12.1.2021
Kategorie: Politika

Po blamáži s epidemií rozjíždí vláda další blamáž s očkováním

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAPostupem času, kdy jeden ministr něco vyhlásí, druhý to popře a nakonec to premiér vetuje, aby vyhlásil něco opačného, protože odborníci radí, ti to pak popírají … a jsme na vrcholu světového ledovce v pandemii.

A totéž nám už vláda začíná předvádět s očkováním, což je momentálně bohužel asi jediné světlo na konci tunelu, které je momentálně na stole. Pan premiér o víkendu optimisticky ohlásil: „V pondělí přijde dodávka 20 000 vakcín od Moderny. Ta je směřována do Moravskoslezského kraje. A příští týden zase by mělo přijít asi 70 plat.

Jenže pak se ukázalo, že tento týden přijde těch dávek jen 8000. Důvod nebyl oznámen. Redaktor Událostí se 11.01. večer zeptal hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka (ANO) zda to pro kraj není zklamání. A pan hejtman odpověděl že to zklamání není (jak jinak – pozn. autora). Podívejte se na jeho odpověď (stopáž 5. minuta): „No pro nás až to takové zklamání není, protože mi v pátek telefonoval právě pan ministr Blatný s tím, že těch 8000 dávek půjde právě do toho Moravskoslezského kraje….“.

Takže asi ministr Blatný měl v pátek přesnější informaci, než premiér o víkendu. Nebo se premiér ještě nenaučil pořádně počítat, když národu před necelým týdnem na svém Twitteru sdělil: „Já jsem pro zajímavost v práci, počítám dodávky vakcíny a očkování, moje rodina je v Průhonicích.“ Dodávám, že to je úžasná, potřebná a adekvátní práce pro premiéra země. Ale je vidět že mu to počítání asi ještě opravdu moc nejde.

Takže aby toho nebylo málo, sdělil ministr Blatný, že pokud budou vakcíny, zvládneme naočkovat až 100.000 lidí denně. Jsem ohromen. Pokud vláda dopředu považuje za úspěch, že se podaří proočkovat 60-70% populace (zbytek asi očkování odmítne), tak by to znamenalo 7.000.000 očkovaných, což by při tempu pana ministra znamenalo 70 dnů, tedy něco málo přes dva měsíce.

To tempo by sice ještě nebylo na úrovni Izraele, ale překonali bychom zase všechny Evropské země. Také tomu po tom všem věříte?

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...