12.6.2021
Kategorie: Ekonomika

Soros, Bloomberg, Musk či další miliardáři krátí daně … peníze jdou na podvratné neziskovky

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Platíte poctivě daně? Pokud ano, pak tedy odvedete na daních víc, než mnohý miliardář. Možná podotknete, že si mohou miliardáři  odepsat z daní peníze, vložené do charity. Jenže o jakoupak charitu se jedná? Například konkrétně Soros nalévá peníze především do neziskovek, které mají zajistit rozvrácení společnosti.

Horentní sumy tak platí otevřeně rasistické protibělošské organizaci BLM, která jen při nepokojích nejen v USA nadělala dosud poměrně značné škody, přičemž řádění spojené s ničením a rabováním v některých městech USA stále pokračují. V Evropě pak financuje především výměnu původních obyvatel za Afričany. Nalévá tak miliardy do promigračních neziskovek, včetně neziskovek, které provozují pašerácké lodě.

Nechvalně známý ultraglobalistický a měnový spekulant George Soros daroval miliony dolarů ultralevicově orientovaným politickým kampaním a projektům a miliardy své vlastní nadaci. Zároveň ve stejném období podle přehledu společnosti ProPublica neplatil vůbec žádnou federální daň z příjmu.

[ad#article_et21]

ProPublica nedávno při přístupu k dokumentům amerických daňových úřadů poznamenala, že několik nejbohatších Američanů – včetně zakladatele Amazonu Jeffa Bezose, výkonného ředitele Tesly Elona Muska a George Sorose – za poslední roky nezaplatilo žádnou federální daň z příjmu. Všichni uvedení tvrdili, že utrpěli tak velké ztráty, že negenerovali žádné zisky.

Sorosův úspěšný pokus vyhnout se daním vyniká nejvíce, protože současně financoval několik krajně levicových skupin, které – paradoxně – mimo jiné zaujímají přesvědčení, že bohatí by měli platit více daní.

Michael Bloomberg a miliardář Carl Icahn se také vyhnuli placení federální daně z příjmu po dobu nejméně tří po sobě jdoucích let.

Sorosův mluvčí v prohlášení uvedl, že v letech 2016 až 2018 tento notoricky známý globalista “přišel o peníze” na svých investicích, a proto v těchto letech nemusel platit žádnou daň. Jak přesně Soros přišel o tolik peněz, není jasné, protože akciový trh, kde dříve vydělal jmění, mezi lety 2016 a 2018 prudce vzrostl.

Pozoruhodné je také to, že i když tvrdil, že přišel o velké sumy peněz, stále si mohl dovolit darovat miliony dolarů demokratům a dalším neomarxisticky orientovaným frakcím a projektům, které by vzdorovaly Donaldu Trumpovi.

V roce 2017 daroval ohromujících 18 miliard dolarů své vlastní nadaci Open Society Foundations, která si zase udělala jméno financováním promigračních a rasistických projektů (vydávajících se za antirasistické), včetně různých projektů souvisejících s násilným hnutím černé moci BLM. The New York Times tehdy zdůraznily, že se jedná o jeden z největších darů od jednotlivého dárce jediné nadaci, zatímco Breitbart poukazuje na to, že to mohl být také promyšlený způsob, jak se Soros vyhnul placení daně.

Pro nás coby Evropany je ovšem podstatné Sorosovo dotování právě těch vysoce ziskových neziskovek, které podporují muslimskou invazi. Peníze z jeho OSF najdete na kontech promigračních neziskovek v celé EU, včetně ČR.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...