. Nikdo nikoho fašistami a vlastizrádci nenazýval. Odpornost české propagandy je z pohledu výše uvedeného více nejenže zřejmá, ale nejsměšnější na tom vše je, že ačkoliv SPD získala pouhých 538 000 voličů, odpůrci referenda o EU se předem bojí, že dopadne jako to britské či jiná výše uvedená. A proč se tak bojí? Protože už Charles de Gaulle předpověděl, že to takto koncipované EU fungovat nebude? (Zdroj: https://youtu.be/id0MBWiSyuc).

Snad jen připomínku, že referendum už 1804 vyhlásil Napoleon Bonaparte a vůbec se nebál, že lidé jsou hloupí a neinformovaní a Francie jich realizovala mnoho a mnoho dalších. Ve Švýcarsku je to nástroj běžně užívaný a nikdo o čtyřech národech Švýcarské konfederace nepíše, že se jedná o fašisty a zločince. To jen čeští ubozí novináři takto své spoluobčany častují.

Zestátnění České televize (ČT)

Návrh SPD se zdá být nelogický, když ČT je státní a její základ je dán zákonem č. 483/1991 Sb. Ale realita je jiná. Českou televizi si doslova zprivatizovala skupina šibalů a také je to na obrazovce vidět. Stejné tváře a stejné předem povolené názory a ideologie. Od normalizační obrazovky se to příliš neřeší. Hovoří-li Okamura o znovu zestátnění, pak se nejedná o politický omyl, ale o reakci na současný stav. ČT je sice veřejná instituce, ale je zcela nekontrolovatelná a nesmí ji kontrolovat ani NKÚ. Obdobně tomu bylo na Slovensku, a proto bylo financování jejich veřejnoprávní televize vyřešeno tak, že ta instituce je financovaná zákonem daným procentem z HDP. Představy SPD proto nejsou ničím „protistátním“, ale není divu, že se zapouzdření šibalové ČT čílí. V Květnu 2016 Miloš Zeman řekl: „…Česká televize by neměla být veřejnoprávní, ale státní institucí, že by koncesionáři neměli platit 135 korun měsíčně za její provoz, že by tento provoz měl být hrazený ze státního rozpočtu“. (Zdrop:  1url.cz/ptSoH).

Také je tedy Zeman fašista a zločinec? Ale prosím… tohle by si čeští žurnalisté měli ze slovníku opravdu vymazat.

Přímá volba starostů, hetmanů, primátorů

Kdybychom měli tuto přímou volbu, nikdy by nemohla primátorka Krnáčová v Praze vládnou a cit: „..s Karlem Březinou z ČSSD a dělat přesně ty korupční věci, proti kterým vystupují.“ (Zdroj: 1url.cz/3tSoq).

První opřímá volba izraelského premiéra se uskutečnila už v roce 1996, žádný fašismus ani zlo v tom nikdo nespatřoval a nespatřuje.

Přímou volbu starostů provádí tyto státy: Itálie, Portugalsko, Řecko, Kypr, Slovinsko, Slovensko, Polsko, Rumunsko, Bulharsko, Ukrajina, Makedonie, Albánie. (12 zemí) Kombinaci přímé a nepřímé provádějí dále Velká Británie (o způsobu volby rozhodují občané v referendu), Německo, Rakousko (dle spolkové země), Norsko, Maďarsko (přímo obce do 10 000 obyvatel) a Rusko. (6 zemí). (Zdroj: Analýza zavedení přímé volby starostů MV ČR).

Návrhy SPD tedy mají do jakéhokoliv extrémismu velmi daleko. To jen čeští presstituti pokračují v ohlupování občanů těmi nejhoršími totalitními prostředky: Lží a pomluvou.

[ad#pp-clanek-ctverec]

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...