24.7.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Obdivuhodná odhodlanost – hrdinové mezi námi

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

25. letý Nicholas Bostic, který rozvážel pizzu, jel 11. července krátce po půlnoci podél Union Street ve městě Lafayette, v americkém státě Indiana, když si všiml, že jeden z domů hoří. Zastavil a utíkal k domu, kde zkoušel najít zezadu cestu dovnitř. Podařilo se mu otevřít zadní dveře a začal křičet, aby probudil obyvatele, pokud ještě byli uvnitř, ale nikdo mu neodpovídal.

Uvažoval, že dům byl již prázdný, ale nebyl si jistý a tak vnikl dovnitř, chodil z místnosti do místnosti a volal, že dům hoří. Podařilo se mu probudit čtyři děvčata, ve věku od jednoho a půl roku do osmnácti, která spala nahoře. Vyvedl je z domu do bezpečí, ale dověděl se od nich, že ještě jedno děvče, šestileté, je uvnitř.

Vrátil se zpět do domu a hledal toto dítě. Volal, ale nikdo se mu neozýval. Spěchal nahoru, kde předtím našel ty čtyři, všecko prohledal, ale nikoho nenašel. Když chtěl sestoupit do přízemí, schody byly již zahaleny černým kouřem a cesta tudy byla nemožná. Proto se rozhodl opustit dům oknem. Jenže v tu chvíli uslyšel zespodu dětský nářek.

Pevně odhodlán děvčátko zachránit, obalil si obličej košilí a vrhl se do černého koře na schodišti. Dole byla úplná tma, kouř byl už naprosto všude. Lezl po čtyřech a po hlase našel plačící dítě. Vzal je do náručí, ale vůbec nevěděl jak zpátky. Nemohl si vzpomenout kde byl zadní vstup do domu a tak se vydal zpátky nahoru po schodišti. Tam vyrazil rukama okno a s dítětem v náručí vyskočil ven ze 2. poschodí.

Kolem už byli lidé a ti od něho děvčátko vzali. Jeho první starost, když se probral z mdlob byla, jestli je holčička v pořádku. Kupodivu, byla v naprostém pořádku.

Nicholas sám ale v pořádku nebyl, byl poraněn na několika místech, pravou ruku měl pořezanou, celé dlaně popáleny a plné puchýřů a byl přiotráven kouřem. Ale postupně se uzdravil a dobrou náladu mu dodávalo to, že všech pět dětí zachránil.

Jeho bratranec zorganizoval vybírání příspěvků na stránce GoFundMe, aby získal peníze na zaplacení nemocničního pobytu. Začátkem srpna bude uspořádána slavnost v Lafayette na Nicholasovu počest a výtěžek půjde rovněž na jeho podporu.

Rodiče těchto dětí se právě vraceli domů, když přijeli hasiči. Patřili ke spolku, kde závodili v házení šipkami na terč. Později prohlásili, že to bylo asi naposledy, co byli v noci mimo domov.

Převážná většina amerických domů jsou stavěna ze dřeva. Takový dům vzplane celý, jako jedna svíce během 10 minut. I mnohapatrový dům je při požáru v několika minutách zcela zachvácen ohněm. Jak to, že tato rodina neměla v domě požární hlásiče, to zbývá vědět. Kdyby tyto byly nainstalovány, všichni by se včas vzbudili a v bezpečí by opustili hořící dům.

 

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)