12.12.2022
Kategorie: Společnost

Klimatické strašení musí skončit

Sdílejte článek:

PŘEMYSL SOUČEK

Vyvolávání paniky neustálým opakováním nepodložených teorií má nový vrchol. „Klimatické hodiny“ v Praze na Letné. Zároveň by to měl být poslední terorizující kousek, který si tyhle skupiny mohly dovolit.

„Méně než sedm let. Tolik času podle nejnovějších vědeckých výpočtů dělí svět od momentu, kdy dojde k nezvratným změnám klimatu, pokud se výrazně nesníží celosvětová produkce skleníkových plynů,“ píše portál iDnes v článku o tom, že na Letné odpočítávají čas „klimatické hodiny“ (zde). Shodou okolností stojí tyhle hodiny těsně vedle místa, kde se tyčila obrovské sousoší sovětského diktátora Stalina. S ohledem to, jak používal propagandu soudruh Stalin a jak ji používají „klimatičtí aktivisté“, je to víc, než symbolické.

Zkuste vysvětlit dítěti, proč jsou na Letné ty nevzhledné digitální hodiny. Máte značnou šanci, že se začne bát. Což je přesně to, co bezskrupulózní zelená lobby chce. Nějakých 20 let systematicky šíří polopravdy, zcela více či méně nepodložené teorie i čisté lži právě s tímto cílem. Zatím jim to procházelo. Ale tohle bezohledné vyvolávání paniky u dětí i méně informovaných dospělých, to musí skončit. „Klimatické hodiny“ musí být poslední kapkou. A to samé by mělo platit o alarmismu v médiích (např. zdezdezdezde).

Protože to, co tvrdí ti, kdo hodiny instalovali (povoleno Prahou i Prahou 7) je zcela jasné šíření poplašné zprávy. Neboť co jiného je tvrzení, že za sedm let se oteplí o 1,5 stupně a nebude již cest zpět? Jen vpřed, do klimatického pekla. Co je to za pitomosti? „Slavná“ Pařížská dohoda pracuje, stejně jako EU, s rokem 2050 coby zlomovým termínem, do kterého je třeba dosáhnout nulové čisté produkce oxidu uhličitého. A najednou je to potřeba už v roce 2030? Že se o tom nemluvilo v listopadu na konferenci COP27, na které bylo 45 000 účastníků?

Vždyť hlavní český vyjednávač na konferenci Jan Dusík hodnotí podle Wikipedie výsledky aktivit české delegace těmito slovy: „Je pro nás úspěch, že jsme neuhnuli z cesty, která stále dává šanci na udržení oteplování na hranici 1,5 stupně Celsia. Ještě pár hodin před koncem COP 27 nebyla mezi státy ani vůle dodržet, co se dohodlo v Glasgow (předchozí konference COP26). Nakonec se nám podařilo obhájit, že musíme změnu klimatu omezovat a ne jen řešit její ničivé dopady. Nemůžeme zvyšovat finanční prostředky a zároveň nechat stále růst emise skleníkových plynů. Jsme rádi, že jsme nakonec obhájili současné cíle a na jejich posilování musíme dále pracovat – je to úkol nejen pro EU, ale i zbytek světa,“ řekl Dusík (zde).

Jestli ovšem mají pravdu ti, kdož hodiny na Letné instalovali, nic s tím nenaděláme a zkrátka se změní klima. Protože většina států proti tomu nic nedělá, případně, jako například Čína a Indie, zvyšují svoji produkci oxidu uhličitého, který má být právě příčinou změny klimatu. A i kdyby se státy v EU přetrhly, nemají šanci vývoj zvrátit, neboť odpovídají jen za asi osm procent světových emisí tohoto plynu. Podíl Číny s Indii se však rychle blíží 40procentům. Tak k čemu je dobré strašit děti?

Mimochodem, EU se rozhodla, že do roku 2030 sníží své emise oxidu uhličitého o 55 procent proti roku 1990. Už teď ale nikdo neví, jak tak pošetilý cíl splnit bez toho, že členské státy skončí ne v klimatickém, ale ekonomickém pekle. Což jsou starosti, kterými se nikdo jiný nezabývá. A přesto si agenti zelené lobby dovolují volat po tom, aby politici „začali řešit klima“? To je čirá demagogie. Protože politici samozřejmě už klima pěkných pár let „řeší“. A Česko díky tomu plní závazky, jež uzavřelo před oltářem EU. Obdobně je tomu i v dalších státech sdružených v EU. Kde se naopak závazky nepřijímají a „klima se neřeší“ je většina světa, včetně největšího emitenta oxidu uhličitého a znečišťovatele obecně, tedy Číny. Indie, Rusko, Írán jsou jen příkladem dalších velkých emitentů CO2, kteří si s nějakým oteplováním klimatu nelámou hlavu. Jenže v žádném z těchto států žádná parta agentů zelené lobby „klimatické hodiny“ nepostaví.

Takže znovu: Proč má zelená lobby strašit děti? Proč má takhle drasticky strašit všechny, kteří z jakéhokoli důvodu nemají všechny dostupné informace? Nejspíš proto, aby je vůbec nenapadlo přemýšlet nad tím, zda je to pravda.

Tohle vyvolávání paniky lobbistickými skupinami, jež nenesou žádnou odpovědnost, musí skončit. Protože jde o nepodložené plašení lidí. Ze kterého má navíc celkem snadno dohledatelná skupina dalších lidí značný hmotný prospěch.

§ 357
Šíření poplašné zprávy
(1) Kdo úmyslně způsobí nebezpečí vážného znepokojení alespoň části obyvatelstva nějakého místa tím, že rozšiřuje poplašnou zprávu, která je nepravdivá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
(2) Kdo zprávu uvedenou v odstavci 1 nebo jinou nepravdivou zprávu, která je způsobilá vyvolat opatření vedoucí k nebezpečí vážného znepokojení alespoň časti obyvatelstva nějakého místa anebo bezdůvodnou záchrannou práci integrovaného záchranného systému, sdělí soudu, orgánu Policie České republiky, orgánu statní správy, územní samosprávy nebo jinému orgánu veřejné moci, právnické osobě, fyzické osobě, která je podnikatelem, anebo hromadnému informačnímu prostředku, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až na tři léta nebo zákazem činnosti.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (26 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)