15.4.2021
Kategorie: Společnost

PETR BYSTROŇ: Triky, že AfD ohrožuje demokracii, ať na nás nezkouší

Sdílejte článek:

TGM

Víkendový sjezd AfD v Drážďanech komentoval poslanec za AfD Petr Bystroň…

 

[ad#article_et21]

 
Odchod Německa z Evropské unie, přísná imigrační pravidla i stop nošení roušek a respirátorů. Německá Alternativa pro Německo o víkendu schválila program pro zářijové volby.
 
Petr Bystroň o šancích AfD ve volbách do Bundestagu (26. září 2021) a do místních zemských sněmů, konaných v létě…
 
„V Sasku-Anhaltsku jsme za CDU druhou nejsilnější stranou a rozdíl se neustále zmenšuje. V Sasku už v aktuálních průzkumech nejsilnější stranou jsme. Při volbách do Bundestagu demoskopové (výzkumníci veřejného mínění) očekávají u AfD přibližně stejný výsledek jako minule (13 %), ale pnutí ve společnosti je momentálně velmi silné a do září se toho může ještě hodně změnit,“ komentoval pro Seznam Zprávy situaci AfD její poslanec ve Spolkovém sněmu Petr Bystroň.
 

Úřad na ochranu ústavy (BfV), chtěl zařadit AfD na seznam extremistů. Platnost zařazení AfD na seznam ale pozastavil správní soud v Kolíně nad Rýnem, a AfD tak zaznamenala dílčí úspěch. I tak šla ale do dvou březnových zemských voleb s „cejchem“ úředně potvrzeného extremismu.Poslanec Bystroň vidí v krocích BfV účelové poškozování opozice na politickou zakázku vlády.

[ad#ad_inarticle21]

V devadesátých letech již takto zlikvidovala opoziční stranu Die Republikaner. To se jí s námi ale nepodaří. Jsme nejsilnější opozicí a nejúspěšnější nově založenou stranou od konce druhé světové války. Jsme ve všech zemských parlamentech, v Bundestagu i v Evropském parlamentu. Odtud nás takovými triky nedostanou,“ napsal redakci bavorský politik AfD Petr Bystroň.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...