17.3.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Pouze 4 procenta migrantů, kteří nelegálně vstoupili do Řecka z Turecka, jsou Syřané

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Jak se migrační krize na hranicích Řecka prohlubuje, stalo se, že drtivá většina tzv. „uprchlíků“, kteří chtějí překročit hranici, nejsou Syřané, ale jsou to jednotlivci ze široké škály národů z Blízkého východu a Afriky.

Vůdce Turecka, Recep Tayyip Erdogan, se rozhodl otevřít hranici do Evropy poté, co prohlásil, že EU nepodporuje vojenskou akci Turecka v Severní Sýrii a že Turecko nedostává pomoc, kterou potřebuje, aby pokračovalo v podpoře Syrských uprchlíků, hlásí Proto Thelma.

Řecko uvádí, že v této probíhající migrační krizi na jižní hranici představují Syřané skutečně neuvěřitelně malé procento migrantů. Většinu tzv. „uprchlíků“ tvoří mladí, zdatní muži z Afghánistánu, Pákistánu, Íránu, Iráku a různých afrických zemí, jako jsou Moroko, Etiopie a Egypt.

Podle řecké vlády je většina přistěhovalců, kteří byli zadrženi v Řecku po nelegálním vstupu do země, Afghánci.

Countries of origin of the 252 migrants and refugees detained in Greece so far, per Greek govt:

Afghanistan: 64%
Pakistan: 19%
Turkey: 5%
Syria: 4%
Somalia: 2.6%
Iraq, Iran, Ethiopia, Morocco, Bangladesh, Egypt: 5.4%

Podle místních orgánů ze všech přistěhovalců zadržených pohraniční policií pochází převážná většina z Afghánistánu (64 procent), dále pak Pákistánci (19 procent), Turci (5 procent), poté Syřané (4 procenta), nakonec Iráčané, Iránci, Maročané, Egypťané a ti z Bangladéše, kteří jako kolektivní skupina tvořili 5,4 procenta těch, kteří byli zatčeni řeckými orgány za nezákonný vstup.

Turecko tvrdilo, že na řecko-turecké hranici se nashromáždilo více než 100 000 migrantů, což Řecko odmítá.

Otevření bran do Evropy pro Erdogana je způsob, jak může potrestat Evropu za to, že se nepodřídila jeho vůli. Po turecké invazi do severní části Sýrie a smrti tureckých vojáků v rukou Syřanů nebo jejich ruských spojenců vyzval Erdogan EU – svého spojence NATO -, aby podpořila jeho vojenské úsilí v konfliktu.

Turecko rovněž požaduje, aby EU poskytla více peněz na úhradu za tzv. uprchlíky, které hostí. EU již Turecku dala miliardy eur, aby jim pomohla s tzv. uprchlíky.

Řecko na tuto situaci silně reagovalo.

“Řecko nebude vydíráno Tureckem,” uvedl řecký premiér Kyriakos Mitsotaki a dodal, že řecká vláda uplatnila svá práva na ochranu své suverenity a svých hranic, které slouží jako hranice pro evropskou schengenskou zónu.

Řecko získalo dostatečnou podporu od svých partnerů v Evropské unii. Maďarsko, Česká republika a Slovensko přislíbily svou podporu Řecku, zatímco vlády, jako je Finsko, které jsou ovládány levicovými feministkami, odsoudily Řecko za to, že během probíhající krize odmítá žádosti o azyl.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...