26.1.2021
Kategorie: Společnost

Nasaďte policajty na covidové jednotky!

Sdílejte článek:

MARTIN PRÁŠEK

Když jich může přijet 30 zavírat malou hospůdku na dědině, mají evidentně dost lidí na to, aby mohli jednou v životě OPRAVDU pomáhat a chránit !

Zdravotníci jsou vyčerpaní a před kolapsem. Jejich odborový boss Kubek dští oheň a síru na stát, že nezavřel více živností a více lidí a více neomezil svobody. Stát povolal mediky a středoškoláky na nucené práce do zdravotnictví, čímž ohrozil jejich další vzdělání. Místo aby si všimnul, že tu má jednu sílu, kterou by mohl využít A to jsou POLICAJTI.

Ne, nebojím se, že by policajti někde “pochyběli”. ČR má dlouhodobě nejvíce policajtů na obyvatele. Jejich nasazení na COVID centra by ale mělo nesporně obrovské výhody:

  • Trénovanost a fyzická zdatnost: Ideální k manipulaci s pacienty např v umělém spánku, nebo neschopnými pohybu
  • Zdravotní stav: Mladí lidé v plné síle, dá se tedy u nich předpokládat, že případná covid nákaza bude mít lehký a bezpříznakový průběh.
  • Psychická odolnost: Vzhledem k tomu, že mají psychotesty, dá se předpokládat, jejich psychická odolnost v práci, která je psychicky zatěžující a to i tváří v tvář těm nejtěžším případům, umírajícím a mrtvým.
  • Zvyklí pracovat v ochrannném oděvu: zásahový oděv příslušníka PČR je těžký. Chrániče, helmy, štíty, kukly a masky, o další výstroji nemluvě. Jednorázový ochranný oděv proti covidu je proti tomu velmi lehký a pohodlný.
  • K nasazení stačí rozkaz, který musí policista jako osoba ve služebním poměru uposlechnout. K jejich nasazení tedy není nutný nouzový stav.

Od začátku pandemie sleduji roli Policie a musím říci, že je přinejmenším rozporuplná. Pokutování za roušky v lese , pokuty nudistům u rybníka za neruškaření, aby covid nechytly kachny a žaby, zmlácení bezdomovce bez roušky, a spousta dalších incidentů.

Jakmile na konci září začala “podzimní vlna”, alespoň tady v MS kraji, se to policajty jen ježilo. Kontrolní kontrola za kontrolou, v životě jsem tolik policajtů neviděl venku ani při žádných Kryštofech, o velikonocích nebo př ijiných dopravně buzeračních bezpečnostních akcích. A už vůbec ne tak dlouho v kuse. A zatím v nemocnicích umírali lidé , zdravotnictví kolabovalo a musela být ukládána pracovní povinnost. Důležitější pro ně bylo kontrolovat, zabukařit, a měřit , až se jim od radarů kouřilo. To vše proto, aby vypadala policie důležitě a zaneprázdněně, aby žádného blbého občana a žádného blbého politika po ní nenapadlo něco opravdu užitečného chtít (Ano, tím myslím pomoc v zdravotnictví).

Včerejší protresty živnostníků, kterým vláda pozavírala podniky – ale nechala jim běžet náklady, organizované iniciativou Chcípl PES, pak ukázaly situiaci v plné nahotě. Policie má dost lidí na to, aby poslala 30 zavírat malou hospůdku na dědině (Restaurace U Ervina). Zasahovala v počtu mnoha desítek mužů ve skoro 30 hospodách. To zcela jasně nasvědčuje, že má PČR lidských sil obrovský nadbytek a měla by je dát k dispozici ve prospěch celé společnosti, která je ostatně ze svých daní platí a nasadit je tam, kde jsou opravdu potřeba. Do zdravotnictví na covidové jednotky

Alespoň jednou v životě opravdu POMÁHAT A CHRÁNIT!

Nejlépe bude, napíšete li o tom vašim zvoleným zástupcům – poslancům, senátorům, vládě a politikům vůbec!

PS: Původně jsem tu chtěl dát na toto téma i koláž na toto téma, rozhodl jsem se dát jen odkazy PČR_2_COVID1 PČR_2_COVID2 PČR_2_COVID3

PPS: Mimochodem, víte že dopravní policie má nové hobby – pokutovat za roušky? To takhle příjdete poslušně zarouškován k autu, nastoupíte, roušku si sundáte. Ale kam s ní ? logicky, pověsit na zpětné zrcátko. Je to v podstatě nejlepší způsob, jak nekontaminovat roušku nebo sebe. V tom se vám ovšem zjeví pomáhající chránič – a napaří pokutu, neb rouška brání ve výhledu. Zvláštní, ale vonné stromečky, ty nevadí. Kocorkovstán..

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...