Toto je ten důkladně propojený svět oslavovaný novináři – oslavoval jej například Thomas Friedman, který žasl nad tím, jak “Big Data” a globalizace všechno propojují.
“Žádné dvě země, v nichž prodává McDonald’s, spolu nikdy neválčily,” tvrdil kdysi Friedman. Ve svém největším chvalozpěvu na globalizaci Svět je plochý (The World Is Flat) Friedman tvrdil, že “žádné dvě země, které jsou součástí stejného globálního dodavatelského řetězce, jako je třeba společnost Dell, proti sobě nikdy nepovedou válku, dokud budou obě jeho součástí.”
McDonald’s své restaurace v Rusku zavřel a ty na Ukrajině mohou kdykoliv vyletět do povětří. Rusko vývoz neonu omezilo a i z Ukrajiny jeho vývoz prudce poklesl. Generální ředitel společnosti Dell Michael Dell varoval, že globální nedostatek čipů může trvat roky.
Tady máme v praxi globalistické teorie o McDonald’s a Dellu jako nástrojů předcházení konfliktům.
Svět ale není plochý, náš svět je až příliš kulatý. Stejně tak dějiny nestoupají po vzestupné linii na správnou stranu, ale často se točí v kruhu. Proto islám opět válčí s Evropou, Rusko vtrhlo na Ukrajinu, Čína obnovuje své impérium a naše “placatá Země” zažívá dimenzionální zlom.
Zastánci globalizace vytvořili obdobu marxistického centrálního plánování ovšem s poněkud pružnějším globálním modelem, v němž obrovské korporace překlenuly globální bariéry a vytvořily velice efektivní prostředky pro pohyb zboží a služeb po planetě. Hranice by měly padnout a kulturní výměna má z nás všech učinit jeden celek, což předznamenavá velké sjednocení lidstva.
Vzájemně závislý svět ale ve skutečnosti znamená, že alžírští džihádisté střílejí v Paříži, členové gangů ze Salvadoru stínají hlavy Američanům na dohled od Washingtonu D.C., válka na Ukrajině způsobuje nedostatek tamponů a aut a radikalismus a extremismus jsou silnější než kdykoliv dříve.
Přicházíme na to, že výsledkem snahy “zploštit” náš svět je to, že se náš svět opět krásně zakulatí.
Technokratický nový světový řád megakorporací, které konsolidují trhy a pak dodávají výrobky ne ze skladů, ale “just-in-time” (právě včas), zůstal napospas rozpadlým dodavatelským řetězcům. Rostoucí inflace a narušené dodavatelské řetězce téměř znemožňují i velkým společnostem plánovat dopředu, a tak vyrábějí méně, a když se objeví někde nedostatek jejich zboží, tak nad tím jen pokrčí rameny.
Jsme teď vlastně ve válečné ekonomice, protože náš systém se stal příliš rozsáhlým a nepružným, aby se přizpůsobil vzniklému chaosu. Biden jako odpověď na všechno neustále vytahuje zákon “Defense Production Act” (zákon o obranné výrobě), a lze očekávat, že se časem celá ekonomika sovětizuje. Čím více se vláda snaží vnutit nynějšímu chaosu stabilitu, tím méně jsou dominantní hráči pohotoví a produktivní.
Konsolidace trhu v důsledku vládních regulací způsobila, že trhu nyní dominuje jen hrstka společností. Když některá z nich – jako například společnost Abbott v případě kojenecké výživy – zaškobrtne, tak to má katastrofální následky. Jiné společnosti – jako například společnost Procter & Gamble, která ovládá zhruba polovinu trhu s menstruačními potřebami, se ztráty tržního podílu ve prospěch konkurence obávat nemusí. Podobná konsolidace proběhla i v oblasti potravin a papírenských výrobků a supermarkety nahradily dynamickou ekonomiku kartely.
Za všemi těmi obchodními značkami výrobků v regálech stojí skřípající ekonomický systém sovětského typu, v němž hrstka obrovských podniků propojených se státem netečně vyrábí nekvalitní výrobky a přitom spoléhá na rozsáhlé dodavatelské řetězce, které již nemá pod kontrolou. V takovém systému není žádný konkurenční tlak na podávání lepších výkonů. Jediné, co je v supermarketech ještě stále americké, je reklama.
Problémy s tímto systémem byly méně patrné, když fungovaly jeho prediktivní mechanismy a zahraniční dodavatelé dychtili po amerických dolarech. Během nečekané krize jsou místa selhání až příliš zřejmá a zřejmé je i to, že systém nemá v úmyslu žádné z nich opravit.
Protože nemusí.
Elita odtržená od reality obyčejného života reaguje na problémy nesmyslným ujišťováním, vtipkováním a “wokeismem”. Podobně jako svého času sovětská propaganda ukazují korporátní prohlášení pouze to, jak obrovský odstup dělí ty, kdo systém řídí, od těch, kdo se ocitli v jeho soukolí.
Ale navzdory jejich podílu na současné situaci tyto masivní monopolní podniky tento svět nestvořily.
Biden a demokraté rádi obviňují podniky z toho, že si díky inflaci vytvořené federálními výdaji bezostyšně “mastí kapsy”, přitom málokterý podnik dává přednost současné krizi před rokem 2019. Málokdo – kromě těch, kteří jsou na naprostém dně – si užívá to, že nemůže racionálně plánovat budoucnost. Velké korporace a jejich investory zajímá spíše plán růstu než čtvrtletní zisky.
Demokraté byli největšími zastánci globalizace. Jejich regulace vedly k rekordní konsolidaci trhu a snižování počtu pracovních míst v USA. Korporace byly tlačeny k tomu, aby vyvážely špinavá “Republikánská” pracovní místa do Číny a “čistá Demokratická” kancelářská místa si nechávaly doma. Tato devastace zpustošila dělnickou a střední třídu a přebudovala celou naši ekonomiku na ekonomiku závislou na Číně a celosvětovém dodavatelském řetězci, v jejíž neprůstřelnost mohli věřit snad jen skalní globalisté.
To, jak OPEC ovlivnil ceny pohonných hmot za vlády prezidenta Cartera, se stalo vzorem pro celou ekonomiku. Válka kdekoliv na světě má dopad na Američany. Desítky zemí mají moc rozvrátit naši ekonomiku, ať už úmyslně, nebo neúmyslně. Dokonce i ekologické sliby o energetické nezávislosti se staly fraškou, v níž naše vláda prosí Čínu o další solární panely.
Vzájemná závislost nevedla ani ke světové vládě, kterou si globalisté přáli, přivedla nás naopak ke globálnímu chaosu, v němž se impotentní západní mocnosti snaží přemluvit zbytek světa k míru, aby se vyhnuly zaplavení uprchlíky, vysokým účtům za energie a prázdným regálům v supermarketech.
Poté, co globalisté připravili Ameriku o její ekonomickou suverenitu, se ukázalo, že nejsou schopni udržet globální stabilitu. Protože jim chybí vůle skutečně se postavit Číně, Íránu a Rusku, zmůžou se jen na pořádání dalších mezinárodních konferencí a budování zbytečné nadnárodní byrokracie.
Říkejte si o bývalé Společnosti národů, co chcete, ale ta měla v Ženevě jen 700 zaměstnanců. 44 000 zaměstnanců dnešní OSN je jen špičkou ledovce obrovského počtu nadnárodních organizací, které všechny tvrdí, že udržují mezinárodní pořádek, a přitom jen utrácejí spoustu peněz.
Globalizace globalizuje neschopnost globálního řádu. Velkolepé plány globalistů – stejně jako plány bývalého Sovětského svazu – nikdy nepočítaly s chaosem lidské povahy a lidskými ambicemi. Politici, filantropové a filozofové se snažili nahradit americký dynamismus hodinovým strojem. Ze starých Babbageových mechanických “počítačů” se stal cloud – globální síť serverů sloužící okamžité komunikaci – který ovšem naráží na stejná “zplošťující” omezení.
Amerika neměla být nikdy “plochá”. Byl to kontinent objevený lidmi, kteří pochopili, že Země je kulatá. Zploštění Ameriky oslabilo její ekonomiku i jejího ducha. Plochý svět, v němž není místo pro americkou výjimečnost, se naopak stává hřištěm pro výjimečnost Číny a Ruska. A americká ekonomika začíná trpět trvalým nedostatkem všeho.
Všimněte si, jak hitlermarkety roztahují regály, které jsou poloprázné jak za bolševika. Krčí se tam pár konzerv roztahaných po délce, anebo ty regály úplně odstraní.
Totéž v Praze v oděvních řetězcích.
Málo zboží a převis financí.
Putinova nenávistná ulhaná děvečka chodí nakupovat zřejmě do obchodů v Somálsku nebo nakupuje někde v Jemenu.
(PUTIN JE BOLŠEVIK Z KGB A OTEKLÝ POLOMONGOL)
(PUTIN JE BOLŠEVIK Z KGB A OTEKLÝ POLOMONGOL)
No, zjevně jsi dlouho nebyl nakupovat, protože je to pravda. I když … v ústavech vás krmí sestřičky, takže si toho všimnout nemůžete.
(JIŘÍ JE BLBEC A BLBEC)
Byl jsem nakupovat v ČR v Ostravě před čtyřmi dny před odletem do zahraničí nějaké oblečení, žádný výrazně viditelný nedostatek něčeho jsem nepostřehl, ani když jsem procházel přes hypermarkety kolem potravin.Vše co jsem potřeboval, jsem koupil,měl jsem i na výběr. Takže prozatím jsem uváděné katastrofické scénáře nezaznamenal.
(PUTIN JE BOLŠEVIK Z KGB A OTEKLÝ POLOMONGOL)
KDO je takový debil že chodí nakupovat obečení do potravinovýho hitlermárketu??
Co tak zajít pro hřebíky do zeleniny??
Jiří, vy jste génius. Vy nás trollíte a přitom stačí, že jste jen sám sebou.
Každopádně, není to o prázdných regálech. Je to o celkovém ničení kupní síly obyvatel ČR, nedostatek a budoucí přídělové ekonomiky.
(JIŘÍ ZASE OBOHACUJE SVÝMI MOUDRY PP)
Pane reagoval jsem na Vás v članku Žumpa jménem Forum 24 moje reakce nebyla na MAXIMA ale na toho FULL uSS mongola takže Vaše vyjádření proti mě považuji za pouhé nedorozumění
Omlouvám se za nedorozumění. A děkuji.
Příjmám chybovat je lidské
Procházel jsem obchody s oděvy kolem hypermarketu a také místo s oděvy přímo v hypermarketu . Co je na tom divného? Někdo si tam koupí potraviny, někdo květiny, někdo olej do auta…. Ty jsi nějaká lopata z vidlákova, že nevíš jak vypadá hypermarket?
(PUTIN JE BOLŠEVIK Z KGB A OTEKLÝ POLOMONGOL)
. .Hlučínský, zítra se tam štandopéde vraťte a v elektro si kupte Kontox, bude se vám v cizině hodit na závity, aby slanou vodou neoxidovaly, kdyby vám skrz uši nateklo do hlavičky.
No konečně jste odletěl na tu ukrajinu nandat to tomu putinovi hrdino….
Nezapomeňte na okurky na sestřelování ruských dronů z balkónů ….
Sláma na kravíně
Nemusí roztahovat regály, podíval sem se i jen na e-šuk od Hamé: NIC neměli ?!!! Před rokem toho bylo asi 10x víc?!
A stačí rohlik.cz, z toho by se jeden posral, ceny jak na klondajku a zboží nikde…. a když, tak pi*čoviny pro miliardáře a ne pro lidi!
Vše velké stojí za hov….
Ve velikých, nadnárodních firmách je dnes více socialismu a “pokrokářské” ideologie”, než v bývalém Polytbyru SSSR.
Souvisí to s velikostí a vzrůstajícím podílem neproduktivních “managerů” v řízení. Všichni ti ředitelé globální odpovědnosti a enviromentální náměstci….
V malé firmičce vás pošlou s globálním oteplováním, či genderovou citlivostí do haj zlu, neb na ptákoviny nemají čas, ani lidi. Protože každého zaměstnance platí z toho mála, co utrží za výrobky. Za reálné, fyzické výrobky pro normální lidi.
Řešení?
Krok zpět. Hranice. Cla a dráty. Soběstačnost (co to jen jde). Podpora výzkumu (ale jen technicko-přírodovědného) – zkrátka soutěžení států. Každý za své a po svém. Tak, jak to udělalo Evropu velikou.
Samozřejmě máte pravdu. Jenže tímhle postupem by se rozpadla většina penězovodů, které si neproduktivní paraziti (politici, neziskovky, bruseloidní úřady, jen pro ukázku) pracně vybudovali. A Vy si snad myslíte, že se jich bez boje vzdají? Kdepak, poteče krev. Bohužel na obou stranách. Zatím je lidem relativně málo zle, ale nebojím, se, že by se to, pod laskavým vedením Západu, nezhoršilo dostatečně na to, aby vzali klacky do rukou.
Do té do doby je spíchnou kovidovkou na tečku, druhou . třetí a booster je nutný a po dvou měsících jim zrudne zelená aplikace mozku v ruce na kurvit pas.
No a všimněte si toho, jak utichly hlasy přemoudřelých režimových zpěváčků, co všechno nebylo za bolševika. Ženeme se (přesněji řečeno, jsme hnáni) do ještě většího marastu, než byl za husákovského socialismu. Ono pak možná ani nebude vadit, že zase nebude toaletní papír, protože, narozdíl od těch dob, nebude co srát.
Ať tak, či onak, za minulého režimu nikdo nemrzl, ani nehladověl. A obojí nás teď, díky vazbě na umírající Západ, čeká. Pravda, za bolševika nebyly banány a kiwi. Zato ale jeden průměrný plat přestavoval více, jak 10 měsíčních nájmů bytu. O ceně plynu nemluvě (tehdy 0,1 Kčs/kWh).
Jak řekl zrzavý potkan Havel, “Evropa je úkol”. Pro něj to, jednoznačně, úkol byl. Na základě pokynů řídících důstojníků ze Západu nahnat tuhle zemi do neřešitelného postavení bezmocné kolonie, která postupně chcípne na nedostatek všeho. A zhavlované masy mu to žraly. No, tak teď nebudou mít žrát co.
Doufám, že si to peklo po smrti užiješ naplno a dlouho, Václave!
Kadle, není to stejné v celé republice. My, Moraváci, jsme na různé ústrky zvyklí a pořád si ještě pamatujeme, že za komančů byly prachy jen pro čecháčky a Slovensko, na Moravu se kašlalo. Myslel jsem si, že celý národ už současnou vládu prokoukl, jaká je to neschopná a zlodějská verbež. Omyl, velký omyl !!! Synci nám ke 40. výročí svatby koupili třídenní pobyt na zámku ve středních Čechách. Když jsem po večerech poslouchal kecy místních lidí a dalších návštěvníků z Práglu, zlomil jsem nad tímhle národem hůl. Oni pořád považují současnou vládu za nejlepší a z Fialy dělají málem poloboha. Fuj !!!
Kadele, přestaň lhát.
Jí sám si pamatuju, jak jsem musel v první či druhé třídě psát domácí úkoly v kabátu, protože byla zima.
Spolužák od naproti, tam zas neměli doma koupelnu a záchod měli na chodbě.
Co se hladovění týče, tak socialismus začal v roce 48 a přídělověj systém byl až do roku 53 a ani potom to nebyla žádná sláva. Maso se dováželo jednou nebo dvakrát tejdně a lokální masna nebo zelinářství byly katastrofický. Když padl socialismus, tak se lidi jezdili do Německa dívat na to, jak vypadá supermarket a pak ani nemluvil, jak to na ně bylo moc zboží.
V porovnání se západem zoufalství. Za dvacet let bude taky všechno jinak.
Ale třeba se dočkáme toho, že počítač bude za ekvivalent dnešních 100 000 Kč a z rozdílu v ceně nám stát bude dotovat jídlo.
Jinak chápu, že by jste se měl dobře vy osobně, ale patřil jste k privilegovanejm. Pekarová se má dneska také dobře a nedá na dnešní režim dopustit.
To, co autor popisuje v USA, že není žádná dětská výživa, takhle to tu bylo za socialismu pořád, pořád něco, co chybělo.
Že vám to stojí za to takhle lhát. Je to ubohý.
Kde jste zil? Ja se narodil koncem padesatych a take nepamatuji hlad a zimu. Je fakt ze u babky jeste nebyl v baraku hajzlik (venkovni), ani voda (verejna studna). Ovsem v polovine sedesatych zavedli k ni vodovod.
Ovsem znam hodne zapadaku, starsich lidi, kteri tu zimu a hlad zazili, proto emigrovali po celym svete.
Hlad a úplnou zimu taky ne – ale jedlo se velmi skromně, to má Ornius recht. Zelenina a ovoce veškeré žádné (poloshnilá mrkev, celer, cibul a brambory, to bylo opravdu všechno) ale bylo dobré mlíko, máslo a chleba. Maso přesně jak bylo řečeno – fronty se stály od pěti od rána a místo ve frontě se měnilo za jiné úsluhy. Máma uměla z brambor čarovat….no, tak my starci si vzpomeneme a naučíme to mladochy.
Ano, byly nedostatky a problemy, ovsem kazda mince ma rub a lic.
Ano nebylo kdoví jak, ale hlady jsme netrpěli. Žilo se skromně, to jo, ale žije me. žijeme né?!! Markýza to vidí bych řekl moc ideově a neměla by to tak prožívat. Bylo by dobré se trochu uvolnit, jinak z toho mít nic nebude.
No, zatím jsme ještě nepadli na úroveň ČSSR v padesátých letech.
Politicky už ano.
Ideově?? No to jste mě dostal….naprosto nerozumět jazyk váš kmen.
Přesně to říkám celou dobu.
Otázka je, kdo měl rub a kdo měl líc a kolik bylo rubů a kolik bylo líců.
Jak kdo. My měli příbuzné na venkově a doma zahrádku. Takže jsme měli celoročně kvalitní, chutné ovoce, ne ty dnešní prefabrikáty, které jsme si trhali přímo ze stromu. A domácí vejce, králíky…zeleninu.
Ale že bychom mrzli nebo hladověli, to si fakt nepamatuju. O víkendu se pekly koláče, sladkosti se nepožíraly imrvére a děti aspoň nebyly tak obézní.
Jediné, co pamatuju byly uhelné prázdniny v 70.letech a na ty jsme se těšili.
.. ovšem život na venkově znamenal v podstatě další směnu po skončení oficiálního zaměstnání aby člověk nemusel hrbit hřbet někde v krámě.. prosímvás, máte…?
V té době moji příbuzní a známí na Západě to chudáci stíhali jen s jedním zaměstnáním, a když přijeli na návštěvu, bylo to jako další vánoce..
No takže jak Euridyka potvrzuje, co píšu.
Jídla bylo pomálu a museli jste si ho chovat/pěstovat sami a shánět přes příbuzné a známé. Kdo je neměl, ten utřel. Nástup Husáka přišel po 20 letech socialismu, takže uvidíme, jak na tom budeme za 20 let a budeme srovnávat.
Euridyko – jak to tedy bylo s topením a kdy. Sháněli rodiče uhlí a jak jim to šlo? Zase přes příbuzné a známé? Topili jste dřevem? Měli jste topení na plyn? Vytápěli jste celej byt/dům nebo jenom jednu místnost?
Co jste byli za rodinu? Velká, malá? Zaháčkovaná s komunistama, třídní nepřátelé, šedá zóna? S něčím na výměnu jako u Kadla?
V normálním malým městě, ale soudruhům moc nešlo plánování.
Ale ve vaší době, když jste byl dítě, tak důchodci sem tam páchali sebevraždy, protože neměli vůbec na živobytí. Soudruzi jim spočítali malej důchod a už to bylo. Pak se někde pověsili nebo si pustili plyn a k vám se to jen nedoneslo. Dětem se tyhle věci moc neříkají, pokud se nemusí.
Vědět, že se něco dělo, je snadné. Vidíte to a je to. Vědět, že se něco nedělo, je daleko těžší, protože se to může klidně dít tam kam nevidíte. Klidně i vám pod nosem i za zádama.
Stačí jen vzpomenout jak to chodí s nevěrou. Manžel si myslí a milenec ví.
Narodil jsem se na přelomu 50. a 60. let. Ano, žili jsme skromně, ale rozhodně “v kabátě” jsme nikdo úkoly psát nemuseli, protože jsme si směli zatopit v kamnech (což dnes nesmíte). Vyrůstal jsem v městském prostředí a nevybavuji si, že by některá rodina neměla koupelnu. Ano, v pavlačácích bývaly společné hajzlíky, ale v tom zase tak zásadní problém nespatřuji. Díky tomu, že oba moji rodiče byli užitečného řemeslného vzdělání, nedostatkem masa jsme netrpěli. Každou chvíli někdo chtěl něco ušít, něco opravit, postavit, vymyslet … Za ekvivalent současných 100 tisíc bude, co nevidět, topení na půl sezóny, bez čehož žít nemůžete, zato bez počítače klidně. Takže ať si stojí, co chce.
Nevím, kde jste přišel k tomu, že “(jsem se) měl dobře vy osobně, ale patřil jste k privilegovanejm”. Víte o mně totál loboďo, takže Vám nezbývá, než lhát.
Narozdíl ode mne. Je to ubohý.
Nechoď s pány na led ten je nebezpečnej, tam vlaky nejezdé a žádné téma není problém, tady je to marný. Takhle si kurrwyt sobotu.
Taky děříte těm jeho lžem?
A soudružkám učitelkám jste taky všechno věřil, pilně se hlásil a nahlásil spoužáky, co si říkali, že Američani mají lepší rakety než Rusové?
Zjevně nemají.
Například u hypersonických zbraní se běžně počítá zaostalost Ameriky oproti Ruské Federaci přes 10 let.
Takže vlastně lhali a to by se hlásit mělo, ne? Tedy, ne u Vás, u Vás je to projev existence.
No, tak jste byl privilegovanej.
Nevím, proč jste napsal kabát do úvozek. Nevěříte, že tehdy existovaly kabáty?
No tak si to nevybavujete. No a co jako? Tak vám to neohlásili. – My jsme se o tom se spolužákama běžně nebavili. Vím to jen u těch, u kterejch jsem byl a viděl to. Byly to starý domy a koupelny tam měl dodělávat OPBH, jen to tam soudruzi flákali, dělat něco svépomocí, na to byly potřeba prachy a známí a čas. Ne každá práce to dovolovala.
Taky jsem to viděl na venkově, kde neměli koupelnu ani koncem sedmdesátejch let.
Co z toho, že vy si něco nevybavujete. Neřekli vám to, zapomněl jste to, nepozvali vás nikdy k sobě domů. Přece mi nebudete říkat, že jste byl u všech spolužáků doma?
Taky vám asi všechny spolužačky nehlásily, kterou šuká/osahává táta, strejda, soused, farář a dělo se to. O některejch věcech se prostě moc nemluví.
No vidíte, jak byl ten socík ubohej. Za peníze jste si maso nekoupil. Musel jste to pokoutně měnit za protislužby. Mohli doma nějaký ty užitečný dovednosti směnit za doučování pro vás, abyste ve studiích došel až tak daleko, že byste padl na vyučování logiky. – Ani vás nenapadlo, že když vaši museli shánět maso přes známý, tak lidi, co neměli nic na výměnu, tak maso prostě nemuseli mít vůbec. Nějaký dělnice z lehkýho průmyslu, neměli čim korumpovat řezníka. – Přitom to přímo vyplývá z toho, co píšete.
Jo, bez počítače se dá žít. To jsou věci. – Kde žijete a čím se živíte? Živnostník dneska musí mít datovou schránku. Většina úřadů dnes komunikuje po emailech. Přijdete do banky – maj tam počítače, přijdete do večerky maj tam počítač, jdete do cestoJestlvky, maj tam počítač, jdete na úřad, maj tam počítač. Spousta věcí se dá pořídit dneska jen přes počítač.
Bez počítače všechno dost podraží, protože se bude muset budovat paralelní systém a něco nepůjde vůbec.
Jo, kolik bude stát topení na zimu uvidíme. Ale vidíte, je to problém i když na to mám. Jen chápu, že na to ostatní mít nemusej.
Vím o vás dost, aby mohl napsat, že jste byli privilegovaní. Vždyť jste to sám znovu napsal: “oba moji rodiče byli užitečného řemeslného vzdělání, nedostatkem masa jsme netrpěli. Každou chvíli někdo chtěl něco ušít, něco opravit, postavit, vymyslet.” – tak to měli privilegovaní. Loboďo. – fakt vaši měli investovat do vašeho doučování. Ani nevíte, co na sebe všechno vykecáte.
Lžete vy. Přeci takovejm blbostem nemůžete úplně věřit.
Vaši museli korumpovat řezníky, aby se dostali k masu a budete blábolit, jak tu bylo dobře. Pomatenče.
Dobrý výlev nenávisti, ale informační hodnota +- prd. Tak jo, užijte si to, Alzheimer je někdy tvůrčí, když vzpomínky na pravdu už odpluly.
Ale žádná nenávist chlapečku. To je čistá pravda.
Navíc část z toho je přímo od tebe.
Když ti došli argumenty, tak jen lacině obviňuješ z nenávisti, jak ČT.
Ovšem, nenávist hlásali komouši. Je to integrální součást jejich pošahaný ideologie. Vždyť je to v těch knížkách napsáno dodnes. Mě to vadí, tobě ne.
Jen křivácky házíš na mě, co jsi sám.
Jsi tak ubohej.
Ve Velké Británii byl přídělový systém až do roku 1954 !
Přesně.
Také Churchill vyhrál válku a prohrál volby. Pak tam měli takovej soft socialismus v podstatě až do Thatcherové.
Ve Francii a USA byly tou dobou zlaté časy.
V Británii chudoba a u nás bída.
Havel na Hrad
Naštěstí ten zjeb zdechl škoda že ta rakovina byla tak rychlá chtělo to ještě tak tři roky pomalýho chcípání v ukrutných bolestech
Myslite, že mu maji udělat na některem hradě mauzoleum?
Havel na hrad …
Jo, na Špilas. Ale už je pozdě, cuknul škrpálama.
no já nevím,ale pokud se dobře pamatuju,tak největší zastánce globalizace byl G.Bush jr. a jeho republikánská vláda…
Nedávno jsem byl v USA(konkrétně NY),je to jen takovej postřeh,ale dost mě překvapil:v obchodě se suvenýry jakákoliv cetka,jakákoliv blbost-otvíráky,makety sochy svobody nebo empire state buildingu,hrnky,trika-vše made in china-ani blbej pohled si američani nejsou schopní vytisknout,ten byl totiž taky z číny-to mě teda dost zarazilo…
… což by mi zase tak nevadilo, zdravý kapitalismus optimalizuje náklady. Tedy, hovořit o zdravém kapitalismu v souvislosti se současnou Amerikou je, samozřejmě, směšné, ale zrovna ten outsourcing cetek do Číny bych jim nevyčítal.
Jo, jenže právě ten outsourcing znamená, že se v USA zrušila pracovní místa a podniky a pak tam USA nemá nic a je chudá a závislá.
No, že by zchudli outsourcováním výroby cetek, je úsměvné. Kdyby si tam nenatahali tolik barevných imigrantů a drželi kvalitní výzkum, vývoj a výrobu, mohli být v pohodě dodnes. Když se, například, podívám na výpočetní techniku USA 70. let (typicky Hewlett-Packard), je to technologická balada. Když se podívám na současnou řídicí jednotku do auta, sesmrkanou bezolovnatou pájkou z čínských beruší, je mi do pláče.
Kdo chce kam, skončil tam. Darwin je neúprosný.
Měli vám zaplatit to doučování.
Vždy trochu zchudnete outsourcováním čehokoliv přeci. Jde o to, kolik na tom vyděláváte a kolik lidí ten kterej cetkařskej průmysl živí.
My jsme přeci měli také velký cetkařský průmysl, dokonce byl a kde je teď a jsme o to chudší.
Aby naši pacienti ušetřili co nejvíc peněz,tak nás prosili o co nejlevnější denní meníčko.Navhli jsme tedy velice výživnou ozdravnou denní kůru v ceně 4864 korun.Rano se začíná s čistou vodou ze studánky až do prasknutí.Pak mají prý na dlouho dost,takže večeře je pak zasytí.Ta se skládá s půlky brambory a jednoho listu zelí.Vetsinou ale nedojedli,že prej od rána nemají hlad.
hele zajistila nám vláda elektrický lokomotivy a banány? zajistila!
tak o co de, ne??
na vánoce budete mít v bytě 16°, ale zas budete mít mandarinky a bude vás hřát jak jste porazili toho Putina, ne??
a ani vařit nemusíte, to zajistí Armáda spásy a, polivku bude rozlívat primátor (nebo i bachař, podle toho kde už budte)
Když bude v zimě venkovní teplota +12 a zasvítí sluníčko tak tam těch 16 bude no ….. obávám se že odmítnout levný plyn když ani drahej nakonec nebude jaksi topení neohřeje … bohužel to pořád tupcům nedochází … lepší normální hospodaření a dovoz vývoz i za cenu zničení jednoho herce lajnaře co se zásobuje výhradně koksem a myslí si že to celé je jen další role ….
Jinak komu bude zima a nemá se jak ohřát, doporučuju vládní úřední budovy … jsou naše a když rozkrádání a zničení ekonomik tka moc tihler vládněúřední šmjdi celou dobu cíleně páchají, tak jim nemůže pár lidí co jim zničili možnost se ohřát doma vadit …. obzvláště na fízlárnách si nesmí ani stěžovat na lidi co se jim tam nahrnou když pořád pindali, že prej kdo nemá co skrývat ten se přece dohledu nebrání a tudíž jim lidé vadit nebudou když teda prej dělají hyper super korektně vše co dělají a nemají tedy co na těch fízlárnách skrývat před lidma …
Bodejť. a maso bude v Brzku
…sojove
co hajzlpapír soudruzi , je ?
Papíru je dost a HAJZLŮ celá pětikraksna včetně senátu
Kámo co trénink pochlub se
Mládež šla nakonec sama, nebylo my. Ale byl tam druhý třelmistr a skoromanžel mé dcery říkal, že vnuka chválil. Chtěl bych si něco pořídit, ale nejsem furt rozhodnut. Ještě k vnukovi, je asi fakt na to šikovný, když přišli zpět domů tak jsem mu tu postavil ještě pár plechovek, tak to kosil. Vím je ještě malý, ale zvýším hlas a je mimo. Musím ho časem zocelit, aby se nepodělal, když na něj někdo zařve. Je mu teprve deset.
Kup bedýnku granátů a vem to na plochu, to ho ošlehá, bude zocelen!
jako srandička dobrý skutečnost s blbým koncem
..pro začátek opakovací brokovnici(pumpa..). Samonabíjecí nebrat!
výborná volba ráže 12/76 MAGNUM broky od 5mm po 8.4mm případně Slug 32g poloautomat je třeba krmit vyšší navážkou
Je mu 10, co takhle Flag 88mm? Pavel má určitě nějakej zašitej, jak bránili Plzeň před amíckejma náletama.
Jo, zakopanej pod stodolou a pod sadem zakopanej sklad střeliva.
..inu, mezi lidma se dá najít ledacos, to je vidět při každé zbraňové amnestii.
Já osobně viděl v devadesátém roce v Chorvatsku ve stodole ukrytý plně funkční, udržovaný, bojeschopný(munice..) italský tank M13/40.. prej se ještě bude hodit, povídal pantáta.
No, asi se hodil..
Je dobré myslet na zadní vrátka
Boomere.
Problém s tímhle vidíme na Ukrajině. Za chvíli vystřílíte schovanou munici a skončil jste. Potřebujete přísun munice, to znamená továrny a pokud možno z dostřelu nepřítele.
Tyhle zbraně jsou jen pro první nápor.
.. první nápor musí být velmi přesně naplánován a v naší pomyslné situaci jedním z hlavních kroků je přechod od nahodilosti ke standardizaci. Víte, kde ve vašem nejbližším okolí jsou možné zdroje v tomto směru?
Trénovat jak to jen jde jestli je mladýmu deset a není upejpátko zkusil bych kraf maga je to tvrdší ale velice účinný
Mňjiely jste se víc učit.
https://svobodny-svet.cz/chladna-zima/
To se měli učit.
Je třeba nové vudce jenž najdou další smysl našeho konání.Viz třeba výstup z EU nebo z NATA.Proč ještě tohle musíme živit z našich daní .Není toho dost na tak malý stát.Platy východoevropské ceny západoevropské ,Dvojí kvalita potravin.Energetická burza v lipsku ,Změna volebního systémy a ty sebevražda a nechody..To není náhoda .Do zbraně.
Pry bude zavedena nova štědrovečerni tradice. Namisto vanočniho kapra smaženi brouci na ohni při svičkach.
Hlavně, že bude dostatek hajzlaku a bananu. Sice nebudete mit na otop, na najem, na potraviny, ale až se z toho posejete, utřete si pozadi voňavym hajzlakem a banan spolehlivě zabrani prujmu.
Energetický Lehman Brothers? Německý gigant Uniper přeprodává ruský plyn, nyní je před krachem. bohemia energy u nás podle stejných not. a to se vyplatí https://www.youtube.com/watch?v=mgmYrI7QjIc&ab_channel=AjtakHonza
..to je furt ňákýho pláče, že nám někdo chce zničit svět, že nás čeká období nedostatku všeho.
Zkuste se na věc podívat z opačné strany, představte si, že patříte mezi elitu, která svět ovládá.. minimum plebsu, výroba strukturovaná jen pro zajištění nejvyšších standardů elitní skupiny a záchovné dávky pro regulovanou skupinu obslužnou, čistá příroda.. no není to nádhera? Takže při pohledu z téhle strany jde o vylepšení stávajícího světa.
Musíte se víc snažit, pane správče, jinak vás vyměníme! My jsme totiž správní rada..
Něco na tom bude, moje prase se mě druhej den po zabíjačce taky ptalo jak mi chutnalo.
zatímco:
Evropská komise navrhuje první tranši nové makrofinanční pomoci pro Ukrajinu ve výši 1 miliardy eur.
Evropská komise navrhla novou operaci makrofinanční pomoci (MFA) pro Ukrajinu ve výši 1 miliardy EUR jako první část výjimečného balíčku makrofinanční pomoci ve výši až 9 miliard EUR oznámeného ve sdělení Komise ze dne 18. května 2022 a schváleného Evropskou unií. Rada ve dnech 23.–24. června 2022.
Tisková zpráva1. červenec 2022 Brusel
pokračování zdroj
https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/cs/ip_22_4264
Někdo musí pohánět zisky vojenskoprůmyslového komplexu. Hospodářského ziskování vyvolených a “vyspjelých do posledního ukrajince či slovana vydrbaných totál. Vjedci
Jonei – sti, ʇɐʞʇo uǝןzǝ.