19.12.2020
Kategorie: Politika

Nová americká vláda: Odborníci z etnických a sexuálních menšin

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonNově zvolený americký prezident Joe Biden pokračuje ve výběru osob do své administrativy. Mediálně je tento výběr provázen zdůrazňováním „vlastností“ kandidátů, které jsou poplatné progresivním levicovým názorům.

Pokud se skládá jakákoliv vláda na světě, hrají v tom roli zejména osobní vztahy a známosti obecně. Většinou se jedná o členy politických stran, které ve volbách uspěly. Jejich vládní pozice je samozřejmě doprovázena odpovídajícími platy a očekává se, že lidé, jmenování do vlády budou k této vládě loajální. Praxe je samozřejmě taková, že pokud jde o koaliční kabinet ze dvou či více stran, je nutné uspokojit ambice špiček každé politické strany. V takovém případě často stranické tričko přebije vládní soudržnost, což známe nejen z naší politické reality.

Nová americká administrativa zvoleného prezidenta Joea Bidena vzniká ovšem za zcela jiných, progresivních podmínek. O kandidátech a kandidátkách se dovídáme zcela „zásadní“ informace. Ministrem dopravy tak má být jeden z kandidátů na pozici prezidenta v primárkách Demokratické strany Pete ButtigiegPete Buttigieg otevřeně deklaroval, že je gay. V roce 2018 uzavřel sňatek s Chastenem Glezmanem, který poté převzal příjmení Buttigieg. Zálibou Petea Buttigiege je hudba, hovoří sedmi jazyky. Vydal autobiografickou knihu Shortest Way Home. Progresivní média si všímají právě homosexuality a píší, že „LGBT komunita oslavuje jeho jmenování“.

O Kamale Harrisové, kterou Demokratická strana vybrala na pozici viceprezidentky, se toho také již popsalo dost. Demokratická strana jí údajně vybrala po důkladném prověřování tak, aby byla přitažlivá pro některé menšiny v USA. Harrisová byla také v primárkách Demokratické strany a tvrdě Bidena kritizovala za jeho názory z minulého století a podporuje rozvážení černošských dětí do škol, kde bydlí převážně běloši v rámci tak zvaného desegregation busing). V této souvislosti vyčetla Harrisová během televizní debaty 27. června 2019 Bidenovi, že v minulosti spolupracoval s předními segregacionistickými politiky a byl proti rozvážení černošských dětí autobusy do veřejných škol s převahou bílých dětí v rámci politiky desegregace škol. Harrisová podporuje pozitivní diskriminaci na amerických univerzitách, podle které se při přijímání studentů univerzity rozhodují podle rasového klíče a zvýhodňují černochy a Hispánce. Tady alespoň víme, co můžeme od nové viceprezidentky očekávat a obecně je považována za jednu z nejlevicovějších senátorek.

Mimo v článku jmenovaných má být toto ženomuž Bidenovo ministryní školství. Jen rpo dokreslení. (pozn. PP)

Mimo v článku jmenovaných má být toto ženomuž Bidenovo ministryní školství. Jen pro dokreslení. (pozn. PP)

Nastupující americký prezident Joe Biden představil další členy své administrativy, většinou jsou to ženy. Ministryní vnitra bude současná poslankyně za Nové Mexiko Deb Haalandová, která se tak stane první zástupkyní domorodých obyvatel USA v čele tohoto úřadu. Biden také zřídí kancelář zaměřenou na globální oteplování…. Do čela EPA pak Biden chce Michaela Regana, který je nyní zodpovědný za oblast životního prostředí v Severní Karolíně. Regan bude prvním černochem v čele EPA (Agentura na ochranu prostředí).

Budoucí americký prezident Joe Biden zřejmě jmenuje ministrem obrany generála ve výslužbě Lloyda Austina. Pokud by se jím opravdu stal, bude prvním černochem v čele Pentagonu. Austinovi nejspíše zvýšilo šance jeho kontroverzní působení v administrativě Baracka Obamy.

Sečteno a podtrženo: Informace o nových osobách americké vlády jsou přehledem titulků – první černoch v čele Pentagonu, první Indiánka ministryní vnitra, první gay ministrem dopravy atd. atd. Jako by jejich etnická příslušnost či sexuální orientace byly těmi nejdůležitějšími předpoklady pro výkon funkce v americké vládě. Domnívám se, že akcentace takových detailů je jen dokladem toho, jak je společnost v USA rozdělená. Navíc se tím dává najevo, že příslušnost k jisté menšině je ta nejlepší kvalifikace pro výkon nejvyšších funkcí ve státě. Opět lze jen konstatovat, že Bidenova administrativa pokračuje ve stejné a dodávám neúspěšné politice Baracka Obamy. Černošské čtvrtě po skončení Obamovy vlády zůstaly stejně nebezpečné pro bělochy jako dříve. Biden dokonce zašel tak daleko, že prohlásil před volbami na adresu černošských voličů, že „kdo chce volit Trumpa není černoch“. Pak se „omluvil“. Tento „rasismus naruby“ jen dokládá, že Biden zneužíval a zneužívá příslušnost k menšinám v politickém boji a k ničemu dobrému to stejně nepovede.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...